Sidabrinės vestuvės Maldyvuose - kaip iš paveiksliuko

„Rykliai taip sužavėjo, kad plaukiojimą su jais kartojom ir kitą dieną. Labai smagu plūduriuoti ryklių sriuboje. Nurse sharks yra visai nepavojingi žmogui, nebent pats sukiši ranką jiems tiesiai burnon“, - smagią detalę iš kelionės į Maldyvus prisimena Vaida Tubytė-Batkauskienė. Į šią salų valstybę lietuvei su vyru pavyko nuvykti tik iš trečio karto, tačiau, kaip ir mėgstama sakyti, „trečiasis kartas tikrai nemelavo“.

„Du kartus buvom suplanavę kelionę į Šri Lanką ir Maldyvus ir abu kartus ją sėkmingai nusuko kovidas. Pinigai už lėktuvo bilietus į sąskaitą grįžo, o svajonė ten nukeliaut išsipildė tik praėjusią vasarą“, - pasakoja Vaida Tubytė-Batkauskienė.

Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Iš trečio karto jiems su vyru pavyko ten nukeliauti ir net proga tam puiki pasitaikė - pora atšventė Maldyvuose sidabrines vestuves.

"Pažintį su Maldyvais pradėjome nuo vietinės salos Maafushi ir visas procesas nuo pat pradžių buvo visai smagus. Atskrendi į Malę, Maldyvų sostinę, išeini iš oro uosto ir patenki tiesiai į uostą, kur laukia laivai-autobusai, kelis kartus per dieną plukdantys į vietines salas.

Galima plaukti lėtu mediniu laivu, kuris kainuoja tik apie 5 USD, bet plaukia ilgiau ir kursuoja rečiau. O galima susimokėjus 25 USD nulėkt daug greitesniu kateriu per valandą. Rekomenduojama plaukimą iš anksto užsisakyti internetu, nes sėdimų vietų yra ne per daugiausiai, o stovėti niekas neleidžia.

Taigi griebėm greitesnį variantą ir po valandos jau gurkšnojom šviežias sultis vietinių gyventojų saloje Maafushi. 

Tai yra puikus variantas norintiems pamatyti nenucukruotą Maldyvų vaizdelį ir sykiu išbandyti vandens pramogas, kurių kaina yra net labai padori ir gali būti net kelis kartus mažesnė nei prabangiose salose-kurortuose", - pasakoja keliautoja.

Musulmoniškuose Maldyvuose alkoholio negali turėti net turistai, todėl iš atskrendančių alkoholis yra konfiskuojamas ir atiduodamas tik išskrendant.

Pasak jos, vietinėse salose alkoholis yra draudžiamas, o norintiems alkoholio patogiausias variantas yra už kelių šimtų metrų nuo kranto prišvartuoti laivai-barai.

„Iš kranto į juos nemokamai plukdo laiveliai, bet mums alkoholio netrūko, tai tos pramogos ir neišbandėm“, - prisiminimais dalijasi Vaida.

Alkoholis leidžiamas ir salose-kurortuose. Įdomu ir tai, kad musulmoniškuose Maldyvuose alkoholio negali turėti net turistai, todėl iš atskrendančių alkoholis yra konfiskuojamas ir atiduodamas tik išskrendant.

"Maafushi sala nedidukė, lengvai apeinama pėstute per valandžiukę. Kultūros įdomybių neradom nė su žiburiu, nes visas salos įdomumas yra viešbučiai-dėžės, kavinės, vandens pramogos ir kalėjimas, kurį matėm plaukdami laivu.

Maudytis galima daugelyje paplūdimių, kurių didžioji dalis yra skirti „padoriai apsirengusiems“ žmonėms ir juose stovi ženklai „no bikini beach“. Turistams plikinėtojams yra skirtas vienas bikini paplūdimys viešbučių teritorijoje", - pasakoja keliautoja.

Maafushi saloje pora išbandė nardymą su rykliais, pasibuvimą rajų pakrantėje, „snorkelinimą“ prie nuskendusio laivo, plaukimą su delfinais ir koralų sode.

„Rykliai taip sužavėjo, kad plaukiojimą su jais kartojom ir kitą dieną“, - atvira Vaida.

Po Maafushi tris dienas lietuvių pora skyrė sidabrinėms sukaktuvėms ir medaus savaitgaliui po jų saloje Adaaran Club Rannalhi.

„Salos-kurotai yra rojus žemėje, kur gera nuotaika “ištinka„ nuo pat pirmos akimirkos. Buvo labai smagu gauti jaunavedžių vilą, tik iš anksto turėjome atsiųsti vestuvių liudijimą, įrodantį, kad proga ir data yra tikros“, - kelionės detalėmis dalijosi moteris.

Ji juokiasi, kad su vyru abu yra vandenžmogiai, todėl per dieną vandeny praleisdavo po kelias valandas.

"Tiesiog išeini iš namuko, nulipi laipteliais ir neri prie rifo, kur iškart pasitinka žuvų būriai. Antrą dieną jau žinojom, kur gyvena murena, kur prie koralo miega rykliai, kur anemonėje gyvena žuviuko Nemo šeimyna ir iš kurios pusės laukti atplaukiant rajų.

Turėjom ir asmeninį sargybinį - pilkasis garnys (rodos, toks jo vardas) nuo ryto iki vakaro tupėdavo ant mūsų namuko, laiką leisdavo terasoj, o vieną rytą pažadino atpėdinęs ir į kambarį. Matyt, tenorėjo patikrint, ar nepramiegosim pusryčių", - malonias detales prisimena lietuvė.

Ji pasidžiaugė, kad salų-kurortų gyventojai yra pasirengę išpildyti bet kurį atostogautojų norą, todėl vestuvių vakarienę suorganizuoti paplūdimyje irgi buvo juokų darbas.

„Įdomu ir tai, kad kai kurios salos leidžia atplaukti turistams dienos ekskursijai. Jiems leidžiama būti tam tikroje salos teritorijoje, lankytojai maitinami ir gauna kokteiliukų. 

O štai influenceriai yra kita kategorija. Jie iškart puola prie vilų ir apsimeta, kad ten gyvena. Apsauga vaiko per daug įsijautusias poreles.

O štai influenceriai yra kita kategorija. Jie iškart puola prie vilų ir apsimeta, kad ten gyvena. Apsauga vaiko per daug įsijautusias poreles, o tie vis bando prasmukt vilų link filmuodami ir perfilmuodami romantiką daugybę kartų“, - su šypsena prisimena keliautoja.

Po Maafushi ir Adaaran Club Rannalhi salų atėjo eilė Malei. Tai yra Maldyvų sostinė, kuriai, pasak keliautojų, pusdienio puikiai užtenka.

„Maldyvų parlamentas ir mečetė, Sultono parkas ir turgus, siauros gatvelės ir “no bikini„ paplūdimiai. Visus juos aplankėme ir užsidėjom pliusiuką, kad Maldyvus pamatėm iš visų pusių“, - vardijo Vaida.

Smagu buvo ir tai, kad oras lietuvių porą tikrai lepino, nors jiems teko skaityt, kad liepą gali būti ir nemažai lietingų dienų.

„Lietaus per savaitę nematėm, o saulės matėm daug. Visada “snorkelindavome„ vilkėdami drabužiais, nes tiek laiko praleidęs vandenyje be apsaugos nusiluptum tikriausiai ne kartą“, - prisiminimais dalijasi keliautoja.

vestuvės

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder