Prieskonis Nr. 1, mažinantis organizmo uždegimą

(4)

Šis prieskonis turi įvairų poveikį organizmui.

Uždegimą gali lemti daugelis veiksnių, įskaitant tai, ką valgome, kiek miegame, streso lygį ir net aplinkos veiksnius.

Todėl mitybos specialistai teigia, kad svarbu imtis prevencinių priemonių ir į savo mitybą įtraukti sveikų maisto produktų ir žolelių, kurie gali padėti sumažinti lėtinį uždegimą, rašo "Eatingwell".

Šiuo tikslu mitybos specialistai rekomenduoja vartoti rozmariną, kaip žolelę Nr. 1, padedančią sumažinti uždegimą.

Viename tyrime nustatyta, kad lėtinis uždegimas lemia beveik pusę mirčių visame pasaulyje. Gydytoja dietologė Gintarė Pankonin, gydytoja dietologė, sakė:

"Svarbu nepamiršti, kad tiek genetika, tiek mityba gali turėti įtakos uždegimui ir ligoms. Atlikta keletas tyrimų, kurie gali parodyti, kad tam tikros maistinės medžiagos, pavyzdžiui, širdžiai naudingi aliejai, polifenoliai ir antioksidantai, gali padėti sumažinti uždegimą organizme.

Tačiau lėtinis uždegimas yra susijęs su tokiomis ligomis kaip vėžys, nutukimas, širdies ligos, diabetas ir net depresija."

Visa tai gali padėti išspręsti tinkama mityba, kurioje yra vietos rozmarinui. Jis yra vienas iš 14 žolelių ir prieskonių, kuriuos mitybos specialistai rekomenduoja vartoti, taip pat yra žolelė Nr. 1, padedanti mažinti uždegimą.

Rozmarinuose gausu daug fito junginių. Pankoninas atskleidė:

"Rozmarino sudėtyje yra polifenolių, kurie gali turėti priešuždegiminį poveikį, veikdami įvairius uždegiminio atsako kelius. Visų pirma rozmarino sudėtyje yra junginių, kurie gali slopinti citokinus, kontroliuojančius uždegimą organizme.

Rozmarinuose taip pat gausu antioksidantų, kurie gali padėti neutralizuoti laisvuosius radikalus ir sumažinti oksidacinį stresą, o tai gali pagerinti ląstelių sveikatą."

2020 m. apžvalgoje įvertinti turimi tyrimai apie rozmariną ir jo vaidmenį sergant nervų sistemos sutrikimais. Mokslininkai nustatė, kad rozmarino rūgštis ir karnoso rūgštis, kurių yra rozmarine, turi didžiausią gydomąjį poveikį tarp fenolinių junginių. Šie junginiai pasižymi priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis, padedančiomis gydyti uždegimus.

Mokslininkai padarė išvadą, kad rozmarinas turėtų būti laikomas alternatyvia terapija uždegimui, skausmui, nerimui ir atminties sutrikimams gydyti.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder