Šviestuvų namams pasirinkimas: apšvietimą būtina derinti prie kambarių ir kaip tai padaryti?

Pastaraisiais metais vis daugiau laiko praleidžiant namuose, tinkamas apšvietimas dirbant, skaitant ar besiilsint tampa dar svarbesnis. „MOKI VEŽI“ ekspertai pasakoja apie paskutines apšvietimo tendencijas ir dalijasi patarimais, kaip savo namuose įsirengti tinkamus šviestuvus.

Daugelis žmonių įsigydami šviestuvus neatkreipia dėmesio į jų techninius parametrus, neapgalvoja, kokio šviesos stiprumo ar spalvos spektro prireiks atitinkamame kambaryje, kokia turėtų būti šviestuvų apsaugos klasė. Tai – itin svarbūs elementai, užtikrinantys geresnę gyvenimo kokybę ir žvalesnę nuotaiką leidžiant laiką namuose“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė Laima Skirienė.

Svarbu atsižvelgti į techninius parametrus

 Šviesos namuose turėtų būti optimalus kiekis, todėl norint išlaikyti tobulą balansą, svarbu atkreipti dėmesį į kelis reikšmingus aspektus: „Šiandien sunaudojamos energijos kiekio – vatų (W) – aktualumas yra gerokai sumažėjęs, tad gerokai svarbiau atkreipti dėmesį į šviesos ryškumą – liumenus (lm). Jais yra išreiškiamas šviesos srauto intensyvumas, todėl kuo liumenų daugiau – tuo šviesa bus ryškesnė, o kuo jų mažiau, tuo šviesa blankesnė.“

Kitas itin svarbus faktorius – šviesos spalvos temperatūra. Priklausomai nuo sienų medžiagos ir spalvos, namuose rekomenduojama rinktis tarp šaltos – 2700K – ir šiltai baltos – 4500K – spalvos svyruojantį spektrą.

„Darbui ir žvalumui palaikyti labiausiai tinka 4000K spalva, kurią reikėtų naudoti rytinėse erdvėse, pavyzdžiui, vonios kambaryje. Apskritai, gyvenamųjų patalpų apšvietimas labiausiai dera su geltono atspalvio turinčiais šviestuvais.

Tiesa, norint mažiau apsikrauti rūpesčiais, galima rinktis modernius šviestuvus, kurie reaguoja į paros laiką ir pagal tai parenka tinkamiausią šviesos spalvos temperatūrą“, – teigia įmonės atstovė.

Skirtingoms namų erdvėms – skirtingas apšvietimas

Kiekvienai būsto erdvei yra reikalingas vis kitoks apšvietimas, todėl prieš keliaujant į parduotuvę, reikėtų atlikti išsamius namų darbus.

„Pavyzdžiui, vonios kambaryje reikia atkreipti dėmesį į šviestuvų atsparumą drėgmei bei dulkėms ir jų apsaugos klasę, kuri turėtų būti ne mažesnė nei IP44. Jei vonioje naudojamos lemputės – jos turėtų neviršyti 12V įtampos.

Į apsaugos nuo dulkių ir vandens klasę vertėtų atsižvelgti ir įrenginėjant lauko apšvietimą. Atviroje erdvėje rekomenduojama rinktis IP65 apsaugos klasę, o po stogeliu – ne mažesnę nei IP44 klasę.

Taip pat norint, kad lauko šviestuvas tarnautų ilgą laiką, būtina atkreipti dėmesį ir į korpuso medžiagą – geriausia rinktis nerūdijantį plieną arba polikarbonatą su atsparumu saulės šviesai.

Be to, derėtų pagalvoti ir apie automatinį šviesos įjungimo bei išjungimo valdymą ar jo pritemdymą“, – sako „MOKI VEŽI“ darbuotoja.

Svetainėje ir virtuvėje svarbūs kryptiniai šviestuvai

Svetainėje dėmesys turėtų būti sutelkiamas į bendros zonos ir akcentinį apšvietimą: „Bendrai zonai galima naudoti įleidžiamas LED paneles, kurios šiuo metu yra itin populiarios.

Mažesnėse, bet dažnai naudojamose erdvėse, rekomenduojama rinktis kryptinius šviestuvus, LED juostas ar toršerus, praskaidrinsiančius mėgstamus gyventojų kampelius.“

Tiesa, kryptinius šviestuvus verta rinktis ir virtuvėje, o juos derėtų įsirengti taip, kad šešėlis nekristų ant pagrindinių zonų bei neapsunkintų valgio ruošimo.

„Gaminant maistą ar vakarieniaujant itin praverčia į vieną vietą – stalą ar stalviršį – koncentruota šviesa. Taip pat įrengiant apšvietimą virtuvėje būtina pagalvoti ir apie į šviesą reaguojančių šviestuvų įdiegimą įprastai tamsiose spintelėse. Tai neabejotinai palengvins produktų paiešką“, – teigia įmonės atstovė.

Ypatingas dėmesys – vaikų kambariui ir miegamajam

Miegamajame geriausiai tinka apšvietimas, kurį galima nesunkiai reguliuoti. Bendram apšvietimui rekomenduojama įsirengti lubinius šviestuvus valdomus nuotoliniu būdu – pultelio ar programėlės pagalba.

„Toks išmanusis apšvietimas leidžia paprastai pakeisti šviesos spalvos temperatūrą, jos intensyvumo režimus. Be to, miegamajame naudinga apmąstyti skaitymo zonos apšvietimą ir prie lovos, šalia spintelės, įsirengti mažesnius šviestuvus“, – teigia „MOKI VEŽI“ ekspertė.

Anot jos, tėvai turėtų ypatingai pasirūpinti ne tik savo, bet ir vaikų kambario apšvietimu ir užtikrinti kaip įmanoma kokybiškesnę šviesą, kurios lygis atitiktų specifines normas.

„Mažamečių ir paauglių mokymosi vietoje būtina palaikyti 500 liuksų (lx) apšvietą. Itin svarbu, kad šviestuvai neakintų, nemirksėtų ir turėtų ne mažesnį nei CRI>80 indeksą. Taip pat, nepaisant bendro vaikų kambario apšvietimo, pravartu įsigyti ir stalo šviestuvą, kuris pagelbės reguliuojant apšvietimą pagal poreikius, padės išvengti šešėlių. Pastarieji nuolat trukdo piešti, rašyti ar atlikti kitus kruopštumo ir žvitrios akies reikalaujančius darbus“, – pastebi ekspertė.

Išmanusis apšvietimas – vis populiaresnis

Kalbėdama apie paskutines tendencijas, „MOKI VEŽI“ atstovė išskiria pastaruoju metu itin populiarėjančias LED juostas, profilius ar paneles, lubinius šviestuvus su valdymo galimybe, paslėptą, akcentinį ar minimalistinį apšvietimą.

„Taip pat į madą grįžta aukso spalvos apšvietimas bei antikiniai šviestuvai, pasižymintys pasteliniais tonais, geometrinėmis ar abstrakčiomis formomis. Nors žmonės paskutiniu metu domisi šiais, senovine aura pasižyminčiais šviestuvais, tai nereiškia, kad jie nežiūri į ateitį. Viena ryškiausių rytojaus šviestuvų rinkos tendencijų – išmanusis apšvietimas, valdomas telefonu ar per belaidį ryšį, į kurį gausiai investuoja masiniai gamintojai, jį noriai renkasi ir vis daugiau žmonių“, – tvirtina įmonės atstovė.

Visada patars specialistai

L.Skirienė pabrėžia, kad net ir turint minimalų supratimą apie šviestuvus bei apšvietimą, vertėtų pagalbos kreiptis ir į įvairiose parduotuvėse dirbančius profesionalus.

„Elektronikos prekės turi daugybę parametrų, kuriuos suprasti – itin sudėtinga, todėl žmonės gali nežinoti, kokius šviestuvus įsigyja. Šios srities specialistai patars, kokia šviesa yra tinkamiausia ir kiek jos reikia jūsų namuose, paaiškins, kas yra kokybiškas apšvietimas.

Pavyzdžiui, „MOKI VEŽI“ darbuotojai naudoja specialias apšvietimo projektavimo kompiuterines programas, kurios optimaliai apskaičiuoja ir išdėlioja šviestuvus atitinkamose erdvėse pagal rekomenduojamas apšvietimo normas“, – sako įmonės atstovė.

Jos teigimu, šiuo metu „MOKI VEŽI“ parduotuvėse galima įsigyti platų spektrą skirtingų šviestuvų: „Galime pasiūlyti įvairių apšvietimo sprendimų – nuo hermetinių šviestuvų, skirtų sandėliavimui ir aikštelių apšvietimui ar biurams ir parduotuvėms skirtų bėginių šviestuvų, iki išmaniojo apšvietimo sprendimų, LED juostų ar stalinių, vonios bei įleidžiamų lubinių šviestuvų.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder