Ministrės giminaitis bando gelbėti susikompromitavusią organizaciją

(1)

Asociacijos Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupės (KŽVVG) vadovu tapęs Rolandas Bilotas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską bando įtikinti, kad organizacija atsikratė įtarimų neskaidria veikla, grąžino senas skolas ir nori miesto paramos, kad galėtų gauti ES pinigų.

R. Bilotas, kuris viešojoje erdvėje įvardintas kaip vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės giminaitis, pirmadienį lankėsi pas V. Grubliauską.

Klaipėdos meras „Vakarų ekspresui“ sakė, kad vizito metu buvo suteikta informacija, jog asociacija įvykdė savo ankstesnius įsipareigojimus, ir prašoma moralinės miesto paramos, kad būtų galimybė gauti ES finansavimą, kuris dėl neskaidrios organizacijos veiklos buvo prarastas.

„Kai gausime oficialų prašymą, teisininkams pavesiu išsiaiškinti situaciją“,- sako V. Grubliauskas.

Anot mero, jam buvo pasakyta, kad yra galimybė gauti dalį lėšų už praėjusį finansinį laikotarpį. Pinigai buvo numatyti Klaipėdai, bet, kilus teisiniams ginčams, KŽVVG jie nepasiekė.

Savivaldybė pasitraukė

Priminsime, kad Klaipėdos savivaldybė buvo viena iš KŽVVG dalininkių.

Dar 2018 metais Nacionalinė mokėjimų agentūra (NMA) su KŽVVG buvo pasirašiusi paramos sutartį, pagal kurią KŽVVG strategijai sukurti buvo skirta beveik 2,5 mln. eurų parama.

Tačiau 2020 metais NMA priėmė sprendimą nutraukti minėtą sutartį ir įpareigojo grąžinti išmokėtos paramos dalį - daugiau nei 108 tūkst. eurų, o likusių milijonų net nepervedė.

Dėl neskaidrios KŽVVG veiklos Klaipėdos savivaldybė 2021 metų pradžioje priėmė sprendimą pasitraukti iš asociacijos, kuriai anksčiau vadovavo Arvydas Žiogas.

Pinigus perskirstė

Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės skyriaus patarėjas Tomas Keršys sako, kad dėl iškilusios situacijos su KŽVVG daugiau nei 2 milijonai eurų numatytos paramos buvo paskirstyti kitoms Lietuvoje veikiančioms ir geriausius veiklos rezultatus parodžiusioms vietos žuvininkystės veiklos grupėms.

Akivaizdu, kad KŽVVG į šiuos pinigus jau nebegali pretenduoti.

Anot T. Keršio, šiuo metu jau yra parengta ir ES Komisijai pateikta tvirtinti naujoji veiksmų programa. Pagal ją, naujajame finansavimo laikotarpyje žuvininkystės vietos veiklos grupėms numatyta paskirstyti 13 milijonų eurų.

„Planuojame, kad ši suma bus paskirstyta 10-12 žuvininkystės vietos veiklos grupių“, - sako T. Keršys.

Anot jo, kad KŽVVG galėtų pretenduoti į būsimą paramą, tarp jos narių turi būti ir Savivaldybės atstovas. Pasikeitus tvarkai, jį skirti savo potvarkiu gali ir miesto meras. Anksčiau tam būtinai reikėdavo Tarybos sprendimo.

Susikompromitavus KŽVVG, buvo įsteigta Naujoji KŽVVG, kurios viena iš steigėjų yra ir Klaipėdos savivaldybė.

Naujosios KŽVVG pirmininkas Bartas Markevičius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad naujosios organizacijos steigėjų pagrindą sudaro visuomenininkai, kurie, skirtingai nei senosios KŽVVG, yra nepriklausomi, nesusiję verslo ryšiais.

B. Markevičius KŽVVG vadina ne grupe, o grupuote.

„Vakarų ekspreso“ šaltiniai taip pat patvirtino, kad KŽVVG yra išlikusi stipri buvusio vadovo kauniečio A. Žiogo užkulisinė įtaka.

Naujasis KŽVVG vadovas iš pradžių žadėjo „Vakarų ekspresui“ pakomentuoti vizito pas merą rezultatus, tačiau vėliau telefono ragelio nebekėlė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder