Tiesioginių skrydžių rekomendacijos pavasariui – vasarai: naujos skrydžių kryptys iš Lietuvos oro uostų

Artėjantis pavasaris ir vasara žada naujų atradimų džiaugsmą. Nuo kovo iki birželio mėnesio Lietuvos keliautojams bus pristatytos net septynios naujos tiesioginių skrydžių kryptys, tad naujų patirčių galės pasisemti kiekvienas.

Pavasario startas - Europos senamiesčių gatvelėse

Kovo mėnesį skrydžių bendrovė „Ryanair“ norintiems pavasarį pasitikti šiltai siūlo tris naujas kryptis iš Kauno oro uosto.

Nuo kovo pabaigos „Ryanair“ kvies apsilankyti prie Dunojaus upės įsikūrusioje Slovakijos sostinėje Bratislavoje, kuri keliautojus pasitiks išskirtiniu viduramžių senamiesčiu su siauromis gatvelėmis, pilnomis žavių kavinukių.

Lankantys Bratislavą būtinai turėtų apsilankyti ant Karpatų kalvos kairiajame Dunojaus krante iškilusioje Bratislavos pilyje, nuo kurios tolumoje matosi Austrija ir Vengrija. Be to, Slovakijos sostinė garsėja žymiaisiais gotikiniais Šventojo Mykolo vartais, į kuriuos veda maloniu muzikantų ir vietos menininkų kuriamu bruzdesiu alsuojanti gatvelė.

Vediniems noro dar geriau pažinti Italiją, pirmąjį pavasario mėnesį bus puiki galimybė aplankyti romantiškąjį Bariomiestą, įsikūrusį Italijos pietuose prie Adrijos jūros. Bario senamiestis primena daugelį Viduržemio jūros regiono miestų – seni pastatai, prilipę vienas prie kito, labirintą primenančios grįstos gatvelės, kuriose gausu kavinukių.

Ne veltui miestas vadinamas Šventojo Mikalojaus miestu – katalikybės tradicijų ir architektūros pėdsakų čia tikrai daug. Baris patiks ir norintiems ramiai pailsėti – vos už kelių kilometrų nuo miesto yra įsikūręs Pomodoro paplūdimys, į kurį atvyksta tiek turistai, tiek vietiniai gyventojai.

Tiesa, norintieji pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasižvalgyti po apylinkes, keliauja į paplūdimius, nutolusius keliasdešimt kilometrų į vieną ar kitą pusę.

Kovo pabaiga taip pati puikus metas aplankyti ir šiltosios Bulgarijos uostamiestį Burgasą, garsėjantį įspūdingomis maldos vietomis, muziejais ir jūros parku, kurį yra itin pamėgę mažieji turistai.

Atsipūsti ir pasilepinti saulės voniomis miesto lankytojai dažniausiai traukia į Sunny Beach, Sveti Vlas, Irkali paplūdimius, kurie  yra patys garsiausi ir geriausiai įvertinti paplūdimiai šalia uostamiesčio.

Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ skrydžius į Bratislavą vykdys nuo kovo 27 d. (pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais), į Barį ir Burgasą – nuo kovo 28 d. (antradieniais ir šeštadieniais).

Gegužė – puikus metas tyrinėti Ispaniją ir Graikiją

Paskutinį pavasario mėnesį skrydžių bendrovę „airBaltic“ pradės vykdyti skrydžius iš Vilniaus oro uosto į šiltuosius Europos miestus Ispanijoje ir Graikijoje.

Gaudyti saulės spindulius kvies Malaga – uostamiestis pietų Ispanijoje. Čia ne tik galima išvysti įspūdingą architektūrinį palikimą, bet ir pasimėgauti žaliuojančių sodų apsuptimi.

Malagos botanikos sode auga virš 2000 įvairių augalų rūšių iš viso pasaulio. Skoningai įkomponuoti fontanai ir kriokliai. Jame pamatysite subtropinius ir tropinius sodus, kurie yra pripažinti vienais geriausių Europoje.

Be to, gimtasis Pablo Picasso miestas sužavės ir besidominčius menu – pačiame Malagos miesto centre įsikūrusiame Carmen Thyssen muziejuje eksponuojama įspūdinga XIX amžiaus ispanų dailininkų paveikslų kolekcija.  Skrydžius į Malagą „airBaltic“ pradės nuo gegužės 2 d., jie bus vykdomi antradieniais ir šeštadieniais.

Ispanijai priklausanti Maljorkos sala Viduržemio jūroje, į kurią bus galima pasiekti tiesioginiu skrydžiu nuo gegužės 2 d. (skrydžiai bus vykdomi kiekvieną antradienį ir šeštadienį), abejingų nepaliks ne tik dėl savo įspūdingų pilių, bet ir jaukių miestelių bei kvapą gniaužiančių gamtos turtų.

Viena gražiausių ir populiariausių vietų Maljorkoje – Valdemosa miestelis – sužavės XIV amžių mininčiu Cartuja de Valldemossa vienuolynu. Ši vieta žymi dėl to, kad joje gyveno vienas garsiausių pasaulio kompozitorių – Šopenas, ir dabar turistams leidžiama pažvelgti, kur tuo metu kūrė šis didis menininkas. Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktuose Tramuntanos kalnuose įkvėpsite laukinių rozmarinų kvapo, išgirsite besiganančių avių varpelius, pamatysite kalnų ožkas ir apžiūrėsite pušis, augančias iš raudonų uolų. Išskirtinę patirtį suteiks ir Drakono urvai, kuriuose tyvuliuoja Martel ežeras, pripažintas vienu didžiausių požeminių ežerų pasaulyje.

Graikijai priklausanti Kretos salos sostinė Heraklionas patiks visiems senosios istorijos gerbėjams – čia galima aplankyti Knoso ar Pestos rūmus, mieste gausu archeologijos ir istorijos muziejų. Herakliono senamiestis garsėja įspūdingu uostu, kurio žymiausias paminklas yra Koules.

Tai – įspūdinga XVI a. tvirtovė, pastatyta Venecijos piliečių. Iš čia galite pamatyti arsenalus ir dideles arkas, kuriose venetiečiai remontavo savo laivus. Herakliono senamiesčio gatvelėse galėsite aplankyti daugybę aristokratinių pastatų, bažnyčių ir parduotuvių, o po pasivaikščiojimų galėsite atsipūsti miesto soduose ir jaukiose kavinukėse. Skrydžiai į Heraklioną bus vykdomi nuo gegužės 4 d. – ketvirtadieniais ir sekmadieniais.

Saulėtoji Bulgarija

Nuo birželio 7 d. „Ryanair“ pristatys dar vieną šiltąją kryptį iš Vilniaus oro uosto į uostamiestį rytų Bulgarijoje – saulėtąjąVarną. Skrydžiai bus vykdomi kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį.

Prie juodosios jūros įsikūręs žymus miestas visiems gerai pažįstamas dėl didžiausia ir žinomiausia vadinamos Bulgarijos stačiatikių maldos vietos – Varnos katedros. Ji yra tituluojama šio miesto simboliu ir akį traukia dėl gražių vitražų, kurie pasižymi ne tik detalumu, bet ir masyvumu.

Be žavaus miesto architektūrinio palikimo Varna garsėja ir įstabia gamta – lankytojams rekomenduojama aplankyti žymųjį Akmenų mišką, kuris yra vienintelė dykuma Bulgarijoje. Varnos miestą nuo jūros atskiria išskirtinis nacionalinis architektūros paminklas – Jūros sodas, kuris yra populiari turistų traukos vieta ir šalies kraštovaizdžio paminklas.

Detalią informaciją apie šiuo metu Lietuvos oro uostuose vykdomas tiesioginių ir užsakomųjų skrydžių kryptis galima sužinoti specialiame polapyje www.vno.lt/kryptys

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder