Jų tyrimai buvo paskelbti populiariame žurnale „Circulation“. Perskaitykite straipsnį ir sužinokite, kokių penkių gerų įpročių turite laikytis 2022 m.
Pasak „Independent“, Harvardo mokslininkai, išanalizavę du ilgalaikius tyrimus (Nurses' Health Study ir Health Professionals Follow-up Study), padarė išvadą, kad penki paprasti geri įpročiai gali padėti gerokai pailginti gyvenimą (daugiau nei 10 metų) ir pagerinti bendrą sveikatos būklę:
- Sveikos mitybos įpročių laikymasis;
- reguliari mankšta (bent 30 minučių per dieną);
- blogų įpročių (rūkymo) atsisakymas;
- svorio kontrolė;
- alkoholio vartojimo mažinimas (ne daugiau kaip viena taurė vyno per dieną).
Tyrime dalyvavo 123 219 sveikatos priežiūros specialistų, kurie 30 metų buvo reguliariai tikrinami specialistų ir testuojami.
Tyrimo rezultatai buvo gana įdomūs. Mokslininkai įrodė, kad jei moteris, net ir būdama vyresnė nei 50 metų, išsiugdys visus penkis iš šių sveikų įpročių, tikėtina, kad ji gyvens dar 43 metus.
O jei ji nepaisys mokslininkų patarimų, gyvens ne ilgiau kaip 29 metus.
Kita vertus, jei vyras išsiugdys šiuos įpročius sulaukęs 50 metų, jis turi didelę tikimybę gyventi ilgiau nei 38 metus. O jei jų nepaisys, šis skaičius gali sumažėti iki 26 metų.
Daktaras Frankas Hu, pagrindinis tyrimo autorius, pabrėžė, kad ilgalaikis eksperimentas padėjo mokslininkams suprasti, kaip geri įpročiai ir sveikos gyvensenos laikymasis veikia sveikatą ir pailgina gyvenimą.
Tačiau šie penki sveiki įpročiai šiandien yra populiarūs tarp nedidelio skaičiaus žmonių.
Todėl verta daugiau dėmesio skirti valgomo maisto kokybei ir ugdyti sveikus įpročius, pavyzdžiui, reguliariai mankštintis ar mesti rūkyti.
Rašyti komentarą