Suskilinėjusi kulnų oda: kaip to išvengti?

Pripažinkite – tarsi švitrinis popierius sausa, suskilinėjusi kulnų oda kelia diskomfortą, o dar kai prie jos priglunda kojinės ar pėdkelnės… Kulnai išsausėti ir palikti šiurkštūs gali dėl įvairių priežasčių. Visgi, kelios paprastos priemonės padės juos sušvelninti.

Kodėl kulnų oda išsausėja?

Senstant oda keičiasi. Kaupiasi saulės padaryta žala, sumažėja riebalų gamyba ir odos storis, visa tai prisideda prie odos sausėjimo.

Kulnai išsausėti gali ir dėl trinties, šalto oro bei nepakankamos priežiūros. Dermatologai primena, kaip svarbu yra drėkinti ne tik veidą, rankas, bet ir pėdas.

Kartais sausa oda gali prognozuoti rimtesnę ligą. Suskirdę kulnai gali būti atopinio dermatito arba egzemos, grybelinės infekcijos, mitybos sutrikimo požymis. Kai kuriais atvejais sausa, įtrūkusi kulnų oda gali reikšti diabetą.

Kaip išvengti suskilinėjusių kulnų?

Plaukite kojas

Kasdien plaukite kojas ne per karštu vandeniu, geriausia drungna. Naudokite švelnų muilą be pridėtinių kvapų. Kojas vandenyje mirkykite kelias minutes. Nemirkykite per ilgai, kitaip susilpninsite odos barjerą ir oda neteks per daug drėgmės.

Drėkinkite pėdas ir kulnus

Po kojų mirkymo ar prausimosi, nusausinkite kojas ir patepkite jas losjonu ar kremu. Ieškokite produktų su keramidais – mokėlulėmis, leidžiančiomis sulaikyti vandenį odoje ir atkurti natūralų jos apsauginį barjerą.

Miegokite mūvėdami kojines

Jei nemėgstate mūvėti kojinių, jų neatsisakykite bent naktį. Plonos medvilninės kojinės sukuria papildomą apsaugą ir gali sumažinti išorinio kulnų odos sluoksnio pažeidimus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder