Tačiau kylančiu keleivių skaičiumi labiau džiaugiasi bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“, tarpmiestiniais maršrutais keliaujančiųjų skaičius nekyla, „Vakarų ekspresui“ teigia įmonės „Klaipėdos paslaugos“ vadovas Vaidas Ramanauskas.
Pasak „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos partnerės Gražinos Urbonavičės, įsigaliojus lengvatoms, nuo pat pirmųjų balandžio dienų pastebėta, kad bilietų parduodama gerokai daugiau nei anksčiau.
„Per pirmąją savaitę daugiau nei 450 bilietų įsigijo tėvai, įtėviai ar globėjai, savaitgalį keliavę su vaikais. Senjorų, perkančių bilietus su lengvata, taip pat padaugėjo - palyginti su praėjusių metų pirmąją balandžio savaite, bilietų pardavimai paaugo net 58 procentų“, - skaičius vardijo G. Urbonavičė.
Anot jos, siekiama, kad žinia apie šiuos teigiamus pokyčius pasiektų kuo daugiau žmonių, kuriems lengvatos aktualios, ir paskatintų juos keliauti tvariausiu transportu - traukiniais. Iš bilietų pardavimų matoma, kad besinaudojančių jiems priklausančiomis lengvatomis traukiniautojų daugėja.
„Lietuvos geležinkeliai“ informuoja, kad per pirmąją balandžio savaitę daugiau nei 450 bilietų įsigijo tėvai, įtėviai ar globėjai, savaitgalį keliavę su vaikais. Palyginti su praėjusių metų pirmąja balandžio savaite, bilietų pardavimai paaugo net 58 proc.
Iki šiol „LTG Link“ savo iniciatyva taikė 30 proc. nuolaidas moksleiviams nuo 10 metų ir 20 proc. - gausioms šeimoms, auginančioms daugiau nei 3 vaikus ar neįgalų vaiką šeimoms, pateikusioms šeimos kortelę. Senjorams nuo 70 iki 80 metų buvo taikoma 50 proc. siekianti lengvata, o 80 metų ir vyresniems - 80 proc. lengvata.
Bendrovės „Klaipėdos paslaugos“ vadovas Vaidas Ramanauskas teigiamais pokyčiais nesidžiaugia. Pasak jo, kol kas perkančiųjų bilietus pasinaudojant lengvatomis, kurios taikomos ir tarpmiestinių autobusų maršrutams, nedaugėja.
„Nėra jokio pagyvėjimo. Galbūt praėjo per mažai laiko, kad būtų galima vertinti ir stebėti pokytį. Mes patys, vežėjai, ilgą laiką taikėme nuolaidas šeimoms, buvo galima įsigyti šeimos bilietą tėvams, keliaujantiems su nepilnamečiais vaikais, tad nuolaidos - nenaujas dalykas.
Gerai, kad valdantieji išgirdo, ką mes sakome, jog ne įmonės turi rūpintis socialiniais gyventojų reikalais, o valstybė. Tačiau rinkos šios lengvatos neatgaivins“, - nuomone dalijosi „Klaipėdos paslaugų“ vadovas V. Ramanauskas.
Valdančiųjų sprendimas palengvins mažesnes pajamas turinčių keliautojų gyvenimą, svarstė V. Ramanauskas. Galbūt daugiau senjorų lengviau pasieks gydytojus, šeimoms bus pigiau lankyti savo artimuosius, keliauti su vaikais po Lietuvą.
„Ženklaus rinkos pagyvėjimo nereikėtų tikėtis, nes per ilgus metus mes daug ką bandėme, taikėme įvairias priemones, vežėme šeimas su nuolaidomis nuostolingais maršrutais, tačiau keleivių srautų tai nepadidino. Šios lengvatos pradėtos taikyti ne tam, kad atgaivintų rinką, jos - palengvinimas jautriausioms visuomenės grupėms“, - kalbėjo V. Ramanauskas.
Primename, kad nuo šių metų balandžio 1 dienos įsigalioja Seimo priimtas naujas Viešojo keleivinio transporto lengvatų įstatymas, kuris leis transporto lengvatomis pasinaudoti naujoms gyventojų grupėms - šeimoms, vaikams, mokiniams ir visiems pensinio amžiaus žmonėms.
Tarp naujų lengvatų - 50 proc. lengvata visiems pensinio amžiaus sulaukusiems žmonėms važiuoti tolimojo susisiekimo autobusais ir traukiniais. Įsigyti važiavimo bilietą vykti viešuoju keleiviniu transportu su 50 proc. nuolaida turės teisę tėvai, įtėviai arba globėjai, važiuojantys kartu su vaikais savaitgaliais (šeštadieniais ir sekmadieniais) ir valstybinių švenčių dienomis. Ši lengvata šeimoms negalios važiuojant viešuoju keleiviniu miesto ar priemiestiniu transportu.
Įstatymu suteikta teisė įsigyti važiavimo tolimojo susisiekimo autobusais, traukiniais ir laivais bilietus su 50 proc. nuolaida visiems pensinio amžiaus asmenims, o ne nuo 70 metų, kaip tai numatė iki šiol galiojęs įstatymas. 80 metų ir vyresniems asmenims lieka galioti ta pati 80 proc. nuolaida vykstant bet kuriuo viešuoju transportu.
Rašyti komentarą