artišokai

Prancūzų merginos geria artišokų vandenį, kad sumažintų pilvo pūtimą – bet ar tai veikia?

Kas yra artišokų vanduo?

Artišokų vanduo yra gėrimas, paprastai gaminamas iš koncentruotų sveikų artišokų, įskaitant lapus, stiebus, šerdį ir žiedus. Nors galite pasigaminti jo namuose (sužinosite, kaip tai padaryti vėliau šiame straipsnyje), kai kuriose sveiko maisto parduotuvėse taip pat rasite išpilstyto artišokų vandens.

Vartojamas šaltas arba karštas (kaip ir artišokų arbata), artišokų vanduo buvo reklamuojamas kaip skanus ir naudingas gėrimas, skirtas toksinų šalinimui, virškinimo gerinimui, kartu aprūpinant daugybe maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai A, C ir B1 bei mineralų, tokių kaip geležis, magnis, cinkas ir kalcis. Nors artišokų arbata (iš esmės karštas artišokų vanduo) laikoma tendencija pasauliniu mastu, tokiose šalyse kaip Vietnamas tai yra itin paplitęs produktas.

Vietname artišokų arbata gaminama iš artišokų lapų, stiebų, šaknų ir žiedų, kad padėtų nuo galvos skausmo, diabeto ir kitų ligų.

Artišokų vandens gėrimo privalumai

Los Andžele registruota dietologė Megan Darlington teigia, kad artišokų vanduo yra puikus būdas stiprinti imunitetą, nes jame gausu vitamino C ir antioksidantų. Tai taip pat gali padėti sumažinti stresą ir nerimą, dėl didelio magnio, cinko ir kalio kiekio. Vienas iš galimų pranašumų yra cholesterolio kiekio mažinimas, nors pabrėžiama, kad šie tyrimai yra pagrįsti artišokų ekstrakto kapsulėmis. 

Artišokų teigiamos savybės:

Sumažina „blogojo“ cholesterolio kiekį

Apsaugo kepenis nuo toksinų ir padeda gaminti tulžį

Turtingas antioksidantų

Gali padėti skatinti virškinimą

Veiksmingas diuretikas 

Senėjimą stabdantis poveikis odai

Vis dėlto šią galimą naudą vertinti atsargiai - pasak Argentinoje įsikūrusios licencijuotos dietologės dietologės Evos De Angelis, kol kas nėra pakankamai įrodymų apie artišokų vandens naudą.

Nors yra daug įrodymų, kad artišokai yra labai maistingas maistas, tos pačios savybės gali netikti artišokų vandeniui. Ne visos tos pačios artišokų savybės gali būti išreikštos į artišokų vandenį, nes ne visos maistinės medžiagos yra vandenyje tirpios.

Ar artišokų vanduo padeda nuo pilvo pūtimo?

Artišokų vanduo gali būti priemonė nuo pilvo pūtimo. Cinarino ekstraktas iš artišokų padeda nuo pilvo pūtimo, nes skatina tulžies gamybą, o tai padeda žarnynui virškinti riebalus ir pasisavinti vitaminus iš kitų maisto produktų.

Du iš artišokuose randamų antioksidantų (cinarinas ir silimarinas) buvo siejami su pagerėjusia kepenų funkcija, ypač pagerina kepenų detoksikacines savybes. Šių toksinų pašalinimas taip pat gali padėti sumažinti pilvo pūtimą.

Kas turėtų vengti artišokų vandens?

Pasak registruoto dietologo Cesaro Sauzos, artišokų vanduo gali padėti nuo pilvo pūtimo, tačiau kai kuriems žmonėms jis taip pat gali sukelti pilvo pūtimą ar virškinamojo trakto sutrikimus.

Visi, kurie jaučia dujas ar pilvo pūtimą vartodami daržoves, tokias kaip brokoliai, kopūstai, žiediniai kopūstai ar briuselio kopūstai, turėtų vengti artišokų, nes jie gali sukelti panašius simptomus.

Be to, jei sergate vidurių užkietėjimu arba jums trūksta skaidulų, Darlingtonas rekomenduoja vengti artišokų vandens ir vietoj jo valgyti tikrą artišoką, nes gerdami vandenį ląstelienos negausite.

Kaip pasigaminti artišokų vandens namuose

Rekomenduojama artišokus virti namuose, o iš likusio vandens ruošti artišokų vandenį, tuo pačiu valgant patį artišoką ir gaunant naudingųjų skaidulų. Tiesiog pavirinę kai kuriuos artišokus vandenyje, kol jie visiškai iškeps, galite, žinoma, valgyti artišokus ir išsaugoti sultinį.

Išvirkite artišokų arbatą, užvirindami artišokų lapus ir gerdami virintą vandenį kaip arbatą. Patogumui taip pat galima įsigyti artišokų arbatos maišelių arba birių džiovintų artišokų.

Kaip naudoti artišokų vandenį

De Angelis rekomenduoja gerti artišokų vandenį tokį, koks jis yra. Galite vartoti kartu su maistu, išgerti pirmiausia ryte, dėti į sriubas. Taip pat galite pabandyti pridėti jo į bet kokius kokteilius, arbatas ar sulčių ruošinius, kad gautumėte visą naudą.

Visa artišokų nauda geriau pasiekiama valgant tikrąjį artišoką, nes maistinės skaidulos veikia kaip prebiotikas mūsų žarnyno mikrobiomui.

Tačiau gydytojas pripažįsta, kad artišokus valgyti sunkiau nei daugumą kitų daržovių, todėl jei artišokų arbatą mėgstate gerti, ji yra daug maistinių medžiagų turinti alternatyva.

Šaltinis: www.byrdie.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder