Lietuviškos klasikos filmas „Herkus Mantas“ kviečia mokinius gilintis į svarbias temas

Lietuvos kino centro įgyvendinamos edukacinės platformos „Kino ugdymo bazė“ (KEUB) filmų sąrašą papildė lietuviška klasika tapęs Marijono Giedrio filmas „Herkus Mantas“ (1972 m.). 

Mokiniai bei mokytojai kviečiami pažvelgti į sudėtingas humanitarines ir istorines temas per dinamiškai įtraukiančią kino prizmę.

Vaidybinis istorinis dviejų dalių filmas pasakoja apie XIII a. Didžiojo prūsų sukilimo vadą Herkų Mantą.

Pirmasis režisierius, kurį sudomino ši asmenybė, buvo Almantas Grikevičius, kurį sužavėjo jaunatviška istorijos dvasia: „Kai ėmėmės „Herkaus Manto“, Paryžiaus Sorbonos universitete vyko studentų maištai.

Tai buvo revoliucija prieš senius Europoje. […] Taip staiga supratau, kad reikėtų kurti filmą Lietuvoje be barzdotų vaidilų ir kitokių senių. […]

Norėjau sukurti filmą apie jaunimo jėgą, troškulį, kitokią meilės sampratą.

Tikėjausi, kad jeigu toks Mantas būtų sukurtas ir jį pamatytų Vakarų žmonės, jie, be jokios abejonės, atpažintų save ir tai, kaip jie kovojo dėl savo teisių per Paryžiaus revoliuciją.“

Nepaisant autoriaus susidomėjimo, filmo pastatyti jam, deja, nepavyko dėl keleto išorinių kliūčių tuometinėje sovietinėje kino industrijoje.

Ilgainiui filmas buvo patikėtas režisieriui Marijonui Giedriui, kuris pabaigė filmą, kurį turime šiandien. 

Filmas „Herkus Mantas“ mokytojams siūlomas kaip papildoma medžiaga kalbant apie tokias sudėtingai išnarpliojamas temas kaip žmogaus prado dvilypiškumas, įtampa tarp asmeninių vertybių ir kolektyvinių normų bei patriotiškumas. 

 

Apie kino ugdymo bazę

Kviesdamas į pasaulį pažvelgti kitaip, KEUB projektas skatina tyrinėti įvairių disciplinų mokomuosius dalykus per daugeliui lengvai prieinamą kino mediumą.

Projektas taip pat skatina mokinių domėjimąsi lietuvių kūryba, o mokytojams siūlo informacijos šaltinį, papildantį mokymo procesą vizualine medžiaga.

Nuo legendinių kino klasikų ir naujesnių kūrinių, formuojančių dabartinio lietuviško kino sampratą, iki animacijos mažiausiems – kino ugdymo platformoje sau tinkamą filmą ras kiekvienas.

Filmai svetainėje suskirstyti pagal klases bei turi jiems paruoštą metodinę medžiagą su papildomais šaltiniais bei užduotimis mokiniams.

KEUB platformos naudojimas mokytojams – nemokamas.

Daugiau informacijos: https://www.keub.lt/ 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder