Naujamečiame siautulyje atsigriebs už karantininius metus

(2)

Planuojantieji 2022-uosius sutikti pajūryje nusivilti neturėtų. Pasirinkimo variantų tiek daug, kad tik nuo norų ir, aišku, finansinių galimybių priklauso, kur prabėgs paskutinės šių metų valandos ar minutės. Koncertas didžiulėje arenoje, teatre ar bažnyčioje, jauki vakarienė restorane, šėliojimas naktiniame klube ar uždarame įmonės vakarėlyje. O gal Naujųjų metų pradžią skelbiančiais fejerverkais verta pasigėrėti tiesiog stovint paplūdimyje, šalia jūros tilto.

Norai ir galimybės

Dar sėdint prie gausiomis vaišėmis nukrautų kalėdinių stalų neišvengiamai pasigirsta klausimas - tai kur šiemet pasitiksime Naujuosius metus?

Tuo pasirūpinusių iš anksto yra kur kas mažiau, nei tradiciškai susizgribusių seniesiems metams skaičiuojant paskutiniąsias dienas.

Visagalio interneto laikais atsakymą į šį klausimą rasti galima nesunkiai ir greitai. Kur kas ilgiau užtrunka susipažinimas su visais siūlomais variantais ir išsirinkimas vienintelio, labiausiai priimtino.

Pastarąjį darbą labai palengvina žinoma konkreti suma, kurios nebus gaila sumokėti už naujametes linksmybes.

Linksmins vietinės žvaigždės

Nepageidaujantiems Naujuosius metus pasitikti savo ar draugų namuose (kas tai pat nėra pats blogiausias variantas, nes juk viskas priklauso nuo kompanijos), pajūryje pasirinkti tikrai yra iš ko.

Gruodžio 31-osios vakarą koncertai vyks visose pagrindinėse uostamiesčio salėse, rūmuose ir arenoje.

Miesto centre skambės ir Klaipėdos kariliono varpų muzika. Koncertai rengiami ir Palangos koncertų salėje bei kurhauze, Nidos bažnyčioje.

Grupė MAN-GO, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, Saulius Prūsaitis, Donatas Montvydas, Andrius Mamontovas. Kartu su šiais atlikėjais bus galima praleisti paskutiniąsias nueinančių 2021-ųjų valandas.

Šventė ir pilvams

Valgiais, gėrimais ir degustacijomis paįvairintas naujametes programas siūlo daugybė uostamiesčio ir minėtų kurortų restoranų, kavinių bei naktinių klubų.

Naujametė vakarienė, priklausomai nuo pasirinkto patiekalo, Klaipėdos centre esančiame ir puikiai vertinamame restorane „Skandalas“ kainuos 70-80 eurų. Papildomus penkis eurus teks sumokėti už muzikinį vakarą.

Aukščiausiai, 70 metrų aukštyje, uostamiestyje įsikūrusiame restorane „Vivalavita“ („Amberton Hotel Klaipėda“ viešbučio K-centro 20 aukštas) vyks naujametis „Gangster's Paradise“ vakaras. Kaina vienam asmeniui - 149 eurai.

Fejerverkai pajūryje bus

Nors į didžiuosius pasaulio miestus lygiuotis bandanti sostinė atsisakė Naujųjų metų fejerverkų, pajūris jos pavyzdžiu pasekti nesiruošia.

Paskutinėmis šių metų sekundėmis uostamiestį nušvies fejerverkai iš Klaipėdos piliavietės. Palangoje jie į dangų tradiciškai kils nuo jūros tilto. Neringoje ugnies šou vyks Juodkrantėje, prie Kuršių marių krantinėje stovinčios šventinės eglės.

„Pastarosiomis dienomis mums skambinantys žmonės teiraujasi ne tik apie laisvas vietas viešbučiuose ir organizuojamus naujamečius renginius, bet ir klausia, ar bus fejerverkai. Vien dėl jų net iš kitų miestų į uostamiestį atvažiuoti žada“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Vietų dar yra

Iki paskutinės šių metų dienos likus dar dviem savaitėms Palangos viešbučių savininkai džiaugėsi, kad naujametinei nakčiai apie 80 procentų kambarių jau buvo užsakyti.

"Laisvų kambarių galima rasti ir dabar. Pirmiausiai jie išgraibstomi viešbučiuose, kurie teikia daugiau paslaugų ir siūlo įvairias naujametes programas. Vėliau jau domimasi ir tais, kurie siūlo tik nakvynės paslaugą.

Tačiau situacija šiuo metu kurorte keičiasi ne dienomis, bet valandomis. Ne tik domimasi galimybe, kur apsistoti, bet ir dėl įvairių pasikeitimų atšaukiami atsakymai. Tad paieškojus tikrai galima rasti, kur Palangoje pasitikti Naujuosius", - trečiadienį patikino Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Dar mažiausiai apie 130 eurų teks pakloti už dvivietį kambarį nakčiai.

Vienoje gražiausių Palangos kurorto vietų, priešais pagrindinius vartus į Birutės parką, įsikūrusiame viešbutyje „Gabija“ naujametė programa su apgyvendinimu (dvi nakvynės) dviem asmenims kainuoja 700 eurų.

Už šią sumą laukia pasirinkto tipo kambarys, gurmaniška vakarienė, renginio vedėjas, kompanija, tris valandas truksianti speciali grupės „Old City Band“ programa, animatorių programa vaikams ir fotografas, tauriojo gėrimo taurė skambant stilingų Naujųjų metų fejerverkams, linksmybės viešbučio restorane su vakaro didžėjumi, šventiniai pusryčiai Naujųjų metų rytą bei neribotas apsilankymas baseinų ir pirčių komplekse.

Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovės R. Savickienės, šios savaitės viduryje uostamiesčio viešbučių užimtumas siekė apie 60-80 procentų.

"Vietų dar tikrai įmanoma rasti, tad visi gali drąsiai važiuoti Naujuosius metus pasitikti Klaipėdoje. Gero oro pažadėti negalime, tačiau Baltijos jūra tikrai bus savo vietoje.

Gruodžio 31-osios vakarą mieste vyks tiek daug įvairiausių koncertų ir renginių, kad įtiks net patiems išrankiausiems", - patikino R. Savickienė.

Vakarėliai ošia

Kad Naujųjų metų pasitikimas pajūryje nebus ramus, žinomas renginių organizatorius ir vedėjas Remigijus Žiogas neabejoja.

"Jau pusantrų metų ramiai pabuvome. Užtenka. Visas gruodis pilnas renginių. Privatūs įmonių naujamečiai vakarėliai vyksta. Ne tik vyksta, bet ir ošia bei siaučia. Mums darbo yra labai daug.

Dabar atsirado nauja galimybė naujamečiuose vakarėliuose dalyvauti per atstumą, vadinamame „onlaine“.

Tuo naudojasi negalintys ar nenorintys dalyvauti pačiame renginyje, esantys saviizoliacijoje ar labai besisaugantys", - sakė R. Žiogas.

Daugelis įmonių nesnaudžia iki paskutinės minutės ir apdairiai naujamečiais vakarėliais pasirūpina iš anksto. Vedėjai užsakomi mažiausiai prieš pusmetį.

Ką veiks šį naujametį vakarą, pats R. Žiogas žinojo dar prieš metus. O jei skaičiuosime ir dėl karantino neįvykusį 2021-ųjų sutikimą, net prieš dvejus metus.

"Įmonės ir bendrovės stengiasi rezervuoti renginių vedėjus iš anksto, kad tik gautų. Atsirado daug naujų vietų vakarėliams rengti ir visi nori švęsti.

Prieš porą metų dar užteko tik vedėjo, didžėjaus ir kokio nors vieno atlikėjo, o dabar visi nori sustiprintos emocijos, įvairesnės programos ir kuo daugiau jos sudedamųjų dalių.

Niekas nebeskiria tiek dėmesio fejerverkams. Nuolat garsiai neakcentuoja, kad štai, laukiame didžiulio naujamečio fejerverko. Visas dėmesys koncentruojamas į nuo 21 val. iki vidurnakčio skleidžiamas emocijas", - teigė R. Žiogas.

Restorane, kavinėje ar kitoje vietoje rengiamo įmonės vakarėlio, kuriame dalyvauja apie pusšimtį žmonių, programos biudžetas šiemet siekia nuo 5-6 tūkstančių eurų.

Jei prie šventinių staliukų susėdančių žmonių skaičius siekia 100-200, ši suma išauga nuo 10 tūkst. iki 15-20 tūkst. eurų.

„Tai yra normali sąmata. Už šiuos pinigus gaunamas renginio vedėjas, didžėjus, kokybiška garso aparatūra, du atlikėjai, mago, iliuzionisto pasirodymas, būgnų šou. Daug elementų, kurie sustiprina anksčiau minėtą emociją“, - patikino R. Žiogas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder