Vagys net neįsivaizdavo, kokiose keistose vietose Sovietų Sąjungos gyventojai slėpė pinigus

(11)

Nepaisant to, kad sovietmečiu dauguma žmonių gyveno ne itin turtingai pagal šiuolaikinius standartus, jie vis tiek turėjo santaupų. Tuo metu pasitikėjimas bankų įstaigomis buvo menkas, todėl žmonės ieškojo saugių būdų, kaip paslėpti santaupas namuose.

Leidinys OBOZ.UA praneša, kad Sovietų Sąjungoje kiekvienas namų kampelis galėjo tapti potencialia saugykla.

Butuose žmonės dažniausiai slėpdavo pinigus. 

Juos kišdavo į knygas ir po čiužiniais. Dideli banknotai buvo kruopščiai dedami tarp puslapių, taip sukuriant paprastos knygos iliuziją.

Taip pat slėpdavo po kilimais ir konservų stiklainiuose. Įmesdavo į tualeto bakelius. Įkišdavo į kojines arba į išskalbtą patalynę spintoje.

Kartais, jei suma būdavo labai didelė ir artimiausiu metu nesitikėta jos panaudoti, pinigai būdavo tiesiog įsiūti po baldų apmušalais.

Be to, sovietmečiu santaupos buvo slepiamos ir užuolaidose. 

Banknotai buvo suvyniojami į popierių ir smeigtukais prisegami prie užuolaidų apačios arba šono. 

Šis būdas buvo populiarus daugiausia vasarą, kai užuolaidos buvo naudojamos rečiau.

Be to, kilimas vargu ar buvo geriausia pinigų slėptuvė SSRS. Banknotai buvo tolygiai paskleidžiami ant grindų, o ant viršaus užklojamas kilimas. 

Šis metodas buvo paprastas ir veiksmingas.

Kai kurios slėptuvės buvo net pavojingos. Žmonės galėdavo sienoje padaryti skylę, pavyzdžiui, kištukiniam lizdui, ir įrengti netikrą seifą. Arba jie slėpdavosi senuose vamzdžiuose vonios kambaryje.

Beje, SSRS moterys, norėdamos neprarasti sunkiai uždirbtų pinigų, galėjo prisisegti pinigus prie drabužių.

Sovietmečiu buvo daugybė slėptuvių santaupoms paslėpti, tačiau ne visos buvo saugios.

SSRS žlugimas

SSRS žlugimas - Sovietų Sąjungos valstybėje, visuomenėje, nacionaliniame ūkyje, socialinėje struktūroje, visuomeninėje ir politinėje sferoje vykę sisteminės dezintegracijos procesai, dėl kurių 1991 m. gruodžio 25 d. SSRS nustojo egzistuoti. 

SSRS žlugimas lėmė 15 SSRS respublikų nepriklausomybę ir jų iškilimą į pasaulio politinę areną kaip nepriklausomų valstybių.

Sovietų Sąjungos žlugimas paskutinį XX a. dešimtmetį yra ne tik daugiatautės komunistinės imperijos 70 metų trukusios istorijos pabaiga, bet ir daugiau kaip 400 metų trukusios daugiatautės Rusijos imperijos istorijos finalas. 

SSRS žlugimas neturėtų būti redukuojamas tik į socialistinės sistemos krizę, neatsižvelgiant į Rusijos imperijos palikimą. 

Tai yra bendro daugiataučių imperijų išnykimo ir jų skilimo į nacionalines valstybes proceso dalis, kurio pavyzdys Europoje buvo Osmanų ir Habsburgų imperijos XX a. ir XX a. pradžioje, o neeuropinėse teritorijose - dekolonizacija. 

Spalio revoliucija ir sovietų valdžia tik keliems dešimtmečiams atitolino Rusijos imperijos žlugimą.

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais!

Taip pat skaitykite:

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.