Vasaromis sostinę į pajūrį iškeitęs Andrius Tapinas vėl ruošiasi stoti už DJ pulto: „Tai yra tas vakarėlis, kai tikrai gali durniuoti“

Žurnalisto, rašytojo bei laidų vedėjo Andriaus Tapino pristatinėti nereikia, mat jį ir jo inicijuojamas veiklas žino, ko gero, visa Lietuva, šį vyrą matydami kaip visuomenininką, suvienijantį tautą įspūdingoms socialinėms akcijoms ar į prožektorių šviesą ištraukiantį nesąžiningus politikus.

Tačiau vasaromis Andrius sostinę iškeičia į ramų Nidos pajūrį, kur ne tik save atiduoda kūrybiniams procesams, bet ir pasineria į avantiūras, stodamas už DJ pulto bei trečią vasarą iš eilės organizuodamas 80-90-ųjų superhitų diskoteką.

Jau šį šeštadienį Lietuvos ryto TV eteryje startuoja gyvenimo būdo laidos „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" trečiasis sezonas.

Iš saulėtos Nidos labo ryto linkinti laidos vedėja, aktorė, moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą" įkūrėja Justė Zinkevičiūtė žada, jog ir šią vasarą netrūks intriguojančių bei atvirų pokalbių apie gyvenimą, darbus ir poilsį kartu su žinomais pramogų, mados ir verslo pasaulio žmonėmis.

Tačiau išlaikant tradicijas, žiūrovai bus kviečiami susipažinti su kraštu, kuriame užaugo pati laidos vedėja.

Neringoje veikiančių muziejų direktorė pasakos, jog smėlio kopomis nudabintas Kuršių nerijos pusiasalis kaip ir kasmet, jau laukia atvykstančių poilsiautojų, ragindami juos ne tik lepintis saule ar lietuvišku pajūriu, bet ir praplėsti savo istorines žinias, apsilankant muziejuose.

„Atvykstantiems į Nidą mes siūlome aplankyti keturis muziejus. Pirmiausia, būtina užsukti į vieną lankomiausių – Tomo Mano muziejų ir čia ne tik sužinoti įdomios istorijos, bet ir išgerti kavos, ko gero, pačioje gražiausioje terasoje Nidoje.

Ant Urbo kalno laukia Nidos švyturys, taip pat galima apsilankyti Nidos žvejo etnografinėje sodyboje ar Kuršių Nerijos istorijos muziejuje.

Neringa yra nuostabus kampelis ne tik kraštovaizdžio aspektu, bet ir gyvenančiais žmonėmis, kurie turi savų istorijų", - laidoje naudinga informacija dalinsis „Neringos muziejai" direktorė dr. Lina Motuzienė.

Be turistus traukiančių vietų, premjerinėje trečiojo sezono laidoje laukia ir neeilinis svečias – rašytojas, žurnalistas, laidų vedėjas bei vieną naktį DJ tampantis Andrius Tapinas.

Vyras pasakoja, jog ilgą laiką atostogoms rinkdavosi užsienio kurortus, į Lietuvos pajūrį žiūrėdamas skeptiškai, tačiau spontaniškai įsigytas būstas Nidoje, virto vienu geriausiu jo kada priimtu sprendimu.

„Aš visą gyvenimą buvau tas žmogus, kuris tvirtai stovi lietuviško pajūrio nekentėjų pusėje: blogas oras, brangu, nėra ką veikti. Tačiau kažkaip tai gavosi, jog su antrąja puse pradėjome svarstyt ir padariau greičiausią sprendimą savo gyvenime – įsigijau čia būstą.

Aš neturiu tokio dalyko, kaip absoliutus poilsis. Aš vis tiek kažką turiu dirbti, čia atvažiuoju su kūrybiniais darbais, per vasarą planuoju pabaigti rašyti knygą", - laidoje pasakos pašnekovas.

Tiesa, šią vasarą Andriaus planuose ir dar vienas rimtai linksmas reikalas Nidoje – tai jau trečius metus vykstanti diskoteka, kur už DJ pulto stoja pats žurnalistas.

Įprastai rimto veido, neieškančio kandesnio žodžio kišenėje vyras vienai nakčiai visiškai pakeičia savo įvaizdį, pasipuošia blizgučiais ir leidžia sau atsipalaiduoti, šiemet visus rugpjūčio 5 d. kviesdamas į  nemokamą 80-90-ųjų diskoteką, vyksiančią „Griuvėsiai.Nida".

„Joks aš ne DJ, aš moku pastumti du mygtukus pulte, bet noriu ir apsimetu. Tai yra vasariška pramoga, kuri užgimė, kai manęs paprašė pagroti viename bare.

O kadangi man patinka senoji muzika, sunku rasti klubą, kuriame grotų seną itališką muziką, Boney M ar Modern Talking. Taip gimė mintis padaryti vasaros renginį.

Pirmas kartas buvo tikrai sėkmingas, pernai tai pakartojom, o šiemet nusimato dar didesnis vakarėlis, kuris jau tampa gražia tradicija.

Man labai smagu, iš DJ pusės žiūrint, kad į šokių aikštelę ateina ir jaunimas, ir 65+, vietos yra visiems. Tai yra tas vakarėlis, kai tikrai gali durniuoti", - tvirtins A. Tapinas.

Tačiau tai – tik vasarinės vyro pramogos, mat poilsį Lietuvos pajūryje Andrius išnaudoja penktosios savo knygos rašymui. Beje, pirmosios knygų rašymo užuomazgos žurnalistui užgimė dar mokantis mokykloje.

Tuomet į lietuvių kalbą Andrius išvertė „Žiedų valdovo" dalis ir tai tapo ne tik rašymo pagrindais, bet turėjo didelę įtaką asmenybės formavimuisi.

„Dabar rašau savo trilogijos trečią dalį ir kaip tik esu tame momente, tai nežinau, kas laukia mano veikėjų, kas jiems nutiks toliau.

Aš pilnai sutinku su žymiaisiais rašytojais, kad tai yra didelė dalis kančios, labai maža dalis euforijos ir dar didesnė dalis nerimo, nes iš visų mano darbų, kai kažkas nesiseka, labiausiai nervinuosi rašydamas knygas.

Aš iki šiol pagalvoju, iš kur pas tą šešiolikmetį buvo tiek naglumo ir užsispyrimo. Buvau standartinis paauglys, kuris turi daug užsiėmimų: mokykla, sportas, vakarėliai, nebuvau moksliukas, kuris užsidaro ir nieko kito nemato, tik knygas.

Tačiau „Žiedų valdovas" tikrai buvo ta gyvenimo virsmo knyga, kuri labai aiškiai man parodė, ką tu gali pasiekti, jeigu esi pakankamai užsispyręs", - teigs rašytojas.

Kai atkakliai sieki savo tikslo, viskas anksčiau ar vėliau tampa įmanoma.

Andrius sumanyta „Laisvės TV" tapo pirmąją turinį apmokestinusia lietuviška platforma ir nors daugelis, prieš žurnalistui imantis šio projekto, sakė, kad šis formatas nepatvarus, kanalas jau skaičiuoja septintą sezoną ir imasi vis naujų veiklų, įskaitant ir visą Lietuvą kilniems tikslams sutelkiančias akcijas:

„Laikykitės, medikai!", „Laisvės kelias. Lietuva-Baltarusija" ar įspūdingi paramos projektai kaip „RADAROM!" bei per kelias dienas surinkti milijonai bepiločiam dronui  „Bayraktar".

„Mes savęs nebelaikome vien tik medija, esame kur kas daugiau, nes žiniasklaidos priemonės turi informuoti apie tai, kas nutinka, o ne pati imtis iniciatyvų.

Bet kai pradėjome, pamatėme, jog sekasi, jog žmonės mumis pasitiki, jog galime atliept tą pasitikėjimą skaidriai, aiškiai, surinkdami pinigus ir papasakodami, kur juos išleidžiam.

Paskutinis projektas „Skaidrinam" prasidėjo netyčia, čia pat, Neringoje, kai atvažiavus į debatus ir paaiškėjus, kad nėra viskas gerai su tarybos narių išmokomis, atėjo mintis pažiūrėti, kaip yra visoje Lietuvoje.

Juk jeigu politikas savinasi kelis šimtus eurų su fiktyviais čekiais, jo niekaip negalima prileisti prie milijonų", - laidoje atviraus A. Tapinas.

Daugeliui kyla klausimas, ko gi visuomenės palaikymo sulaukęs žinomas žurnalistas siekia, savotiškai darydamas tvarką Lietuvos valdžioje, tačiau Andrius pripažįsta jau pavargęs nuo tokių kalbų ir į jas atsako per humoro prizmę, svajodamas kur kas mieliau sudalyvauti Eurovizijoje, nei sukti karjerą politiko keliu.

„Negi aš dabar turėčiau norėti eiti į politiką, susimažinti savo gaunamas pajamas tris kartus, nebegalėti daryti to, ką dariau bei prarast asmeninę erdvę?

Jeigu nesi absoliutus narcizas, valstybės vadovo postas – vargas, auka ir gyvenimo suėdimas. Dalia Grybauskaitė iš tiesų atidavė dešimt metų savo gyvenimo, kurių jai niekas negrąžins.

Tačiau kodėl manęs neklausia, ar aš dalyvausiu Paryžiaus olimpiadoje, ar neatstovausiu Lietuvos Eurovizijoje?

Tokiuose klausimuose tiek pat logikos, kiek ir klausime ar dalyvausiu rinkimuose, bet aš tikrai kur kas labiau norėčiau sudalyvauti Eurovizijoje, nes nepaisant to, kad neturiu nei balso, nei klausos, man labai patinka dainuoti", - juokaus laidos herojus.

Ką Andrius Tapinas veikia kompiuterio klaviatūrą iškeitęs į DJ pultą, kaip politikos žurnalistui sekasi rašyti knygas, ar vieną dieną jį išvysime didžiojoje Eurovizijos scenoje ir ką vasaros metu verta aplankyti Nerijoje – apie visą tai ir dar daugiau, jau šį šeštadienį, 8:30 val. per Lietuvos Ryto TV

„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" – šeštadieniais, 8:30 val. per Lietuvos ryto TV.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder