Vasara biure: 4 patarimai, kaip karštą dieną išlikti produktyviam

Nors šiomis dienomis Lietuvą pasiekė lietaus debesys, klimatologai perspėja, kad karštis ir saulė dar sugrįš. Ši vasara – viena karščiausių Lietuvos istorijoje. Jai prasidėjus daugelis iš mūsų ir toliau dirbame įprastomis sąlygomis, nors tyrimai rodo, kad karštis tiesiogiai veikia mūsų produktyvumą ir gebėjimą atlikti užduotis.

Suvartojamo vandens kiekis

Turbūt visi žinome kaip svarbu yra gerti pakankamai skysčių, tačiau per įtemptą darbo dieną dažnas pamirštame tai padaryti.

Jei vidutiniškai per dieną žmogus turi išgerti 1,5–2 litrus vandens, vasaros metu geriamo vandens kiekį reikėtų padidinti iki 3 litrų.

Rūpinantis savo sveikata svarbu atkreipti dėmesį į kelis vertingus patarimus: nepamiršti atsigerti kas 15–20 minučių, net jei tuo metu nejaučiate troškulio, o taip pat vengti gėrimų su kofeinu ir alkoholiu, nes šie ne tik nepadidins jūsų organizme esančio skysčio kiekio, bet atvirkščiai – jį sumažins.

„Reguliariai gerti vandenį dirbančiam žmogui gali būti iššūkis, tačiau dėl to nerimauti neteks, jei po ranka turėsite vieną iš išmaniųjų įrenginių, kuris jums primins apie šį įprotį.

Čia jums pravers specializuotos vandens gėrimo programėlės, kaip pavyzdžiui „Water Reminder“, kurios nesutrukdys dirbti, tačiau neįkyriai primins, kad jau laikas atsigerti“, – sako Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje

Patalpų oro kokybė

Mūsų darbingumą dažnai lemia ir patalpoje esančio oro kokybė. Nors oro kondicionierius šią vasarą, turbūt, yra visų geidžiamiausia prekė, patalpas vėdinti galima ir kitais būdais.

Jei dėl įvairių priežasčių negalite atidaryti lango, atnaujinti orą kambaryje jums padės ventiliatorius.

Be to, šį paprastą prietaisą labai lengvai galima paversti šalto oro ventiliatoriumi.

Viskas, ko jums reikia, tai ledukai arba užšaldytas butelis su vandeniu: pastačius juos priešais ventiliatorių, patalpoje ims sklisti malonus šalto oro srautas.

Augalai ir drėkintuvas taip pat gali prisidėti prie geresnės oro kokybės darbo vietoje.

Jie yra naudingi ne tik šaltaisiais metų mėnesiais, bet ir vasarą, nes gamina drėgną orą, kuris padeda mūsų smegenims absorbuoti deguonį ir būti produktyvesnėmis.

Odos temperatūros ir pulso matavimas

Karštą dieną ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į savo fizinę savijautą – širdies ritmą ir kūno temperatūrą, nes jie gali ne tik trukdyti produktyvumui darbe, bet ir pranešti apie rimtesnes sveikatos problemas – perkaitimą arba saulės smūgį.

Čia padėti gali naujausios kartos išmanieji laikrodžiai su pulso matavimo ir odos temperatūros nustatymo funkcijomis.

Šios technologijos visą darbo dieną stebi mūsų savijautą, kol mes būname užsiėmę.

„Technologijų kūrėjai skuba tobulinti išmaniųjų laikrodžių galimybes, kad galėtų vartotojams pasiūlyti pilnavertę sveikatos ir sveikatingumo funkcijų stebėseną.

Pavyzdžiui, „Huawei Watch 3“ išmanieji laikrodžiai turi nuolatinę širdies ritmo ir odos temperatūros sekimo technologiją, kuri užtikrina, kad vartotojas net karštą dieną gali nesijaudinti dėl savo sveikatos, nes pasikeitus jo širdies ritmui ar odos temperatūrai, išmanusis laikrodis jį apie tai iškart informuos“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Susitikimų planavimas

Vasaros metu labai svarbu protingai planuoti savo darbo dieną, pavyzdžiui, visus susitikimus organizuoti anksti ryte arba antroje dienos pusėje, kai didžiausia kaitra jau būna nuslūgusi.

Tai susitikimų metu padės būti produktyvesniems ir išvengti karščio sukeliamo silpnumo.

Jei tik galite, susitikimus planuokite tokiose vietose, kuriose iš anksto žinote, kad yra oro kondicionavimo sistema.

O jei susitikimą planuojate lauke, įsitikinkite, kad jis galės vykti pavėsyje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder