Nuo 1972 m. psichologai stebėjo 1 000 vaikų ir nustatė pirmąją finansinės sėkmės savybę
Tai, kaip žmogui sekasi gyvenime, pirmiausia priklauso nuo jo emocinio intelekto (EQ) lygio. Taip rašo žurnalas „Inc.“, cituodamas žurnalo „ Science“ straipsnį apie „vieną išsamiausių ir įžvalgiausių žmogaus raidos tyrimų“.
Šį tyrimą atliko psichologai, kurie nuo 1972 m. stebėjo daugiau kaip 1 000 Naujosios Zelandijos Dunedino miesto vaikų gyvenimą.
Daugiau nei 40 metų jie nustatė finansinę sėkmę prognozuojantį veiksnį Nr. 1 ir taip atsakė į tėvams dažnai užduodamą klausimą - kaip užauginti gerai besijaučiančius, finansiškai sėkmingus vaikus ateičiai.
„Tėvai dažnai nerimauja dėl savo vaikų akademinių rezultatų, etikos ir elgesio su kitais. Šie dalykai neabejotinai yra svarbūs. Tačiau Dunedino tyrimo duomenimis, nė vienas iš jų nėra geriausias rodiklis, leidžiantis nuspėti, ar konkretus vaikas užaugęs gyvens pasitenkinimą teikiantį, finansiškai stabilų gyvenimą. Nei turtas, nei išsilavinimas, nei tėvų socialinė ir ekonominė padėtis“, - rašoma leidinyje.
Jame pažymima, kad svarbiausia, ar vaikai supranta savo emocijas ir konstruktyviai valdo savo reakcijas į jas.
Danidino išvadas neseniai paskelbtoje ataskaitoje apibendrino psichologas Danielis Golemanas, dažnai vadinamas emocinio intelekto krikštatėviu.
„Jie nustatė, kad sulaukus 30 metų amžiaus stipriausias finansinės sėkmės prognozės rodiklis buvo kognityvinė kontrolė, stipresnė už IQ ir stipresnė už šeimos, kurioje užaugo, turtingumą. Taigi tai, kaip jums seksis gyvenime, priklauso nuo jūsų kognityvinės kontrolės lygio“, - pažymėjo jis.
Nurodoma, kad yra daug patarimų, kaip tėvai gali paremti savo vaiko EQ vystymąsi. Tarp patarimų - padėti vaikui išreikšti savo emocijas ir įsijausti į jas, taip pat supažindinti jį su menu ir literatūra, nes tai padeda suvokti sudėtingą žmogiškąją būtį.
„Emocinis intelektas - tai ne tik būti maloniam ar net santūriam. Tai esminis įgūdis, kuris daro didelę įtaką tam, kaip vaikams seksis emociškai ir finansiškai. Tai reiškia, kad tėvai tikriausiai turėtų jam skirti tiek pat dėmesio, kiek ir pažymių lapeliams bei manieroms“, - rašoma leidinio išvadose.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą