Lietuvoje keičiasi laidojimo tradicijos: kolumbariumo vietas verta įsigyti iš anksto

(1)

Visame pasaulyje vis daugiau žmonių renkasi naujoviškus būdus pagerbti ir įamžinti savo artimųjų atminimą. Lietuva – ne išimtis, vietoj įprastų laidotuvių scenarijų, žmonės ieško asmeniškesnių ir labiau prasmingų būdų atsisveikinti su artimaisiais.

Vis dažniau laidotuvėse sakomos nuoširdžios kalbos, dalijamasi prisiminimais apie mirusįjį, skamba gyva muzika.

Taip pat, auga susidomėjimas ekologiškesniais laidojimo būdais, kurie sumažina poveikį aplinkai ir skatina tvarumą. Vienas iš tokių būdų – palaikų kremavimas ir laidojimas kolumbariumuose.

Kiekvienas pasirenka priimtiniausią laidojimo būdą

Nors kremavimas ir laidojimas kolumbariumuose populiarėja, nemaža dalis renkasi ir tradicines kapavietes, tačiau pats laidojimo procesas keičiasi – žmonės ieško būdų, kaip laidotuves padaryti jaukesnes ir asmeniškesnes, vengiant perteklinių ir senoviškų simbolių.

„Kiekvienas pasirenka priimtiniausią laidojimo būdą, atsižvelgiant į savo, artimųjų ir mirusiojo pageidavimus.

Dabar dažnai per laidotuves skamba klasikinė muzika, jei mirusysis mėgo tokią klausytis, arba pasirenkama ramesnė, švelnesnė muzika, padedanti atsisveikinimo procesui praeiti lengviau.

Taip pat, vis dažniau rodomos nuotraukos ar vaizdo įrašai, primenantys gražiausias akimirkas su mirusiuoju.

Pastebime, kad keičiasi ir gėlių, papuošimų pasirinkimai, žmonės renkasi brangesnius ir estetiškesnius variantus, o tradicinių, senovinių vainikų populiarumas tikrai mažėja“, – teigia laidojimų namų „Akmeka“ atstovas.

Kolumbariumo vietą verta įsigyti iš anksto

Artimo žmogaus mirtis – sukrečiantis ir skausmo suteikiantis įvykis.

Ir taip emociškai sunkią būklę dar apsunkina užgriuvę laidotuvių organizavimo rūpesčiai, reikalaujantys jėgų, laiko bei pinigų sąnaudų.

Nieko keisto, kad ne visi geba su tuo susidoroti ir net ne visi žino nuo ko pradėti.

Kolumbariumo nišos įsigijimas iš anksto gali padėti sumažinti stresą ir užtikrinti, kad viskuo bus pasirūpinta iš anksto.

„Kolumbariumai suteikia galimybę artimiesiems lengviau susidoroti su netekties skausmu ir organizaciniais rūpesčiais, kurie dažnai užklumpa netikėtai.

Kolumbariumo vietų įsigijimas iš anksto gali sumažinti šią naštą ir suteikti ramybę, žinant, kad viskuo jau pasirūpinta“, – sako laidojimų namų „Akmeka“ atstovas.

Svarbu kreiptis į specialistus

Nutikus nelaimei, žmonės dažnai pasimeta ir nežino, ką daryti pirmiausia.

Daugelis nėra susipažinę su galimybe gauti įvairias išmokas, kurios priklauso mirus žmogui.

Tokiose situacijose labai svarbu kreiptis į specialistus, kurie gali padėti sutvarkyti visus laidotuvių reikalus.

Net jei reikia tik pasikonsultuoti ir sužinoti reikalingą informaciją, kreipimasis į profesionalus padeda išvengti streso ir užtikrinti, kad viskas bus atlikta tinkamai ir laiku.

Laidojimo namai „Akmeka“ rūpinasi, kad kiekvienas klientas būtų informuotas apie visus reikiamus žingsnius ir dokumentus, susijusius su laidotuvių organizavimu.

„Akmeka“, taip pat, siūlo paprastą ir patogų kolumbariumo nišų įsigijimo procesą, Lėbartų kapinėse, Klaipėdoje. „Apmokėjimai už kolumbariumus gali būti įvairūs, vienos įmonės už urnos laikymą ima mėnesinį arba metinį mokestį.

Mes siūlome iš karto įsigyti kolumbariumą, kuris iš karto tampa užsakovo nuosavybe visam laikui,“ – teigia įmonės atstovas.

Tvarus ir estetiškas mirusiųjų atminimas

Kolumbariumai turi daugybę privalumų, dėl kurių vis daugiau žmonių renkasi šį laidojimo būdą.

Pirmiausia, jie taupo vietą kapinėse, kurios tampa vis labiau perpildytos.

Jų priežiūra reikalauja mažiau laiko bei pastangų, palyginti su tradicinėmis kapavietėmis, tai ypač aktualu ir patogu žmonėms, gyvenantiems toli nuo savo artimųjų kapų.

Ekonomiškai, kolumbariumai yra patrauklesni, nes urnos laikymas dažnai kainuoja mažiau nei tradicinės kapavietės įrengimas ir priežiūra.

Galiausiai, kolumbariumai suteikia galimybę estetiškai ir tvarkingai įamžinti mirusiųjų atminimą, užtikrinant, kad kapavietė atrodys gerai ir išliks tvarkinga ilgą laiką.

Nepaisant tradicijų pokyčių, svarbiausia išlieka pagarba mirusiajam ir jo atminimo išsaugojimas.

Kolumbariumo vietos įsigijimas iš anksto yra viena iš daugelio galimybių, leidžiančių tai padaryti moderniai ir tvariai, prisitaikant prie šiuolaikinių poreikių bei vertybių

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder