Psichologiniai faktai apie meilę, kurių tikriausiai nežinojote

Meilė yra gražus jausmas, kurio neįmanoma paaiškinti žodžiais. Žmonės šią emociją jaučia įvairiais būdais, leidžiančiais jiems būti artimesniems ir labiau susijusiems su tais, kuriuos myli ir kurių ilgisi, - rašo indiatimes.com.

Archyvų nuotr.

Nors tai itin sudėtinga, ji gali būti viliojanti ir nuostabi. Visos tos akimirkos, apimančios meilę, yra psichologinė mūsų smegenų ir širdies reakcija.

Tai, ką jaučiame, veikia mūsų kūną, protą ir sielą. Dabar sužinokime keletą psichologinių faktų apie meilę, kurių tikriausiai nežinojote.

Atrakcija yra apsėdimas

Kai esame įsimylėję, mūsų kūne išsiskiria visi hormonai, todėl normalu jaustis laimingiems ir susijaudinusiems.

Įdomu tai, kad kai jaučiame trauką, mūsų protas tai sieja su smegenų "atlygio" skyriumi, kuris suaktyvėja, kai esame laimingi.

Taip atsitinka ir tada, kai jaučiame trauką žmogui, kuriam gali atrodyti, kad esame apsėsti.

Archyvų nuotr.

Meilė yra sudėtinga

Meilė iš tikrųjų yra trijų jausmų: geismo, prisirišimo ir traukos - junginys. Ir šie jausmai skirtingose situacijose skiriasi, galiausiai supainiodami žmones iki pačių gelmių.

Žongliruoti šiomis emocijomis kartu nėra labai lengva, o jei su jomis nesusitvarkoma gerai, tai gali sukelti net katastrofas.

Todėl galiausiai tiesiogine prasme sakome: "Meilė yra gana sudėtingas reikalas".

Priklausomybė nebūtinai yra meilė

Prisirišimas nebūtinai reiškia romantišką ryšį, kai veikia ir geismas ir trauka. Mes galime būti prisirišę prie savo draugų, naminių gyvūnų, tėvų ir pan. Tokie hormonai kaip oksitocinas ir vazopresinas yra didžiuliai ilgalaikių santykių veiksniai.

Meilė turi įtakos apetitui

Kai esame "įsimylėję", galvojame tik apie savo partnerį. Dėl didelio dopamino ir noradrenalino išsiskyrimo mūsų organizme jaučiamės euforiški ir įsimylėję.

Šios laimę sukeliančios cheminės medžiagos taip stipriai skatina meilę, kad tiesiog pamirštame susitelkti ir į kitus dalykus, o vienas iš jų - apetitas.

Mes tiesiog pamirštame gerai pavalgyti ir išsimiegoti.

Tai, kiek laiko reikia įsimylėti

Ar kada nors girdėjote apie meilės iš pirmo žvilgsnio istorijas?

Taip, yra tiesa, kad žmogus gali akimirksniu ką nors įsimylėti.

Žurnale "Journal of Sexual Medicine" paskelbtame tyrime pastebėta, kad žmogui įsimylėti  užtrunka penktadalį sekundės. 

Meilė gali sumažinti skausmą

Aistringi meilės jausmai iš tiesų gali sumažinti mūsų skausmą. Kai patiriame žarnyno skausmą arba jaučiate emocinio skausmo priepuolius širdyje, žiūrėdami į partnerio nuotrauką ar tiesiog kalbėdami su juo galite pasijusti dešimteriopai geriau.

Archyvų nuotr.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder