Nuogalės atskleidė, kuo iki šiol jas vilioja Palangos moterų paplūdimio turgus (1)

Palangoje yra išskirtinė vieta, kur karaliauja vien moterys. Vyrams čia užsukti tiesiog draudžiama, nepaisant to, kad daugelis jų šioje erdvėje slapčia norėtų atsidurti bent akimirkai. Tai – Palangos moterų paplūdimys, kuriame dešimtmečiais veikia margaspalvis vasariškas turgus.

Vyresnės kartos dailiosios lyties atstovės pamena, jog Palangos moterų paplūdimio turgus išpopuliarėjo maždaug prieš pusšimtį metų.

Jame būdavo galima įsigyti daiktų, kurių anuomet sunkiai pavykdavo rasti parduotuvėse.

Ypač paklausios būdavo importinės prekės, kurios Palangą pasiekdavo iš šalia įsikūrusio Klaipėdos uosto.

Sovietmečiu jūrininkai daiktus atplukdydavo laivais. Juos parduodavo vietos perpardavinėtojams, vadintiems „spekuliantams“. Moterų paplūdimys Palangoje tapo puikia tokių pardavėjų zona.

Anuomet šioje vietoje buvo galima nusipirkti deficinių prekių: užsienietiškų drabužių, avalynės, rankinių. Į Palangos moterų paplūdimį atvykusios poilsiautojos rasdavo iš svetur atvežtos kramtomosios gumos, cigarečių, kvepalų, net džinsų, kurie anais laikais buvo labai paklausi, bet sunkiai gaunama prekė.

Nors jau daugiau nei du dešimtmečius poreikio ieškoti deficitinių prekių nėra, Palangos moterų paplūdimio turgus per tą laiką neprarado populiarumo.

Šįmet jis taip pat vilioja gausia prekių pasiūla.  O karštas šios vasaros oras šiam turgui leidžia dirbti kone kasdien.  

Kai kurios prekeivės čia įsikūrusios šalia kopų pačių įrengtose palapinėse, apsaugančiose šeimininkes, pirkėjas ir prekes nuo kaitrios saulės ar staiga pasipylusio lietaus.

Kitos moterys ant smėlio įsirengusios kabyklas, kur plevėsuoja drabužiai ar aksesuarai. Trečios stovi už prekystalių. Tačiau netrūksta ir tokių pardavėjų, kurios prekes išdėlioja tiesiog ant audinio, patiesto tiesiai ant smėlio.

Turguje galima rasti įvairių vasariškų suknelių, šortų, sijonų, kelnių, skrybėlių, skarelių, papuošalų.

O daugiausia čia maudymosi kostiumėlių ir apatinio trikotažo – liemenėlių, įvairių kelnaičių, ilgomis eilėmis  išdėliotų ant smėlio.

Būtent prie šių prekių pirkėjų matėsi daugiausia. Nuogoms pirkėjoms, kurios aplinkinių visai  nestebina, matuotis apatinius yra labai patogu.

„Galiu nors visą turgų išsimatuoti. Niekur kitur patogiau nėra. Ateinu nuoga ir laisvai matuojuosi liemenėles. Net matavimosi kabinų nereikia. Dėl to man šis turgus ir patinka“, – tvirtino smarkiai  nudegusi poilsiautoja Dangira iš Vilniaus.

Šiame turguje netrūksta kiniškų, turkiškų,  latviškų apatinių drabužių prekės ženklų. Kai kurios pardavėjos siūlė atkreipti dėmesį į itališkas liemenėles.

Kelnaičių kainos turguje prasideda nuo 2 eurų, tačiau yra tokių, kurios kainuoja ir penkiskart brangiau. Pardavėjos tikino, kad perkamiausios yra 4-7 eurus kainuojančios kelnaitės.  Moterys labiausiai perka 10-15 eurų kainuojančias liemenėles. Brangesnės taip pat perkamos, tačiau rečiau.

Medvilninių suknelių, kurių daugelis pažymėtos, kad gamintos Italijoje ar Turkijoje galima rasti nuo 20-25 eurų, lininės kainuoja apie 30-70 eurų.

Pasaulyje žinomų prekės ženklų drabužiai paplūdimio turguje gerokai brangesni. Nesiimu vertinti jų kokybės ir kilmės. Tačiau norint jų įsigyti pinigines atverti tenka plačiau, nei perkant mažiau žinomų gamintojų aprangą.

„Su draugėmis jau apie dešimt metų lankomės tik moterų paplūdimyje. Ištisą dieną gulėti ir deginis nuobodu, todėl vis ateiname į visai šalia esantį turgų.

Neskubėdamos pasimatuojame sukneles, kelnes, skrybėles, akinius nuo saulės. Viena kitai patariame, kas tinka, o kas ne, todėl maloniai apsiperkame.

Turbūt  šio turgaus privalumas yra tai, kad galima ramiai žiūrinėti prekes, moterims nereikia niekur lėkti", –  sakė panevėžietė poilsiautoja Adelė.

Pirkėjos šiame turguje randa ir įvairiaspalvių skarelių, kurias perka ne tik sau, bet ir veža lauktuvių.

„Spalvinga skarelė ar šalikėlis su nuostabiu piešiniu kainuoja vos 6 eurus. Prie jų priderinkite papuošalą-kilpelę už 50 centų, 1 ar 2 eurus, priklausomai nuo dydžio, ir atrodysite nuostabiai. Aš pamokysiu, kaip šiuo papuošalu naudotis",  – tvirtino rusiškai kalbanti pardavėja.

Ryte pradėjusios darbą pardavėjos daiktus rinktis pradeda vakarėjant, kuomet iš paplūdimio traukia ir saulės voniomis bei jūros bangomis dažnai visą dieną besimėgavusios merginos ir moterys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder