Virtuvės šefas atskleidžia svarbų tešlos gaminimo niuansą

Išsijoti miltai skiriasi nuo neišsijotų miltų net svoriu ir tūriu.

Kulinarijos instituto virėjo instruktorė Penny Stankiewicz nusprendė duoti kulinarinį patarimą ir sakė, kad paprastai miltus sijoti yra gera idėja.

"Tai miltus palengvina ir išvėdina, todėl juos lengviau sumaišyti su bet kokia emulsija. Taip pat galima pašalinti bet kokias miltuose esančias šiukšles ar gumulėlius, todėl jūsų kepiniai bus geros tekstūros.

Niekas nenori valgyti to miltų gumulėlio, kuris patenka į kiaušinius ir aliejų ir niekada nesuskyla į emulsiją", - "To Spruce Eats" citavo jos paaiškinimą.

Stankiewicz priduria, kad jei recepte nurodytas persijotų miltų svoris, reikėtų laikytis šio nurodymo, o ne persijoti jau pasvertus miltus.

"Persijoti miltai tampa lengvesni, todėl šaukštas persijotų miltų matavimo puodelyje užims didesnį tūrį ir svers mažiau nei išberti iš indo be persijojimo.

Taigi, jei instrukcijoje nurodyta, kad reikia išmatuoti "persijotus miltus", tai gali būti mažesnis miltų kiekis nei tuo atveju, jei į puodelį tiesiog įbertumėte nesijotų miltų", - pažymėjo šefas.

Kai kuriuos pyragus būtinai reikia sijoti. Visų pirma yra pyragų, kuriuose naudojama daug plaktų kiaušinių putų. Tokiu atveju miltus geriau iš karto ten pat porcijomis ir palaipsniui įmaišyti.

Stankiewicz pataria sijoti kiekvieną kartą, kai recepte kaip ingredientą naudojate pyrago miltus. Kakavos milteliai taip pat linkę susidaryti gumuliukų. Juos galima persijoti kartu, kad būtų lengviau įmaišyti į galutinį mišinį.

Kartu šefas priduria, kad miltų sijojimas nėra toks svarbus kai kuriuose receptuose, pavyzdžiui, duonos, keksiukų ir kai kurių sviesto pagrindo pyragų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder