Pramogos leidžiančios atsipalaiduoti: kokios jos?

Kartais gali pasirodyti, kad pramogos ir atsipalaidavimas negali būti suderinami. Juk dažnu atveju pramogos gali labai išvarginti. Tačiau viskas priklauso nuo to, kokias pramogas pasirinksime. Jos gali atpalaiduoti, praturtinti žiniomis ar dvasiškai, suteikti malonumą...

Visapusiškai naudinga pramoga

Štai masažai, viena iš tų pramogų, kuri išties atpalaiduoja iki pat pirštų galiukų.

Idealu, jei renkamasi ne tik masažą, bet ir pirties malonumus ar kitas procedūras, kurios praturtina odą, atpalaiduoja raumenis, pašalina negyvas ląsteles, gerina sąnarių būklę ir t. t.

Masažas taip pat didina energijos kiekį, tad po jo – nuversite kalnus! Galbūt ne visi laikytų masažą pramoga, tačiau tai – idealus sprendimas tiems, kurie nemėgsta aktyvių veiklų.

Na, o net ir tie, kurie jas mėgsta – dažnai mėgaujasi masažo suteikiamiais malonumais, kurie gerina imunitetą, sumažina įvairius skausmus, mažina nerimą, stresą, gerina miegą.

Tad akivaizdu, kad tai – labai naudinga pramoga.

Stebuklai iš viršaus

Ar žinote, kokios transporto priemonės pirmieji keleiviai buvo gaidys, antis ir avis? Tai – oro balionas, kurio pirmoji kelionė įvyko dar 1783 m. Taigi, skrydis oro balionu gali išties atpalaiduoti, suteikti naujų žinių.

Svarbiausias kriterijus – nebijoti aukščio.

Tačiau net ir šią baimę galima pamiršti kai  iš paukščio skrydžio išvysite neregėtas Lietuvos vietas. Jos – atims žadą ir leis susipažinti su nuostabia mūsų šalies gamta ir jos sukurtais stebuklais.

Aktyvi atsipalaidavimo forma

Kas trečias suaugęs žmogus Jungtinėje Karalystėje – arba 16 mln. žmonių – niekada arba beveik niekada neskaito savo malonumui.

Deja, net apie 30 % Lietuvos gyventojų taip pat neskaito savo malonumui. Visgi, šis laisvalaikio praleidimo būdas sudaro sąlygas smegenims ne tik lavinti protą, bet ir atsipalaiduoti.

Neskaitantys žmonės yra dažniau linkę sirgti depresija bei jausti kitus nemalonius jausmus.

Skaitymas skaitytojui, sudaro įspūdį, kad jis nėra vienišas, tad tai leidžia pamiršti ir vienišumo jausmą.

Tyrimo metu, skaitantieji pažymėjo, kad jaučia stipresnį atsipalaidavimo jausmą, kai mėgaujasi knyga, o ne kai žiūri televiziją, naršo socialiniuose tinkluose ar skaito žurnalus.

Skaitymas siejamas su tam tikra atsipalaidavimo rūšimi, kuri tam tikra prasme yra aktyvi atsipalaidavimo forma.

Tuo metu su kitomis atsipalaidavimo formomis, pavyzdžiui, televizijos žiūrėjimu, siejamas pasyvus atsipalaidavimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder