Todėl nuoskaudos kaupiasi, o santykių kokybė blogėja. Visi žino šias tiesas, bet žmonės vis tiek ginčijasi. Kodėl tai vyksta? Psichologiniu požiūriu yra penkios priežastys.
5 priežastys, kodėl žmonės ginčijasi:
Vieno partnerio noras dominuoti kitame
Šį norą mes kartais sugeriama su motinos pienu. Tiesą sakant, už jo slypi paprastas noras būti išklausytam ir įrodyti, kad esi ko nors vertas.
Jei partneris ne taip elgiasi, galite žaisti su juo ir sumažinti ginčą iki trumpo „ne”. Pasakykite jam 2 – 3 komplimentus, pagirkite už išradingumą ir teisingus sprendimus.
Tai nepaprastai svarbu vyrams.
Nepateisinami lūkesčiai
Mūsų lūkesčiai, deja, ne visada sutampa su tikrove. Čia turite pabandyti suprasti, kas jums netinka jūsų partneryje, o kas yra jumyse.
Galbūt turėtumėte žengti žingsnį atgal, pasiduoti, kad laimėtumėte daug daugiau – harmoningus santykius.
Turite pradėti nuo sąžiningo pokalbio, kuris sudės visus taškus ant „i” ir nustatys, ko tiksliai vienas ar kitas nori, ir ar kitas poros partneris gali tai duoti.
Nesusipratimas poroje
Susierzinimas šiuo atveju kaupiasi sniego gniūžtės principu. Visi nori būti išgirsti ir suprasti nors vieną kartą.
Pagalvokite, kaip galite vienas kitam nurodyti, kad jūsų poreikis nėra suprantamas.
Tai turėtų būti jūsų ypatinga kalba, kažkoks ženklas, rodantis, kad turite būti atidesni tam, ką sako jūsų partneris ir ką jis nori pasakyti.
Vampyrizmas
Pabandykite išsiaiškinti, kada jūsų partneris pradeda elgtis kaip vampyras – t. y. tarsi siurbti iš jūsų visą energiją, visko reikalauti ir kitaip išnaudoti.
Galbūt pašalinę priežastį, atsikratysite noro jį koneveikti.
Antrasis būdas yra nukreipti partnerio dėmesį į ką nors kita, o ne jus. Tai turėtų padėti jam papildyti energiją iš kito šaltinio. Nebereikės išsilieti ant jūsų.
Gyvenimo sunkumai
Žmonės, kurių gyvenimas neapsiriboja scenarijumi: „namai – darbas – darbas – namai”, vienas kitą keikia ir ginčijasi rečiau. Jų gyvenimas yra daugialypis. Jis alsuoja ryškiomis spalvomis.
Tiesiog nėra noro ir laiko negatyvumui. Priešingu atveju būtina iškrova įvyksta skandalo sąskaita.
Norėdami sustoti, pajutus gresiantį konfliktą, turėtumėte šiek tiek pasitreniruoti. Jei jaučiate, kad esate ant ribos, įsivaizduokite savo mažylį sėdintį kambario centre.
Tebūnie tai pažįstamas vaikas, kuris jums rūpi. Jei jis ką nors daro ne taip, bando įžeisti, jūs ant jo nešauksite ir neįžeisite?
Šiuo metu jis yra dar nesąmoningas, bet jūs esate suaugęs žmogus. Greičiausiai tokiu atveju pasistengtumėte rasti kitą požiūrį į vaiką ir pasielgtumėte kaip jį mylintis suaugęs žmogus. Tai yra kokybiškos partnerystės principas.
Privalote vienas kitą papildyti, palaikyti ir švelniai vesti. Kodėl bandome paskandinti purve savo išrinktąjį? Stenkitės išlaikyti teigiamą energiją savo šeimoje.
Tai padės kurti darnius santykius, pripildytus laimės ir meilės.
Rašyti komentarą