Neištikimybės pramonė klesti: kiek kainuoja turėti meilužį (įskaitant alibi)

(1)

Žmonės, turintys romaną šone, paprastai išleidžia nuo 50 iki beveik 400 eurų per mėnesį. Pažinčių svetainė „Ashley Madison” Ispanijoje suskaičiavo 1,7 mln. neištikimųjų.

 

Turėti meilužį apsimoka, jei į problemą žvelgtume grynai ekonominiu požiūriu, teigia Sandra López Letón ispanų „El Pais” leidinyje.

Skyrybos kainuoja 3,6 karto brangiau nei romanas iš šono. Jei vidutinė skyrybų kaina yra apie 16 588 eurus, tai norėdami išlaikyti meilužį (-ę) turėsite išleisti 4 657 eurus. Tokie yra „Ashley Madison” 2020 m. atliktų skaičiavimų rezultatai.

Tai populiariausia pasaulyje pažinčių platforma susituokusiems žmonėms. Ja naudojasi daugiau kaip 80 mln. žmonių. Šiai bendrovei Ispanija yra antra pagal dydį Europos rinka. Šalyje yra 1,7 mln. neištikimųjų. Tai daugiau nei Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Daugiau nei 40 šalių sąraše Ispanija užima septintą vietą.

Tokiu būdu, Ispanijoje yra labai viliojanti neištikimųjų ir jų meilužių rinka. Šimtai tūkstančių žmonių jai išleidžia: vieni daugiau, kiti mažiau. Viskas priklauso nuo susidomėjimo, dosnumo ir piniginės: kiek žmogus yra pasirengęs išleisti šiems meilės romanams per mėnesį.

Ir kalbama ne tik apie vyrus. Vis daugiau moterų išbando uždraustą vaisių: visose šalyse, kuriose veikia „Ashley Madison”, daugėja moterų neištikimybės atvejų. Ispanijoje aktyvių platformos naudotojų, mokančių už prenumeratą, santykis yra 0,8 moters vienam vyrui.

Labai sunku apskaičiuoti, kiek žmonių turi meilužių (nes šie santykiai yra slapti ir nelabai viešinami) ir kiek jie išleidžia šiems nesantuokiniams santykiams, tačiau kai kurios apklausos vis dėlto gali padėti susidaryti tam tikrą vaizdą. Ispanijoje 42% vyrų ir 31% moterų yra buvę neištikimi.

Tokias apklausos, kurią 2022 m. atliko bendrovė Gleeden (nuo glee – džiaugsmas ir eden – rojus), išvadas. Ši platforma specializuojasi nesantuokinių ryšių srityje. Visame pasaulyje ji turi 11 mln. naudotojų, iš kurių milijonas yra Ispanijoje.

Ši platforma siūlo konfidencialią erdvę, kurioje galima susisiekti su meilužiais iš viso pasaulio, ir užtikrina visišką saugumą, ir nesvarbu, ar „ieškote nesantuokinių santykių netoli namų, ar meilužio už tūkstančių kilometrų kelionėje”.

Norint užmegzti romaną, reikia ne tik moralinių problemų, bet ir tvirtų nervų, geros atminties, diskretiškumo, pinigų kelionėms ir dovanoms, ypač gėlėms, šokoladui, apatiniam trikotažui ir sekso žaisliukams, t. y. detalėms, į kurias neištikimieji dažniausiai kreipia dėmesį.

Remiantis „Ashley Madison” skaičiavimais, dažniausios išlaidos yra viešbučiai (vidutiniškai 1 944 eurai per metus), restoranai (618 eurų), dovanos (tris kartus per metus – 408 eurai), sporto salė, drabužiai, kosmetika ir asmens higienos priemonės (600 eurų). Įmonė į išlaidų sąrašą taip pat įtraukia du svarbius punktus: gėlės pagrindiniam partneriui (kartą per mėn, 640 eurų) ir specialios dovanos, taip pat skirtos oficialiam partneriui (du kartus per metus, 351 euras).

Nereikėtų pamiršti, kad padidėjęs dėmesys detalėms yra ženklas, jog jūsų partneris turi ką nors šalia. Manoma, kad taip jis bando išpirkti savo kaltę.

Tačiau, kaip rodo Džono Hopkinso universiteto Baltimorėje (JAV) psichologijos docento Dilano Seltermano (Dylan Selterman) atliktas tyrimas, neištikimieji paprastai nejaučia kaltės ir nesigaili dėl savo veiksmų. Be to, dauguma jų mano, kad nesantuokinis romanas yra naudingas porai.

Ashley E. Thompson, Delaney Wilder ir Danicos Kulibert tyrimo duomenimis, neištikimybė dažniausiai būna susijusi ne su meilės trūkumu pagrindiniam partneriui, o su seksualinio pasitenkinimo stoka. Be to, kai kurie net mano, kad neištikimybė tam tikru mastu pagerina santykius su pagrindiniu partneriu.

Bendrovė Gleeden sudarė savo išlaidų sąmatą. Šių metų rugsėjį bendrovės atliktos apklausos duomenimis, 26% neištikimųjų (80% vyrų ir 20% moterų) teigė, kad turi nustatytą sumą (16% atsakė teigiamai, o 10% teigė, kad tai priklauso nuo mėnesio), kurią išleidžia meilužiui – nors ir ne itin daug.

Dauguma išleidžia nuo 50 iki 150 eurų per mėnesį, ir tik nedaugelis (4%) išleidžia daugiau nei 500 eurų per mėnesį. Kalbant apie mokėjimą už viešbučius, dauguma neištikimųjų per mėnesį išleidžia nuo 100 iki 300 eurų.

Kaip pateisinti savo išvykimą

Tačiau, „sekso ir ištvirkavimo savaitgalis” toli nuo miesto – tai ne tik mokėjimas už viešbutį. Kad ir kaip kinematografiškai tai skambėtų, nemaža dalis apgavikų užsisako alibi bendrovėse.

Šios bendrovės pateikia įrodymus, pateisinančius jų nebuvimą darbo užduotimis. Alibi slaptam savaitgaliui sukurti kainuoja nuo 150 iki 250 eurų, priklausomai nuo užduoties sudėtingumo. Visi pasiteisinimai pritaikomi klientui ir skiriasi vienas nuo kito.

Kompanija „Coartada” atsirado Vokietijoje prieš 25 metus, o į Ispaniją atvyko prieš dvejus metus. Mūsų šalyje ji turi vidutiniškai nuo vieno iki penkių klientų per dieną. „Vokietijoje jų daug daugiau, nes ten esame geriau žinomi”, – sako Laura González. Įmonė mano, kad verslo augimą skatina sekso arba flirto platformos.

Stefano Eibeno įkurta įmonė jau daugiau kaip 20 metų siūlo savo klientams dvigubą gyvenimą, kad jie „galėtų mėgautis daug metų trunkančiais santykiais ir nejaustų streso. Kad tai padarytume, bendradarbiaujame su kitomis įmonėmis ir samdome tikrus aktorius”.

Neištikimieji šias paslaugas užsisako ne tik erotiniam savaitgaliui ar atostogoms, bet ir trumpam vakarui ar net atostogoms su meilužiu.

„Žmonės nori patenkinti savo seksualinius poreikius nekeldami pavojaus santuokai”, – priduria Gonzalezas. Juk būtent seksualinio potraukio stoka oficialiam partneriui sukelia neištikimybę.

Alibi paprastai suveikia. Tačiau demaskavimo atveju situaciją galima išgelbėti, pavyzdžiui, pasitelkus melo detektorių. „Rezultatai irgi būna suklastoti”, – pripažįsta Gonzalezas.

Nors neištikimųjų, kurie griebiasi šių gudrybių, amžius labai įvairus, daugumai jų yra nuo 30 iki 60 metų. Pusė klientų yra moterys. „Tai namų šeimininkės, policininkės, teisininkės, verslininkės, pamokslininkės, bedarbės, įžymybės ir biurų darbuotojos”, – aiškina bendrovė, padedanti kurti tobulos poros įvaizdį.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder