Tvarios mados dizainerė apie šventinius drabužius: suknelės, tinkančios „visur“, iš tiesų netinka niekur

Artėjant didžiausioms metų šventėms neretai moteris proginiai deriniai nuveda į aklavietę: pirkti brangų drabužį vienam kartui gaila, dėvėti tą patį kelis kartus – nesinori, tad dažniausiai apsistojama ties mažiausiu blogiu: „suknele visoms progoms“.

„Galiu lažintis, kad kiekviena girdėjo posakį „ir į darbą, ir i šventę“. Bet patikėkite, tokie proginiai drabužiai ar suknelės tinkančios visur, iš tiesų netinka niekur“, – teigia tvarios mados dizainerė ir stilistė Olesia Les.

Patarimais, kaip per šventes pasipuošti ne tik stilingai, bet ir tvariai, kad pinigai būtų išleisti protingai, o proginį drabužį galima būtų dėvėti dar ir dar, tvarios mados dizainerė O. Les dalijosi šventiniame „giver tag“ drabužių mainytuvių-atiduotuvių vakare „Gulbės galerijoje“ susirinkusioms kaunietėms.

Nevokite“ iš savęs šventinio puošnumo

Anot O. Les, artėjant vienai ar kitai progai mes dažnai ieškome optimaliausio būdo pasipuošti. Tačiau jeigu nusprendėte proginio drabužio nesinuomoti ir nesiskolinti, bet pirkti, greičiausiai susidursite su šiais keturiais pasirinkimais, kurie gali sukelti nemažai galvos skausmo.

„Kalbėdama su moterimis prieš šventes, išgryninau keturis pasirinkimus, tarp kurių jos dažniausiai blaškosi.

Pirmasis pasirinkimas, pirkti prabangių prekės ženklų ar dizainerio kurtą apdarą, antrasis – pirkti greitosios mados produktų pasiūlą, kas yra šiuo metu „ant bangos“, trečiasis pasirinkimas, kuris kainuos brangiai, pavyzdžiui, geros kokybės kelnių-švarko kostiumo pasirinkimas ir galiausiai, drabužis, kuris „tinka visur“, pavyzdžiui, laisvo kirpimo trikotažinė suknelė, paslepianti viską“, – moterų pasirinkimus vardina stilistė.

Nors atrodo, jog didžiausias blogis slypi greitosios mados pasaulyje, tačiau nustebsite, tvarios mados dizainerė ir stilistė O. Les teigia, kad siekiant per šventes suspindėti, tai nėra blogiausias variantas, nes jis bent jau suteikia šventinio, nors ir laikino, puošnumo. Blogiausias variantas ir tikrai mylimas lietuvaičių yra ne „wow“ drabužis, suknelė, kuri „tinka visur“.

Tačiau anot O. Les, su tokiu pasirinkimu moterys pavagia iš savęs galimybę pasipuošti ir nusiperka niekam tikusį, prastos kokybės beformį drabužį, kuris paslepia ne tik trūkumus, bet ir visus įmanomus privalumus.

Tad ji siūlo išmintingai rinktis drabužius ruošiantis šventėms ir pateikia keletą patarimų, kurie gali būti pritaikyti ruošiantis ne tik naujametiniam vakarėliui, bet ir kitoms progoms.

Raudonojo kilimo“ žvaigždžių pasirinkimai

„Jei renkatės brangų, įspūdingo dizaino drabužį, galite pasirinkti dviejų dalių kostiumėlį, pavyzdžiui, sijoną su švarkeliu. Tokį ansamblį galėsite derinti su kitais garderobo elementais taip kaskart sukurdami naują derinį šventėms.

Taip pat siūlau nesidrovėti dėvėti proginio drabužio daugiau nei vieną kartą. To nesigėdija daryti net ir pasaulinio lygio žvaigždės, žengiančios ant raudonojo kilimo, pavyzdžiui, Kate Winslet ar Cate Blanchett yra puikus to pavyzdys.

Dar vienas variantas, įdarbinkite savo ir kitų proginius drabužius. Nebijokite nuomotis, skolintis, ar skolinti ir nuomoti savo drabužių, valyklos ir siuvyklos padaro tikrus stebuklus ir net po kelių dėvėjimų šventinis apdaras išliks kaip naujas“, – pataria O. Les.

Jeigu esate linkę prie nuosaikesnių pasirinkimų ir praktiškesnių investicijų, geriausia išeitis, anot O. Les, įsigyti ar pasisiūti labai geros kokybės medžiagų, puikiai jūsų figūrai tinkantį klasikinį kostiumą su kelnėmis, sijonu arba klasikinę suknelę.

„Su tokiu drabužiu visada atrodysite pasitempę ir tvarkingos, o puošnumo galima pridėti pagal progą priderinant papildomus aprangos elementus – šilkines, nėriniuotas palaidines, marškinius su kaspinais ar žvyneliais bei aksesuarus“, – pataria tvarios mados dizainerė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder