Naujoji Klaipėdos rajono valdančioji dauguma: ambicijos pamatuotos, prioritetai sutampa - blaškymosi nebus

Visiškai sustojęs daugiafunkcio sporto centro projektas, žlugusios naujos Gargždų autobusų stoties statybos, stringantys kiti svarbūs projektai. Tokie buvo pastarieji metai valdant buvusiai koalicijai.

Naujai susiformavusi dauguma ne tik jau parengė ambicingą darbų programą, bet ir priėmė sprendimus dėl daugiafunkcio centro statybos Dariaus ir Girėno gatvėje, susitarė kuo greičiau skelbti naujo rangovo paieškas autobusų stočiai statyti, plėsti darželių ir mokyklų tinklą, skirti didesnį dėmesį kultūrai, sveikatai, socialinei sričiai.

Pasak naujos koalicijos atstovų, užduotis nebus lengva, liko mažiau nei metai, bet bus daroma viskas, kad dalis projektų būtų įgyvendinti, o kiti - bent pradėti.

Naujos koalicijos dėlionės neužtruko nė savaitės, dėl naujų darbų programos susitarta dar greičiau.

Pasak koalicijos partnerių, taip yra todėl, kad nėra jokio blaškymosi - tikslai ir prioritetai sutapo, todėl ir būsimų darbų planas patvirtintas vienbalsiai.

"Šios koalicijos esminis tikslas - susitarti dėl strateginių darbų. Tai padaryta itin greitai.

Visi partneriai supranta, jog laiko iki šios kadencijos pabaigos nebėra daug, todėl reikia paskubėti norint įgyvendinti svarbiausius projektus.

Puikiai matėme, kas vyko pastaruosius metus. Tai netenkino nei manęs, ką nuolat primindavau buvusiai koalicijai, nei gyventojų, kurie nematė jokio proveržio.

Todėl, nors dabartinė mūsų programa yra ganėtinai ambicinga, neabejoju, kad sugebėsime išsikeltus tikslus įgyvendinti", - sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

 

 

PLANAI. Meras Bronius Markauskas: „Planai ambicingi, bet be ambicijų nieko nepasieksi.“

 

Prioritetinės sritys - kultūra, sveikata, socialinės paslaugos

Pasak vicemerės Ligitos Liutikienės, svarbus ne tik strateginių projektų tęstinumas, bet ir didesnis dėmesys kultūrai, sveikatai, socialinei sričiai.

Būtina renovuoti Veiviržėnų ambulatorijos pastatą, Tilvikų, Daukšaičių, Pėžaičių medicinos punktų pastatus. Taip pat pradėti teikti paslaugas gyventojams namuose.

Vienas prioritetų - naujų gydytojų pritraukimas į rajoną, todėl ruošiama medikų, visuomenės sveikatos specialistų skatinimo programa.

Ne mažiau svarbi ir socialinė sritis. Reikia plėsti vaikų dienos centrus, steigti grupinio gyvenimo namus, skatinti nevyriausybines organizacijas teikti akredituotas vaikų dienos socialines paslaugas.

"Be abejonės, nepamiršome ir kultūros srities. Manau, kad per birželį pasirašysime sutartį su rangovu, kuris rekonstruos Gargždų kultūros centrą.

Endriejavo kultūros namus jau statome ir kitais metais jie turėtų atverti duris. Rengsime projektą ir Veiviržėnų kultūros centro pastatui modernizuoti, atkursime istorinį Jokšų tiltą per Karaliaus Vilhelmo kanalą.

Ieškosime ir naujų patalpų gausią eksponatų kolekciją turinčiam Gargždų krašto muziejui", - tikina Klaipėdos rajono vicemerė L. Liutikienė.

SIEKIAI. Vicemerė Ligita Liutikienė: „Sieksime į rajoną pritraukti naujų gydytojų.“

 

Daugės darželių ir mokyklų

Vicemerė Violeta Riaukienė džiaugiasi, kad koalicija sutarė ir dėl darželių bei mokyklų tinklo plėtros. Galbūt jau šiemet bus galima pasirašyti sutartį su rangovu, kuris statys Sendvario daugiafunkcį centrą su mokykla ir darželiu.

Bus rengiami naujų darželių Mazūriškiuose, Dercekliuose, Priekulėje ir Gargžduose projektai, kad kuo greičiau būtų galima sumažinti eiles į ugdymo įstaigas.

Klasių trūkumas Ketvergiuose ir Priekulėje bus sprendžiamas statant prie mokyklų priestatus, o Plikių pagrindinėje mokykloje - modulinį pastatą.

Planuojama atnaujinti ir dvi rajono gimnazijas, jų aikštynus. Sutarta rengti projektus Gargždų „Vaivorykštės“ ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų pastatams rekonstruoti.

"Mūsų rajonas auga. Kasmet čia įsikuria po du tris tūkstančius naujų gyventojų. Dažniausiai tai jaunos šeimos, turinčios vaikų, bet susiduriančios su vietų trūkumu darželiuose ir mokyklose.

Todėl koalicijos strategija plėsti darželių ir mokyklų tinklą rajone yra tikrai geras žingsnis. Suprantame, kad taip sparčiai augant gyventojų skaičiui rajone, turi daugėti ir ugdymo įstaigų", - neabejoja Klaipėdos rajono vicemerė V. Riaukienė.

DAUGĖS. Vicemerė Violeta Riaukienė: „Rajone turi daugėti ugdymo įstaigų.“

 

Prioritetiniai darbai - Gargždų stotis ir sporto centras

Prie koalicijos prisijungęs Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Dumašius teigia, kad tarp svarbių valdančiosios daugumos numatytų darbų - ir daugiabučių namų renovacijos skatinimas.

Nors projektai ir juda, bet ne taip greitai, kaip norėtųsi, nors nauda gyventojams, mažinant šildymo sąskaitas, yra neabejotina. Kitas svarbus klausimas - rajono kelių tinklo modernizavimas.

Kasmet tam skiriama vis daugiau lėšų, o jos leidžia rekonstruoti gatves visame rajone.

"Turime pasirūpinti ir žlugusiu projektu - naujos Gargždų autobusų stoties statybomis. Aš jau praėjusiais metais mačiau, kad šis projektas turi bėdų, tačiau likau neišgirstas.

Dabar situacija tokia, kad rangovas, statęs stotį, bankrutavo, todėl turime viską padaryti, kad kuo greičiau būtų paskelbtas naujas konkursas ir stotis būtų užbaigta.

Dar vieno pastato vaiduoklio miestui nereikia. Viską darysime, kad projektas būtų įgyvendintas kuo greičiau", - teigia Tarybos narys J. Dumašius.

BUS PASTATYTA. Tarybos narys Jonas Dumašius: „Gargždų autobusų stotis privalo būti pastatyta.“

 

Metai laiko prarasti ir dėl ankstesniųjų valdančiųjų delsimo įgyvendinti Gargždų daugiafunkcio sporto centro projektą.

Todėl formuojant daugumą jis buvo svarbiausias prioritetas. Visi koalicijos partneriai vieningai sutarė, kad jis bus statomas Dariaus ir Girėno gatvėje, nes toks buvo gyventojų pageidavimas.

"Parengiamieji darbai jau padaryti. Esu optimistas ir viliuosi, kad jau per šį mėnesį galėsime paskelbti rangos darbų konkursą.

Mums svarbu, kad mieste atsirastų baseinas su sporto sale, atitinkančia LKL reikalavimus.

Ypač po to, kai mūsų krepšinio komanda įsiveržė į aukščiausiąją Lietuvos lygą. Negalime leisti, kad mūsų krepšininkai treniruotųsi ir žaistų kitame mieste.

Taip pat turime užtikrinti, kad ir mūsų vaikai galėtų mokytis plaukti būtent Gargžduose, o ne vyktų į už keliolikos kilometrų esančią Klaipėdą.

Neabejoju, kad jau šiemet turėsime sutartį ir pagaliau galėsime pradėti darbus, kurių gyventojai tiek ilgai laukė", - įsitikinęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

SUTARTA. Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas: „Sutarta: daugiafunkcis bus Dariaus ir Girėno gatvėje.“

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder