Klaipėdos piliavietė

Muziejininkai nori tapti ir žemvaldžiais

(1)

Klaipėdos Mėmelburgo piliavietėje įsikūręs Mažosios Lietuvos istorijos muziejus pageidauja valdyti ne tik pastatus, bet ir jiems priskirtą kelių hektarų ploto žemės sklypą. Šiuo metu pastarasis priklauso valstybei.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija sulaukė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus prašymo perduoti neatlygintinai naudoti valstybinės žemės sklypą.

Pastarąjį Savivaldybė valdo pasitikėjimo teise. Jai pavaldus ir pats muziejus. Kiek didesnis nei 4,2 hektaro sklypas yra pačiame miesto centre - istorinėje Klaipėdos piliavietėje (Priešpilio gatvė 2).

Jame stovi penki Savivaldybei priklausantys pastatai - du muziejai, muziejus su kavine, edukacinė salė, bastionas su poterna. Taip pat ir inžineriniai statiniai.

Žemės sklypo plane yra išskirtos atskiriems pastatams eksploatuoti reikalingos sklypo dalys bei nustatyta dalis, kuri reikalinga ir gali būti naudojama bendrai visiems pastatams eksploatuoti.

Šie pastatai (išskyrus vieną ir inžinerinius statinius) patikėjimo teise valdyti yra perduoti Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Norint tinkamai juos eksploatuoti, reikalingi ir žemės sklypai.

Gautas žemės sklypas leistų muziejui dar geriau vykdyti savo veiklą piliavietėje.

Šiam sprendimui turi pritarti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba. Jo projektas jau paruoštas ir pateiktas svarstyti Tarybos komitetams.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Žemėtvarkos skyriaus vedėjos Raimondos Gružienės, reikalingą žemę Mažosios Lietuvos istorijos muziejui prašoma perduoti 99 metams.

Įgyvendinti šiam sumanymui Savivaldybės lėšų neprireiks. Valstybinės žemės panaudos teisės įregistravimo Nekilnojamojo turto registre išlaidas apmokės muziejus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder