Virš duobių Romoje žada pakilti oro taksi: sako, kad vienintelis kelias – aukštyn

Amžinojo miesto gatvėms esant tokioms duobėtoms, autobusams užsiliepsnojant ir eismui ant žemės tiesiog gniuždant, kai kurie sako, kad vienintelis kelias – aukštyn.

Pasak Vokietijos bendrovės „Volocopter“, Romos oro uosto operatorės ADR ir transporto infrastruktūros holdingo „Atlantia“, po trejų metų keleivius iš Romos Fiumičino oro uosto į miesto centrą galėtų vežti naujas elektrinis oro taksi.

Projektas, pavadintas „VoloCity“, – jis planuojamas ir Paryžiui bei Singapūrui, – žada permesti žmones iš oro uosto į miestą per 20 minučių, išvengiant eismo ir teršalų išmetimo, o kelionės maksimalus greitis būtų 110 kilometrų per valandą.

Iš pradžių taksi skraidintų pilotą ir vieną keleivį, „kol orlaivis skristų visiškai autonomiškai“ ir galėtų paimti du keleivius, apie šiuos planus rašoma bendrame pranešime spaudai. Fiumičino projektui dar reikia sukurti „vertikalius uostus“, kad taksi galėtų pakilti ir leistis vertikaliai.

Ketvirtadienį spindintis baltas skraidantis taksi „Volocopter“ buvo pastatytas Romos aikštėje prie Trevi fontano, smalsuoliams buvo leista į jį įlipti. „Norėčiau, kad jie daugiau mastytų apie geležinkelių sistemą prieš pakildami į dangų“, – sakė 32 metų Giuseppe, nenorėjęs pasakyti savo pavardės. Vis dėlto jis pripažino: „Tai šuolis į ateitį. Mes jau kalbame apie kelionę į Marsą, tad bent šitai galime padaryti.“

Pasak vietos naujienų pranešimų, planuojamo 20 minučių kelio iš Fiumičino į miesto centrą kaina būtų 140 eurų, tuo metu taksi kainuoja 48 eurus, o 32 minučių kelionė traukiniu – 14 eurų.

Senąją Italijos sostinę kamuoja liūdnai pagarsėjusi braškanti viešojo transporto sistema, padangas niokojantys duobėti keliai, pasenę autobusai, kurie retkarčiais užsidega, o metro stotys dažnai būna uždarytos ištisus mėnesius.

Mintis apie skraidančius taksi – ilgainiui be pilotų – išplito visame pasaulyje, tai dalis pastangų sumažinti spūstis keliuose ir apriboti taršą. Įvairios įmonės, įskaitant pavėžėjimo paslaugų milžinę „Uber“ ir automobilių gamintoją „General Motors“, dirba kurdamos „vertikalaus kilimo ir tūpimo orlaivį“ (VTOL), tačiau išlieka didelių iššūkių, įskaitant reguliavimo ir saugos problemas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder