Nemoku elgtis su pinigais – šie finansų eksperto patarimai jums padės 

Gyvename tokiame pasaulyje, kuriame be pinigų vargiai išsiverstume. Bet ar žinote, kaip su jais tinkamai elgtis?

1. Programėlių naudojimas išlaidoms stebėti

Atraskite savo mėgstamą programėlę telefone, kuri padės sekti jūsų išlaidas. „Visi čekiai ir santaupos, visos investicinės sąskaitos, visos mūsų kredito kortelės yra prijungtos prie tokios programos. Tai tampa mano prietaisų skydeliu viskam, kas vyksta finansiniame gyvenime."

Kaip žmogus, kuris dažnai pamiršta, ar išleidau tuos 5 eu už puodelį kavos, ar niekučiai iš dėvėtų prekių parduotuvės, tikrai galėtume naudoti finansų sekimo programą, kad žinotume apie savo išlaidų įpročius. Turėti tokią programėlę, skirtą kasdienėms išlaidoms sekti, atrodo, yra puiki vieta pradėti atskaitingumą.

2. Finansų stebėjimas su turto planuotoju

Kitas žingsnis siekiant susitvarkyti finansines problemas yra pradėti naudotis turto planavimo priemone. Jei jūs taip pat nežinote, kas yra turto planuotojas, tai iš esmės yra planuotojas arba skaičiuoklė, padedanti vienoje vietoje sudaryti biudžetą, sekti ir auginti savo turtą. „Turėdama turto planuotoją, turiu šį duomenų šaltinį, kuriame matau, kaip pradeda ryškėti modeliai ir tendencijos“, – sakė ji. 

3. Pradedu investuoti, nors nesijaučiu „pasiruošęs“

Laimei, Katie „The Everygirl Podcast“ atskleidė, kad ji taip pat pradėjo investuoti dar nepasijutusi visiškai „pasiruošusi“ ir tai visiškai pasiteisino. „Kai pamačiau, kad tai įmanoma, aš klausiau: „Kiek dar galiu uždirbti, sutaupyti ir investuoti?“, – sakė ji. „Pirmiausia turite gauti tuos įrodymus. 

Turite pamatyti, kas įmanoma, ir pamatyti, kaip tai vyksta jūsų paskyrose su jūsų vardu. Kalbant apie investavimą, įveikti psichikos bloką yra pusė darbo. Žinojimas, kad Katie jautė tuos pačius rūpesčius, kai buvo jaunesnė ir jautėsi motyvuota šio proceso, labai ramina.

Podcast'e „The Everygirl Podcast“ Katie taip pat paaiškino, kad „finansinė nepriklausomybė“ nereiškia to, ką mes tradiciškai galvojame kaip tiesiog galimybę išsilaikyti iš savo finansų. „Finansinė nepriklausomybė yra taškas, kai jūsų investicijos duos pakankamai pinigų, kad galėtumėte pragyventi. Tavo pinigai tau atnešė pakankamai pinigų“, – sakė ji. 

4. Vengiu gyvenimo būdo pokyčių augant karjerai

Jei išeinate iš vėžių, gyvenimo būdo pokyčiai yra baisus reiškinys, atsirandantis tada, kai gaunate paaukštinimą, bet niekada nepamatote apčiuopiamos naudos, nes jūsų gyvenimo būdas užpildo papildomus pinigus.

 Iš esmės tai yra tada, kai kai automatiškai pradedate išleisti daugiau pinigų, kai jūsų atlyginimas padidėjo. „The Everygirl Podcast“ Katie pabrėžė, kaip svarbu planuoti iš anksto, kai gausite atlyginimą ar paaukštinimą, kad išvengtumėte gyvenimo būdo pokyčių. 

Pavyzdžiui, jei žinote, kad padidinus atlyginimą turėsite papildomus 50 USD, galite pasirinkti sutaupyti tuos pinigus arba įtraukti juos į kredito kortelės sąskaitą. „Be plano tikriausiai nepradėsite daugiau taupyti vien dėl nelaimingų atsitikimų“, – sakė ji. Kai pradedame kilti karjeros laiptais, kaip tai daro dauguma 30 metų sulaukusių žmonių, svarbiausias prioritetas bus vengti keisti ir branginti gyvenimo būdą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder