NATO viršūnių susitikimo svečių vaišėmis ir stalų puošyba rūpinosi klaipėdiečiai
(6)Atslūgus susikaupimui po tokios svarbios vakarienės, J. Filatova „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad galimybė rengti tokio lygio priėmimą klaipėdiečiams buvo labai didelis įvertinimas ir, žinoma, pasididžiavimas.
„Juk tokie renginiai įeina į istoriją, tad didžiulė atsakomybė ir pasididžiavimas būti viso to nors maža dalimi“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo J. Filatova.
Klaipėdoje restoranus „Monai“ ir „Momo grill“ bei to paties pavadinimo restoranus Vilniuje ir Kaune turintis virtuvės šefas V. Samavičius dar prieš vakarienę žurnalistams pasakojo, kad šios vakarienės metu jo komanda stengėsi svečiams parodyti, kokių produktų turtinga mūsų šalis. Tad buvo orientuotasi tik į lietuviškus produktus ir atsižvelgta į sezoniškumą.
DŽIAUGIASI. „Tokie renginiai įeina į istoriją, tad didžiulė atsakomybė ir pasididžiavimas būti viso to nors maža dalimi“, - sakė Julija Filatova. Viktorijos VAIŠVILAITĖS-SKIRUTIENĖS nuotr.
Šefas tikino iš organizatorių nesulaukęs specialių pageidavimų, tačiau buvo keletas pastabų, pavyzdžiui, kas netoleruoja gliuteno, kam nereikėtų patiekti alkoholinių gėrimų.
Virtuvės šefas žurnalistams negalėjo atskleisti konkrečių patiekalų, ką gamino, mat privalo laikytis konfidencialumo. Tačiau užsiminė, kad pristatydamas lietuvišką virtuvę jis stengėsi supažindinti garbius svečius su mūsų šalies etnografinių regionų kulinariniu paveldu. Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos regionams būdingi produktai ir patiekalai, pasak V. Samavičiaus, ir buvo naudojami sudarant valgiaraštį.
PUOKŠTĖS. Kuriant puokštes, buvo pageidautina neprisirišti prie jokios spalvos, tiesiog kad būtų vasariška, lengva ir spalvinga. Asmeninio albumo nuotr.
Pasak jo, vakarienei buvo patiekti lengvi ir neriebūs patiekalai. Dominavo daržovės, mėsa ir žuvis.
„Spirgučių padažo ar kitų riebių, lietuviškai virtuvei būdingų produktų tikrai nebuvo“, - užsiminė garsus virtuvės šefas.
Jo komandai tokie renginiai ir svečių aptarnavimas - ne naujiena, yra tekę ir anksčiau rengti panašaus lygio priėmimus.
J. Filatova „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad pagal reglamentą buvo reikalavimas, kad ant stalų būtų tik nedidelės puokštės. Buvo nurodyti ir konkretūs matmenys - puokštės diametras turėjo būti ne didesnis nei 30 cm, o aukštis - 15-20 cm. Taip pat buvo pageidavimas, kad puokštės viduryje būtų įmontuota aukšta žvakidė. Dar vienas niuansas - puokštė turėjo būti sukomponuota taip, kad nesimatytų pagrindo ar vazos, prie kurių tvirtinamos gėlės.
ĮVERTINIMAS. Prezidento rengtame priėmime valstybių bei vyriausybių vadovų ir jų antrųjų pusių vaišėmis rūpinosi uostamiestyje puikiai žinomo šefo Vytauto Samavičiaus įmonė. Redakcijos archyvo nuotr.
„Žinoma, buvo šiek tiek įtampos. Darbavomės taip, tarsi į viską žiūrėtume pro didinamąjį stiklą. Juk suvokėme, kad mūsų darbą matys aukšto rango žmonės iš viso pasaulio. Paprastai kai rengiame kurios nors vienos šalies svečių priėmimus, orientuojamės į tos šalies vėliavos spalvas. Šį sykį buvo pageidautina neprisirišti prie jokios spalvos, tiesiog kad būtų vasariška, lengva ir spalvinga. Puokštėse dominavo lauko gėlės, bet įpynėme ir egzotikos - puokštėse buvo ir uogų - lietuviškų aviečių“, - pasakojo J. Filatova.
Iš viso MAMin komandai reikėjo sukurti 28 puokštes.
„Man tikrai labai džiugu, kad šitoks svarbus renginys patikėtas klaipėdiečiams. Tai tik dar kartą parodo, kad esame teisingame kelyje“, - džiaugėsi J. Filatova.
Rašyti komentarą