„Metų klaipėdiečio“ rinkimuose - nominacija socialiai atsakingam verslui

„Vakarų ekspresas“ jau 28 kartą kviečia visus mūsų skaitytojus ir miestiečius dalyvauti „Metų klaipėdiečio“ rinkimuose. Viena iš renginio nominacijų - jau ketvirtą kartą rengiami „Socialiai atsakingo verslo“ rinkimai.

„Vakarų ekspresas“ kviečia visu klaipėdiečius nominacijai „Socialiai atsakingas verslas“ pasiūlyti socialines iniciatyvas įgyvendinančias Klaipėdos ir regiono įmones.

Tai įmonės, kurios tiki, kad sprendimai, didinantys visuomenės gerovę, sprendžiantys socialines problemas, nėra vien labdara, bet kartu ir visuomenės edukacija.

Šie metai Lietuvoje ir visame pasaulyke tikrai nestokojo iššūkių.

Todėl verslo dalyvavimas socialiniuose projektuose ir iniciatyvose įgavo dar didesnę reikšmę.

Pasaulį sukrėtė karas Ukrainoje, o Lietuvoje prieglobstį rado tūkstančiai pabėgelių. Matėme daugybe solidarumo pavyzdžių, kuomet bendrai kovai buvo suvienytos jėgos ir resursai.

Naujus išbandymus siunčia energetinių resursų kruzė, augančios kainos. Tokioje situacijoje stiprus verslas turi tapti tuo pavyzdžiu, kuriuo sekdami kursime ateitį. Matome, kad tokio verslo pavyzdžių yra ir Klaipėdoje, kurie yra verti būti pastebėti.

Vertins komisija

Kaip ir ankstesniais metais, pretendentus vertins nepriklausoma komisija, kurią sudarys Klaipėdos pramonininkų asociacijos, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos ir Klaipėdos Prekybos pramonės ir amatų rūmų atstovai.

„Nominacija šiais metais neabejotinai susisies su įvykiais Ukrainoje. Tai jau matome iš tų įmonių ir iniciatyvų, kurios yra siūlomos nominacijai“, - sako „Vakarų ekspreso“ vykdančioji direktorė Loreta Latakienė.

Anot jos, jaučiama ir verslui daroma energetinės krizės įtaka, tačiau reikia pasidžiaugti, kad sunkumai, dažniausiai, įveikiami, ne socialinių programų sąskaita.

Klaipėdos pramonininkų asociacijos administracijos direktorė Jolanta Girdvainė sako, kad renkant socialiai atsakingas įmones yra pasitelkiama tikrai daug kriterijų.

„Metai pilni iššūkių. Tačiau matome, kad įmonės nesustojo, rado išeičių ir sugebėjo ne vien išsaugoti, o net ir padidinti pajamas. Kartu neužmiršo ir socialių projektų, atsakomybės prieš žmones“, - sako J. Girdvainė.

Anot jos, artimiausiu metu verslo ir visų mūsų laukia optimistiškai atsargus laikotarpis.

Pavyzdžiai įkvepia

Praėjusiais metais socialiai atsakinga įmone buvo išrinkta "Klaipėdos LEZ vadymo bendrovė.

„Mes nesiekiame apdovanojimo, o tiesiog surašėme dalį mūsų komandos ir mūsų verslo bendruomenės darbų tvarumo, inovacijų, žinių dalijimosi ir, svarbiausia, ryšių su miesto bendruomenėmis srityse. Atitinkamai, veikdami šiose srityse, siekiame ne apdovanojimų, o geresnės, pasitikėjimu, dialogu ir konstruktyvumu grįstos aplinkos, kurioje gera ir patogu kiekvienam“, - sako Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas.

Anot jo, gautas “Vakarų ekspreso” “Socialiai atsakingo verslo” apdovanojimas reikšmingas ne vien dėl Klaipėdos LEZ veiklos krypčių pripažinimo, bet ir kaip įpareigojimas ir pavyzdys.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas

„Ryšiuose su bendruomenėmis ypatingai svarbus nuoširdumas ir tęstinumas - juk tai nėra vienadienis projektas. Gavę nominaciją, apsidžiaugėme, kad buvome pastebėti, ir su dar didesniu entuziazmu tęsime savo darbus: pokalbius ir diskusijas, susitikimus, paramos akcijas, gyventojų ar akademinės bendruomenės įtraukimą į sprendimų priėmimą ir kt. Tikime, kad šie pavyzdžiai gali įkvėpti ir platesnę miesto verslo bendruomenę“, - įsitikinęs E. Kiudulas.

Jis akcentuoja, akd šiemet pagrindinis LEZ verslo bendruomenės dėmesys buvo nukreiptas į Ukrainą. Neskaičiuodami laiko ir išteklių siekiama padėti tuo, kuo įmonė gali: vaistais, daiktais, pinigais, paslaugomis, darbais ir darbo vietomis ir kt..

„Tačiau ir toliau tęsime miesto bendruomenių įsitraukimo, gyvenimo kokybės gerinimo ir kitas kryptis, vis labiau įsitikindami, kad geriausių rezultatų duoda dialogas, įsiklausymas ir sprendimų paieška išvien“, - socialinės atsakomybės svarną akcentuoja Klaipėdos LEZ vadovas.

Darbų tęstinumas

„Iš esmės verslas dabar jau ir nebeturi kito pasirinkimo, kaip tik būti atsakingu. Taip yra tiek dėl visuomenės, tiek dėl to paties verslo aukštesnio sąmoningumo ir brandos, - sako 2020 metais nominuotos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Laimonas Rimkus. - Manau, kad šiame procese esama ir žiniasklaidos indėlio, nes viešumas skatina pasitempti, susitvarkyti ir nuolat tobulėti. Turiu omenyje ne tik blogų dalykų išviešinimą, kritiką, bet ir pastebėjimą bei paskatinimą, kaip yra „Vakarų ekspreso“ Metų klaipėdiečio bei socialiai atsakingų įmonių rinkimų atveju.“

Anot „Begos“ vadovo, kai kompanijai buvo skirtas šis apdovanojimas, buvo pats pandemijos įkarštis ir tada tikrai nebuvo kada galvoti, reikėjo operatyviai imtis veiksmų bei atsakomybės.

„Tuo metu pavyko susitelkti ir padaryti tai, ką liepė mūsų širdys ir ką iš tiesų privalėjome daryti tokioje situacijoje. Kita vertus, kompanijos akcininkų, skleidžiančių socialinio dalijimosi kultūrą, dėka „Begoje“ tai ne vienadienis, o nuolatinis procesas. Tuo gyvena ir visas mūsų kolektyvas“, - sako L. Rimkus.

Anot jo, „Bega“ turi daug gražių socialinės veiklos tradicijų, kurias puoselėja beveik tiek laiko, kiek gyvuoja patik kompanija.

„Nedarome tai dėl įvertinimų, tačiau tai, kad buvome ir vis dar esame pastebimi būtent šioje srityje, tikrai labai malonu ir skatina nesustoti“, - teigia L. Rimkus.

„Bega” komercijos direktorius Karolis Kuzmarskis ir generalinis direktorius Laimonas Rimkus (dešinėje)

„Bega” komercijos direktorius Karolis Kuzmarskis ir generalinis direktorius Laimonas Rimkus (dešinėje)

Siūlomi nominantai

„Vakarų ekspresas“ visų pasiūlymu nominacijai „Socialiai atsakingas verslas“ su trumpu aprašymu, kodėl rekomenduojate įmonę, laukia el. paštu [email protected] iki lapkričio 21 d.

Taip pat primename, kad šiuo metu vyksta balsavimas ir kitose nominacijose: „Metų klaipėdietis“ ir „Metų šuolis“.

Iki lapkričio 15 d. vyksta balsavimas už pasiūlytus kandidatus antrasis etapas.

Paskutiniame etape, nuo lapkričio 16 d. iki lapkričio 23 d., bus galima balsuoti už finalininkų trejetukus. Visi nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 25 d. šventinio renginio metu.

Balsuoti galima prisijungus per Facebook ar Google paskyrą, o trečiame etape ir pateikiant laikraščio kuponus.

Kopijuoti, atšviesti ar kitais būdais padauginti neoriginalūs kuponai nebus įskaičiuojami. Kuponus reikia atnešti į „Vakarų ekspreso“ redakciją Taikos pr. 52C (verslo centras „Merkurijus“, 3 a.). Skaičiuojant balsus vienas popierinis kuponas prilygs 10 internetinių balsų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder