Naujas Savivaldybės pastatas: laikmetis pristabdė ambicijas

Anksčiau aktyviai vykusi diskusija dėl naujo Klaipėdos savivaldybės pastato šiuo metu neteko aktualumo. Artimiausių trejų metų planuose šio projekto nėra.

Priminsime, kad maždaug prieš metus Klaipėdos miesto tarybos Kolegija priėmė politinį sprendimą, kad miestas turėtų ieškoti galimybės įsikurti naujame pastate.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis sako, kad naujo pastato klausimas per paskutinius metus pasitraukė į antrą planą.

Artimiausių trejų metų Savivaldybės strateginiame plane tikrai nėra numatyta ne tik pastato statyba, bet net neplanuojama rengti ir techninio projekto.

„Šiuo metu yra svarbesnių darbų“, - „Vakarų ekspresui“ sakė G. Neniškis.

Paklaustas apie tai, kad galbūt iš viso naujo pastato galima būtų atsisakyti, nes dalis Savivaldybės darbuotojų dirba nuotoliniu būdu ir patalpų trūkumo nebeliko, G. Neniškis sakė, kad tai nesusiję dalykai.

„Naujų patalpų reikia, nes dabartiniame pastate nėra įrengta reikiama infrastruktūra“, - sako G. Neniškis.

Anot jo, reikia spręsti vėdinimo, elektros tiekimo, ryšių linijų, parkavimo klausimus. Taip pat siekiama sudaryti geresnes sąlygas gyventojų priėmimui.

Vektorius nekinta

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad tikrai yra labai natūralu, kad tuo metu, kai vyksta karas Ukrainoje, teikiama pagalba pabėgėliams ir aukojamos lėšos, nevyksta jokios aktyvios diskusijos dėl tokių „amžiaus statybų“.

„Tačiau kryptis išlieka. Matome, kad ambicijų dėl naujo pastato neatsisako Uosto direkcija, pavyzdys užkrečiantis“, - sako V. Grubliauskas, kurio žvilgsnis dėl naujo Savivaldybės pastato taip pat krypsta į marių pusę, kur vystomas „Memelio miesto“ projektas.

Pasak mero, tai ilgalaikis procesas ir prie šio klausimo tikrai bus grįžta, tačiau kiek vėliau.

„Dabar pasirinktas vektorius, kad seno pastato neverta lopyti“, - sako V. Grubliauskas.

Anot jo, ateityje laukia sprendimai tiek dėl būsimo pastato vietos, tiek dėl projekto įgyvendinimo būdo.

Dirba ir nuotoliu

Pasak G. Neniškio, kol neatšaukta ekstremali padėtis, Savivaldybei pavyksta užtikrinti darbo procesą ir paslaugų teikimą senajame pastate daliai darbuotojų dirbant nuotoliniu būdu.

„Stengiamės, kad darbuotojai pagal galimybes dirbtų po vieną patalpoje“, - sako G. Neniškis.

Anot jo, daroma viskas, kad būtų išvengta ligos protrūkių. Nors atskirų židinių protrūkio būta, situaciją pavyksta suvaldyti. Visos paslaugos teikiamos, savivaldos funkcijos užtikrinamos.

Savivaldybės personalo skyriaus vedėja Inga Gelžinytė-Litinskienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad darbas organizuojamas pagal patvirtintą tvarką. Maždaug pusei Savivaldybės darbuotojų, pagal jų darbo pobūdį, yra sudarytos galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

„Dėl konkrečių žmonių darbo organizavimo sprendžia skyrių vedėjai“, - sakė Savivaldybės personalo vadovė.

G. Neniškis akcentuoja, kad esant būtinybei nuotoliu dirbantis darbuotojas per valandą privalo atvykti į Savivaldybę.

Tačiau jaučiama, kad pandemija jau išvargino žmones ir Savivaldybės darbuotojai dažnai pageidauja dirbti kolektyve, o ne nuotoliniu būdu.

Sidebar placeholder