Tylusis vaikščiojimas - naujausia sveikatingumo tendencija, apie kurią visi kalba

Tai gali vienu ypu pagerinti jūsų fizinę ir psichinę sveikatą.

Kas yra tylusis ėjimas?

Tylusis pasivaikščiojimas nuo įprasto pasivaikščiojimo skiriasi tuo, kad jame sąmoningai nėra technologijų, draugų ir kitų išsiblaškymo formų. Tačiau Andrew White'as, CPT, sertifikuotas asmeninis treneris ir "Garage Gym Pro" savininkas, sako, kad tai daug giliau nei triukšmo nebuvimas.

"Dalyviai įsipareigoja giliau įsitraukti į aplinką, sąmoningai pastebėdami žemės pojūtį po kojomis, kvėpavimo ritmą ir natūralius aplinkinius garsus. Technologinių trukdžių, įskaitant telefonus ar muziką, nebuvimas užtikrina gryną, nefiltruotą patirtį", - aiškina jis.

Iš tikrųjų tai nėra kažkas naujo - ir tai yra gerai

Žinoma, vaikščiojimas tyloje yra toks pat senas kaip ir pati žmonija - vadinasi, tikėtina, kad ši konkreti sveikatingumo tendencija turės daugiau išliekamosios galios nei kitos praeinančios mados, neturinčios jokio pagrindo.

Gyvenimo treneris ir "Life Architekture" įkūrėjas Bayu Prihandito pažymi, kad net tyčinis tylus vaikščiojimas meditacijos tikslais turi gilesnes istorines šaknis, nei būtų galima manyti, kad jis neseniai išgarsėjo:

"Nors gali atrodyti, kad tai naujausia tendencija, šios koncepcijos šaknys glūdi dzenbudizmo praktikoje, vadinamoje vaikščiojimo meditacija."

Norėdami išbandyti vaikščiojimo meditaciją, sutelkite dėmesį į juslinius pojūčius, kurie sudaro šią akimirką: vaizdus, kvapus, garsus ir pojūčius, kurie jus įtvirtina dabartyje.

Stenkitės negalvoti apie tai, kaip pasiekti konkretų tikslą, o priimti kelionę ir tai, kaip jaučiasi jūsų kūnas dabartinėje judėjimo būsenoje.

Štai kodėl tylus vaikščiojimas turi tokį momentą

Nors vaikščiojimo tyloje sąvoka nėra nauja, ji labai patinka Z kartai - kartai, kuriai būdinga technologijų ir beveik nuolatinio ryšio atmosfera.

"Ekranų, programėlių ir perspėjimų prisotintame pasaulyje daugelis žmonių jaučia nuolatinio ryšio įtampą. Tylusis vaikščiojimas yra tiesioginė reakcija į tai, nes suteikia galimybę atsikvėpti ir sugrįžti prie paprastumo", - aiškina White'as.

Jis priduria, kad tokie pasivaikščiojimai dažnai vyksta parkuose, miškuose ar kitoje natūralioje aplinkoje, o tai, pasak jo, dar labiau padidina jų patrauklumą.

Atrodo, kad šis sąmoningas noras atsijungti nuo technologijų ir vėl užmegzti ryšį su gamta atitinka pirminį poreikį, kuris šiuolaikinėje visuomenėje dažnai lieka nepatenkintas.

Tiesą sakant, viename neseniai atliktame tyrime įsivaizduojama ateitis, kai gydytojai nurodys laiką, praleidžiamą gamtoje, panašiai kaip jie rekomenduoja tam tikrą laiko tarpą, praleidžiamą sportuojant kiekvieną savaitę.

Tai labai naudinga psichikos sveikatai

Sujungus fizinių pratimų naudą su raminamuoju išsiblaškymo poveikiu, netrūksta būdų, kaip tylusis vaikščiojimas gali pagerinti jūsų psichinę sveikatą. Tyrimais nustatyta, kad vaikščiojimas susijęs su mažesniu depresijos ir nerimo lygiu, didesne laime ir pasitenkinimu gyvenimu.

"Manau, kad jo populiarumą iš dalies galima paaiškinti didėjančiu sąmoningumu psichikos sveikatos srityje ir sąmoningumo praktikų nauda, ypač tarp Z kartos atstovų", - sako Prihandito.

"Be to, pandemija sustiprino nerimo ir depresijos jausmus, todėl tokios praktikos kaip tylusis vaikščiojimas tampa dar patrauklesnės kaip natūralus būdas užtikrinti gerą psichinę savijautą."

"Ši praktika skatina introspekciją ir savirefleksiją. Tai gali padėti žmonėms apdoroti emocijas, įgyti aiškumo ir pasiekti vidinę pusiausvyrą", - pritaria White'as.

Tai taip pat puikiai tinka jūsų fizinei būklei

Tikėtina, kad tylusis vaikščiojimas taip pat pagerins jūsų fizinės būklės lygį. "Vaikščiojimas apskritai fantastiškai veikia širdies ir kraujagyslių sveikatą, raumenų tonusą ir lankstumą", - sako White'as.

Tiesą sakant, 2023 m. Europos kardiologų draugijos atlikto tyrimo metu nustatyta, kad per dieną nueiti vos 4 000 žingsnių pakanka, kad sumažėtų mirtingumo dėl visų priežasčių rizika.

Metaanalizėje, kurioje buvo apžvelgti 17 pasaulinių tyrimų duomenys ir dalyvavo daugiau kaip 225 000 dalyvių, nustatyta, kad kiekvienas 1000 žingsnių virš šio kiekio dar 15 proc. sumažina mirtingumo riziką.

Kai kuriems žmonėms geriau tinka meditacija arba pasivaikščiojimas su draugais

White'as pripažįsta, kad kai kuriems žmonėms laikas be išsiblaškymo su savo mintimis gali būti "nerimą keliantis" - ypač didelio nerimo metu.

Jei įtariate, kad tylus pasivaikščiojimas padarys daugiau žalos nei naudos, nes privers jus per daug mąstyti ar gvildenti negatyvias mintis, jums gali būti naudingiau klausytis vedamos meditacijos vaikštant arba vaikščioti su draugais.

Tačiau sąmoningumo ir meditacijos mokytoja Laura Saltman sako, kad per trejus metus, kai ji vaikšto tyliai, nauda buvo daug didesnė už bet kokį diskomfortą.

Ji sako, kad nuo tada, kai pradėjo tyliai vaikščioti, jos protas tapo aiškesnis, ji įgijo daugiau energijos, labiau vertina ją supantį pasaulį, pagerėjo miegas ir sustiprėjo socialinis ryšys su kitais bendruomenės nariais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder