Šis mikroelementas: mažina demencijos riziką, padeda raumenų ir nervų veiklai, išlygina cukraus kiekį kraujyje ir palaiko gerą kraujospūdį

Ekspertai dalijasi geriausiais būdais, kaip su maistu gauti kuo daugiau šio mikroelemento.

Tai ne pirmas tyrimas, parodęs magnio naudą smegenims

Neurologijos tyrėjas, medicinos mokslų daktaras Deilas Bredesenas (Dale Bredesen), "New York Times" bestselerio "Alzheimerio ligos pabaiga:

Jis sako, kad tai ne pirmas kartas, kai atkreipiamas dėmesys į magnio naudą smegenims.

"Tyrimas parodė, kad sumažėjo smegenų senėjimas, susijęs su mažesne smegenų atrofija, todėl tikėtina, kad sumažėjo demencijos atvejų.

Ankstesni tyrimai taip pat parodė magnio naudą, todėl daugelis vartoja magnio papildus."

Bredesenas priduria, kad daugeliui žmonių trūksta magnio, taip pat ir keleto kitų svarbių mineralų.

"Daugumos mūsų mityboje per mažai magnio, cinko, jodo, kalio ir cholino, todėl juos visus reikėtų įtraukti į savo racioną", - pažymi jis.

Magnio turtingų maisto produktų įtraukimas į mitybą gali pagerinti smegenų sveikatą

Neurologė, mitybos ekspertė ir "Nature Made Wellness" ambasadorė daktarė Nicole Avena teigia, kad valgant daug magnio turinčius maisto produktus galima ne tik sumažinti demencijos riziką, bet ir padėti raumenų ir nervų veiklai, išlyginti cukraus kiekį kraujyje ir palaikyti sveiką kraujospūdį.

"Magnio gausu daugelyje įprastų maisto produktų, pavyzdžiui, neskaldytuose grūduose, tamsiai žaliuose lapuose (špinatuose, lapiniuose kopūstuose, rukoloje), avokaduose, sojos pupelėse, juodosiose pupelėse, laimo pupelėse, lęšiuose, žemės riešutuose, chia sėklose, moliūgų sėklose, neriebiame piene ir jogurte", - pataria ji.

Taip pat gali padėti magnio papildų vartojimas

Jei nemėgstate lapinių žalumynų, lęšių ir kitų maisto produktų, kuriuose yra daug magnio, visada galite vartoti maisto papildų.

"Visada geriau maistines medžiagas gauti su maistu - jos yra geriau biologiškai prieinamos, fiziologiniu laiku", - sako Bredesen.

"Tačiau jei negalite jų gauti su maistu, papildų vartojimas yra kitas geriausias būdas ir kur kas geresnis nei jų trūkumas."

"Visada geriausia stengtis didžiąją dalį vitaminų ir mineralų gauti su maistu", - pritaria Avena.

Tačiau jei ieškote magnio papildų yra daug įvairių magnio produktų, skirtų visiems tikslams. Yra magnio vitaminų su skirtingomis dozėmis ir stiprumais ir netgi produktų turinčių, pavyzdžiui, magnio citratą ir magnio glicinatą, kurie organizme atlieka skirtingas funkcijas.

Magnio citratas yra labiau paplitęs, geriau organizmo įsisavinamas ir paprastai palengvina vidurių užkietėjimą, o magnio glicinatas yra naudingesnė forma, padedanti miegui, nerimui ir uždegimams malšinti."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder