Medikai

Vyrai ar moterys: mokslininkai išsiaiškino, kas yra geresni gydytojai

Naujas tyrimas parodė, kad pacientai rečiau miršta, kai jų gydytojas yra moteris, o moterų pacientų rizika yra dar mažesnė. Pacientai, išrašyti iš ligoninės, rečiau vėl patekdavo į ligoninę, jei juos gydė gydytoja moteris. Apie tai rašo dienraštis "Metro".

Tyrimo autoriai mano, kad šiuos skirtumus gali lemti keli veiksniai, ir teigia, kad gydytojai vyrai gali nepakankamai įvertinti savo pacienčių ligos sunkumą.

Ankstesni tyrimai taip pat parodė, kad gydytojai vyrai nepakankamai įvertina skausmo lygį, virškinamojo trakto ir širdies bei kraujagyslių sistemos simptomus ir insulto riziką pacientėms, o tai gali lemti nesavalaikį arba nevisišką gydymą.

Vyresnysis tyrimo autorius profesorius Yusuke Tsugawa teigė, kad pacientų rezultatai neturėtų skirtis tarp gydytojų vyrų ir moterų, jei jie mediciną praktikuoja vienodai.

"Mūsų rezultatai rodo, kad gydytojos moterys ir gydytojai vyrai skirtingai praktikuoja mediciną, ir šie skirtumai turi reikšmingos įtakos pacientų gydymo rezultatams", - sakė jis.

Tokijo universiteto ir Kalifornijos universiteto Los Andžele (UCLA) komanda išanalizavo daugiau kaip 458 000 moterų ir 319 000 vyrų sveikatos draudimo paraiškas 2016-2019 m. laikotarpiu.

Iš jų 142 500 ir 97 500 - apie 31 proc. abiejų lyčių pacientų - gydė moterys gydytojos.

Moterų pacientų mirtingumas buvo 8,15 proc. kai gydė moterys, palyginti su 8,38 proc. kai gydytojas buvo vyras.

Tai gali atrodyti nedaug, tačiau kai kalbama apie tokius didelius skaičius, tai yra "kliniškai reikšmingas" skirtumas, teigė tyrėjai.

Nors skirtumas tarp vyrų pacientų buvo šiek tiek mažesnis, moterys gydytojos vis tiek turėjo pranašumą - gydytojų moterų mirtingumas buvo 10,15 proc. lyginant su 10,23 proc. gydytojų vyrų.

JAV tyrėjų grupė nustatė tokį patį pakartotinių hospitalizacijų rodiklį.

Komanda darė prielaidą, kad gydytojos moterys gali geriau bendrauti su savo pacientėmis, todėl didesnė tikimybė, kad pacientės pateiks svarbios informacijos, padėsiančios geriau diagnozuoti ir gydyti.

Jie taip pat pažymėjo, kad pacientai gali jaustis patogiau atlikdami jautrius tyrimus ir dalyvaudami išsamiuose pokalbiuose su gydytojais moterimis.

Tačiau autoriai pažymėjo, kad reikia atlikti daugiau tyrimų apie tai, kaip ir kodėl gydytojai vyrai ir gydytojos moterys skirtingai praktikuoja mediciną ir tai turi įtakos pacientų priežiūrai.

David Geffen Medicinos mokyklos prie UCLA profesorius Tsugawa sakė: "Moterys ir vyrai, dirbantys su moterimis, yra labai svarbūs: Jis pridūrė, kad "geresnis šios temos supratimas galėtų padėti sukurti intervencines priemones, kurios veiksmingai pagerintų pacientų priežiūrą".

Jis sako, kad taip pat reikėtų spręsti gydytojų darbo užmokesčio atotrūkio tarp lyčių problemą.

Prof. Tsugawa priduria: "Svarbu pažymėti, kad moterys gydytojos teikia aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugas, todėl tai, kad yra daugiau moterų gydytojų, yra naudinga pacientams visuomenės požiūriu."

Ekrano nuotr.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder