Skurdo stigma: 4 įpročiai, kurie neleidžia jums praturtėti (pasitikrinkite, ar jų turite) (1)

Susipažinkite su dažniausiai pasitaikančiomis elgsenos klaidomis, dėl kurių negalite uždirbti daugiau.

Finansinę gerovę lemia ne tik gebėjimas didinti kapitalą, bet ir gebėjimas suprasti savo poreikius ir žinoti savo pinigų vertę.

Yra daugybė pavyzdžių, kai žmonės loterijoje laimėjo pasakiškas pinigų sumas, bet po kurio laiko liko be pinigų ir neatsimena, kur dingo jų turtas.

Ir tai ne pavieniai atvejai, o plačiai paplitusi tendencija. 

Viskas priklauso nuo žmogaus finansinio raštingumo, jo požiūrio į pinigus ir nuo to, kaip sukurta pinigų uždirbimo ir apskaitos sistema.

Galbūt nekreipiame daug dėmesio į savo finansinius įpročius, tačiau jie daro įtaką mūsų trokštamai gerovei. Savo medžiagoje "Vakarų ekspresas" paaiškins, kokie yra šie įpročiai.

Archyvų nuotr.

Gyvenimas ne pagal galimybes 

Įprotis gyventi ne pagal galimybes yra vienas iš nesugebėjimo planuoti išlaidas ir suprasti savo poreikius požymių.

Natūralu, kad pinigų neužteks, jei jūsų poreikiai ir išlaidos viršys pajamas.

Svarbu nustatyti, kurios išlaidos yra svarbiausios ir kokia dalis jūsų pajamų skiriama joms padengti. Jei yra akivaizdus perteklius, esamos išlaidos turėtų būti mažinamos (pvz., antrinės svarbos prekių ar paslaugų sąskaita). 

Nekontroliuojamos išlaidos

Kai imate daiktus nežiūrėdami į jų kainas, viską beatodairiškai metate į pirkinių krepšį, o mėnesio viduryje staiga pritrūkstate pinigų, vadinasi, esate linkę išlaidauti nekontroliuodami.

Pinigai mėgsta atskaitomybę, ir tai nėra tik posakis.

Kai planuojate biudžetą, visada žinote, kiek galite išleisti, atsižvelgdami į savo pajamų ir išlaidų lygį - tokiu atveju neplanuotų išlaidų ir perteklinių išlaidų pasitaikyti negali, iš tiesų galite atidėti šiek tiek daugiau.

Priešlaikiniai pirkimai

Šie pirkiniai dar vadinami impulsyviais. Jų nebuvo jūsų planuose, bet staiga taip stipriai ir skubiai norite dar vieno įtaiso, naujos suknelės ar papuošalų, kad planuota mėnesio suma gerokai sumažėjo.

Toks išlaidavimas visada veda prie pernelyg didelio išlaidavimo ir dėl to rimto taupymo arba skolinimosi.

Archyvų nuotr.

Kreditai

Kai kurie iš mūsų palaipsniui "užsikrečia" lengvais pinigais, kuriuos ateityje vis tiek reikės grąžinti, nors ir su palūkanomis.

Įprotis nuolat skolintis reiškia, kad netinkamai valdote savo biudžetą.

Arba persvarstykite savo norus, arba išmokite gyventi iš to, ką turite.

Jei tai susiję su dideliais pirkiniais, taip, paskola gali būti pateisinama (jei viską apskaičiavote ir tai neatsilieps jūsų kišenei).

Tačiau jei gyvenimas iš kreditų yra gyvenimo būdas, praturtėti tikrai negalima.

Finansinio raštingumo reikia mokytis nuo mažens ir to mokyti savo vaikus, kad galėtumėte gyventi pagal galimybes ir planuoti biudžetą pagal savo poreikius ir galimybes. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder