„Metų klaipėdiečio“ rinkimai: prasideda balsavimas

„Vakarų ekspresas“ išlaiko tradiciją ir jau 27-ąjį kartą kviečia išrinkti „Metų klaipėdiečius“. Per spalio mėnesį buvo pasiūlyta daugiau nei dvi dešimtys kandidatų, už kuriuos kviečiame balsuoti internetu ir dienraštyje spausdinamomis skrajutėmis.

„Metų klaipėdietis“ - žmogus, dėl kurio darbų mūsų miestas, jo žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę. Tai asmenybė, pasiekusi įvairiausių pergalių ir pripažinimų pačiose įvairiausiose srityse, paliekanti ryškų savo pėdsaką Klaipėdos miesto istorijoje. Tai aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali suteikti.

Šiai nominacijai šiemet pasiūlyta 15 kandidatų: kultūros, meno, švietimo, sporto, medicinos atstovų.

Savo kandidatą galite rinkti čia.

Nominacija „Metų šuolis“ skirta mokslo, technologijų ar inovacijų žmogui ar kolektyvui už netikėtą sumanymą, įgyvendintą inovaciją, atradimą, apie kurį kalbėsime ir rytoj.

Į šią nominaciją pretenduoja 9 miestiečių pasiūlyti žmonės ir kolektyvai, dirbantys mokslo, švietimo, sporto, pramogų srityse.

Balsuoti už pasiūlytus kandidatus kviečiame iki lapkričio 10 dienos internetu - ve.lt/konkursai/metu-klaipediecio-rinkimai arba pateikiant užpildytas dienraštyje spausdinamas skrajutes, atnešant jas į „Vakarų ekspreso“ redakciją (Taikos pr. 52C, verslo centras „Merkurijus“, 3 a.). Kopijuoti, atšviesti ar kitais būdais padauginti neoriginalūs kuponai nebus įskaičiuojami.

Trys daugiausiai palaikymo sulaukę kandidatai kiekvienoje kategorijoje pateks į finalinį etapą. Balsuoti už finalininkus bus galima nuo lapkričio 11 d. iki 21 d. 12 val.

Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 26 d.

Metų klaipėdietis

Aurimas Mockus - asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ prezidentas, aktyvus visuomenininkas, verslininkas, ekstremaliomis kelionėmis pagarsėjęs klaipėdietis.
Beata Molytė-Kulikauskienė - viena žymiausių Lietuvos balerinų, triskart nominuota „Auksiniams scenos kryžiams“, apdovanota „Padėkos kauke“ už nuopelnus teatro menui, šiemet mininti savo karjeros 20-metį.
Birutė Skaisgirienė - Klaipėdos miesto viešosios I. Kanto bibliotekos Meno skyriaus vedėja, už Klaipėdos krašto visuomeninių ir sakralinių pastatų interjeruose esančių ir buvusių freskų ir vitražų archyvo kaupimą ir skaitmeninimą, viešinimą, už meno parodų organizavimą, pokalbių su menininkais transliacijas, meno filosofijos tinklalaides.
Dominykas Dirkstys - jaunas ir perspektyvus kovotojas, Klaipėdos kovos klubo „Muay Thai Imperija“ auklėtinis, kurio apdovanojimų kolekcijoje - Lietuvos muai tai čempionatų aukso medaliai, pasaulio čempionato bronza ir Europos pirmenybių auksas.
Jevgenijus Sokolovas - žinomas verslininkas, vystantis maitinimo paslaugų, koncertų bei renginių organizavimo verslus, prisidedantis prie daugelio renginių mieste įgyvendinimo.
Kęstutis Meškys - kino prodiuseris, dėstytojas, už filmo „Anikės meilės istorija“ idėją ir prodiusavimą, kino talentų paiešką ir pristatymą festivalyje „Go debut“, kino klubo „8 ½“ veiklą.
Mindaugas Lekauskas - šokių studijos „Intrus“ vadovas, jau 20 metų ugdantis jaunuosius Klaipėdos šokėjus.
Rasa Dargienė - gydytoja akušerė-ginekologė, „Northway“ pagalbinio apvaisinimo specialistė, padedanti šeimoms susilaukti išsvajotų kūdikių.
Rimantas Balsys - Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas, etnologas, - už senosios religijos tyrinėjimus.
Tomas Juočys - Klaipėdos dramos teatro vadovas, inicijavęs tarptautinį teatro festivalį „TheATRIUM“, Lietuvos teatro vitriną, siekiantis skatinti teatro tarptautiškumą, didinti scenos meno profesionalumą ir ugdyti jaunąjį žiūrovą.
Virginijus Žalimas - Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiasis gydytojas, už didžiulį indėlį tęsti pradėtus darbus, koronaviruso iššūkių valdymą, žmogiškąsias savybes ir pastangas puoselėti vienintelę uostamiestyje vaikų ligoninę.
Gabija Skučaitė - Socialinių mokslų kolegijos kanclerė, edukacinių įmonių grupės lyderė, už drąsias ir inovatyvias idėjas, vystomą „Holaxy“ projektą, kuris po keleto metų transformuos miesto urbanistinį veidą.
Agnė Čižauskaitė - krūtų chirurgė, onkologė, mamologė, įvairių mokslinių konferencijų, socialinių prevencinių akcijų dalyvė, Šv. Magdalenos nakties projekto, skirto krūties vėžio žinomumui didinti, organizatorė.
Sergejus Oleninas - jūrų biologas, KU Jūros tyrimų instituto profesorius, tarptautinių mokslinių ekspedicijų dalyvis. Šiais metais jo vadovaujama KU komanda drauge su Lenkijos mokslininkais dalyvavo ekspedicijoje Špicbergeno saloje, kur tęsė Arkties bentoso ekosistemų kaitos stebėjimus.

Metų šuolis

Aurelija Macijauskienė - Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokytoja-praktikė, metodinių leidinių vaikams autorė, dėsto Klaipėdos universitete, aktyviai tyrinėja alfa kartos vaikų mokymosi ypatumus. 2020 metais buvo išrinkta Lietuvos inovatyviausia pradinių klasių mokytoja.
Edas Butvilas - tenisininkas, tapo pirmuoju Vimbldono jaunių turnyrų čempionu Lietuvos teniso istorijoje, nuolat garsina Klaipėdos vardą užsienio šalių turnyruose skindamas pergales.
Lina Žilevičė - restorano „ToLi nuo klasikos“ įkūrėja, maisto tinklaraštininkė, sukūrusi išskirtinį šeimos, draugų, maisto ir meilės burbulą uostamiestyje, kuris garsina Klaipėdos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Mindaugas Laučys - aktyvus klaipėdietis, inžinierius, sukūręs programą „Dimetris“, palengvinančią inžinierių ir sąmatininkų darbą. „BNI Neringa“ prezidentas, 8 metus dirbo dėstytoju, skaitė statybos disciplinų paskaitas. Jo paruoštas mokslinis straipsnis publikuotas viename geriausių JAV techninių mokslo žurnalų.
Pranas Mažeika ir jo vadovaujami studentai - Klaipėdos universiteto komanda „Lithuanian Spirit“, kurianti pneumobilius. Šiemet tarptautinėse pneumobilių varžybose Vengrijoje komanda ir jų sukonstruotas lenktyninis bolidas net trijose kategorijose pelnė prizines vietas.
Tomas Žapnickas ir Evaldas Narušis - Klaipėdos universiteto laivų inžinerijos magistrantai, elektrinio laivo kūrėjai, sumanę ir pastatę laivą nuo elektrinės sistemos iki dizaino.
„VMG Technics“ projektas - už nuopelnus pramonės inovacijų srityje. Šiemet buvo įgyvendintas pirmasis inovatyvios pakavimo linijos projekto etapas. Įmonė sukūrė inovatyvius sprendimus, kurie pritaikyti automatizuotoje pakavimo linijoje, skirtoje pakuoti baldines detales.
Vasilijus Safronovas - KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius, profesorius, parašęs ir šiemet išleidęs „Klaipėdos miesto istoriją“. Nedideliu tiražu išleista knyga vasarį uostamiesčio visuomenėje sukėlė seniai regėtą reiškinį - kultūros deficitą, todėl vasarą buvo išleistas papildomas knygos tiražas, rengiami knygos vertimai į kitas kalbas.
Tatjana Paulauskienė - KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto vyresnioji mokslo darbuotoja, išradėja, startuolio „Inobiostar“ įkūrėja. Startuolis „Inobiostar“, dalyvavęs „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriuje, sukūrė aerogelį - medžiagą, kuri leidžia greitai, efektyviai ir ekologišku būdu pašalinti naftos teršalus iš aplinkos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder