„Lietuvos" kapitonui iš jaudulio strigo žodžiai

Gražią penktadienio pavakarę į Kruizinių laivų terminalą susirinko, pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, uostamiesčio buriuomenė paminėti neeilinio įvykio. Po kapitalinio remonto, kuris truko daugiau kaip  dvejus metus,  blizganti kaip naujutėlaitė jachta „Lietuva" ir vėl pagal panaudos sutartį perduota sporto klubui „Ostmarina". Susirinkusiųjų akivaizdoje jachta  uosto akvatorijoje pakėlė burę ir pradėjo antrąjį savo gyvenimą.

Legendinę Savivaldybės jachtą remontavusios įmonės „Garant Boats & Yachts" direktorius Simas Šakalinis sakė, kad „Lietuva" ne suremontuota, o, galima sakyti restauruota.  Senosios jachtos dabartinėje „Lietuvoje"  likę tik  apie 10 proc. Beje, atėjusieji į jachtos perdavimo ceremoniją galėjo pamatyti eksponuojamas kai kurias senas jos detales ir falškilį. „Mes įveikėme šį iššūkį. Prisilietėme prie istorijos ir padarėme didelį darbą, kad išsaugotume ją ateities kartoms", - sakė laivą remontavusios įmonės vadovas.

„Ostmarinos" klubo vadovas ir ilgametis jachtos „Lietuva" kapitonas Osvaldas Kudzevičius pasipuošęs lakstė kaip jaunuolis. Anot jo,  ne laivo įgula pasirengusi plaukti,  yra didvyrė, ne ji šiandien nusipelnė pagarbos, o tie vyrai, kurie remontavo jachtą.  Jam sunku buvo kalbėti ant scenos, žodžiai strigo iš jaudulio. Kapitonas pasidžiaugė, kad  viskas buvo daroma ne greitai, o kokybiškai.

S. Šakalinis perdavė merui Lietuvos vėliavą ir  klampę, kurioje išgraviruotas šūkis, kuris naudotas „Lietuvai" plaukiant aplink pasaulį 1992-1993 metais „Lietuvos garbei, tautos vienybei" ir dar  pridėti žodžiai  „ir Klaipėdos miesto pasididžiavimui".

V. Grubliauskas  pasidžiaugė, kad prieš kelerius metus užteko išminties priimti teisingą sprendimą – negalima nevertinti istorijos. Pasak jo, buriuojanti Klaipėda yra Lietuvos ambasadorė visame pasaulyje. „Tai nebuvo jachtos „Lietuva" remontas, tai buvo misija, kurios nebuvo galima neįvykdyti", - sakė meras, vertindamas laivą remontavusių žmonių darbą.

V. Grubliauskas jachtos  įgulai įteikė ne tik Lietuvos, bet ir Klaipėdos vėliavą. Naujasis Lietuvos buriuotojų sąjungos  prezidentas  Raimundas Daubaras atkreipė dėmesį, kad Lietuvos jūrinė pakrantė labai trumpa, tačiau jos buriuotojai jau tampa garsūs visame pasaulyje. Jis įteikė „Lietuvos" įgulai vimpelą.  Nuskambėjo „Vėjo, Vėjo, vėjo".

Kaip visada gerą nuotaiką susirinkusiems dovanojo Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras ir choras „Cantare". Kai jachtoje buvo pakelta burė, iššovė dieniniai (dūminiai) fejerverkai. Taip „Lietuva" pradėjo antrąjį savo gyvenimą. Klaipėda vėl turi kuo didžiuotis. Dalyvaudama įvairiose regatose „Lietuva" garsins ir miesto, ir šalies vardą. Joje ir vėl per metus buriuoti mokysis keliasdešimt jaunuolių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder