Puošiate namus Kalėdoms? 5 natūralūs dekoro akcentai

Pamažu ruošiate namus gražiausioms žiemos šventėms? Per pasaulį vilnijanti natūralumo ir ekologijos banga pakeitė ir namų puošybos tendencijas. Vis dažniau dairomasi natūralių, prie gamtos priartinančių puošmenų. Geriausia dalis ta, kad jos suteikia ne tik jaukumo, bet ir daugiau energijos, gyvybės. Taigi, kaip atrodo originalios Kalėdų dekoracijos?

Kaip puošime namus šįmet, arba ryškiausios šių metų tendencijos

Prieš pereinant prie konkrečių kalėdinių dekoracijų pavyzdžių, verta žvilgtelti, kaip natūralumo banga pakeitė šventinių puošmenų pasirinkimus. Akivaizdu, čia vis labiau vertinami gamtai draugiški, rankų darbo gaminiai. Namų puošyboje naudojami ir buityje ar gamtoje sutinkami daiktai, net maisto produktai. Šiuo atveju tai:

  • vaisiai ir daržovės;
  • uogos;
  • prieskoniai;
  • kankorėžiai ir gilės;
  • įvairūs augalai;
  • kitos gamtos dovanos.

Žinoma, niekur nedingo spindinčios lemputės ir stikliniai eglutės žaisliukai, bet vis dažniau dairomasi alternatyvų trumpalaikėms puošmenoms. Ypač tokioms, kurios kitąmet bus nebemadingos. Taigi, kokių detalių verta ieškoti?

1) Kalėdinės gėlių kompozicijos

Vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų suteikti patalpoms šventiškumo – gėlių kompozicijos. Šiandien gėlės Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatomos tiesiai į namus. Tad belieka pasirinkti dekoro stilių ir nuotaiką atspindinčius gėlių žiedus. Klasikiniame interjere derės kreminės rožės ar gvazdikai, o štai skandinaviškus namus papuoš alstromerijų ar eustomų puokštė.

2) Rankų darbo vainikai

Rankų darbo vainikus galite pasigaminti patys arba užsisakyti jau pagamintus. Jei dairotės raminančio, jaukaus užsiėmimo vakarui su šeima, žinokite – vainikų gamyba prilygs meditacijai. Eglišakių vainiko puošybai naudokite natūralius elementus: kaštonus, giles, spanguoles, džiovintų citrusinių vaisių griežinėlius. Žinoma, jei tik norite, viską galima pagyvinti ekologiškais blizgučiais ar sniego imitacija.

3) Eglišakės

Nuo vainikų pynimo likusias ar dekoracijoms užsakytas eglišakes panaudokite vientisumo kūrimui. Padenkite jomis komodą, apvykite laiptų turėklus ir langų rėmus, medines kolonas. Eglišakių pynė – puiki Kalėdų stalo dekoracija. Žinoma, laukiant ypatingų švenčių, smagu jomis dekoruoti ir kasdienį vakarienės stalą. Minimalizmu dvelkiančiose patalpose galite eglišakes palikti visiškai nedekoruotas.

4) Ekologiškų žvakių jaukumas

Kalėdų metas asocijuojasi su jaukia šviesa ir šiluma. Ne be reikalo langus papuošia lemputės, o ant stalo atsiranda daugiau žvakių. Kalbant apie šias, verta investuoti į ekologiškus, gamtai draugiškesnius gaminius. Beje, šie dažniausiai sveikesni ne tik aplinkai, bet ir mums. Atkreipkite dėmesį į pirkinio sudėtį, gamintoją. Tuomet, žinoma, dizainą.

5) Vaisių, uogų ir kalėdinių prieskonių dekoracijos

Kalbant apie kasdienėje buityje, namų kieme ar pasivaikščiojimų metu aptinkamas natūralias dekoracijas, šiomis neretai tampa nukritusios medžių dalys (šakos ir vaisiai), sezoninės daržovės ir uogos. Taip pat – nuo kalėdinio meto neatsiejami prieskoniai. Pavyzdžiui, džiovinti gvazdikėliai, cinamono lazdelės, vanilės ankštys. Šiomis smulkmenomis galima dekoruoti stalą, pinamus vainikus, palanges.

Gerus pokyčius galima įsileisti pamažu ir šiuo atveju senąsias dekoracijas derinti su natūralesniais akcentais. Ilgus metus namus puošiate girliandomis? Šaunu, išsaugokite smagią tradiciją ir turimus daiktus. Tačiau vietoje naujų dekoro elementų tiesiog užsisakykite gėlių puokštę ar kartu su šeima nusipinkite kalėdinį vainiką. Smagu, kad visas reikalingas smulkmenas galima patogiai rasti internete, o gal net savame kieme.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder