Nustėro pamatę pranešimą Nidoje: nejaugi šis kurortas iš visko nori išspausti paskutinį centą?

(5)

„Dėmesio! Informuojame, kad elektromobilių statymas aikštelėje mokamas, išskyrus įkrovimo vietas“, – tokį užrašą Nidos prieplaukoje pamatė vilnietė Laima. Ar tai reiškia, kad meilė ir lengvatos šioms transporto priemonėms Lietuvoje jau nebegalioja?

Pasak eismo specialisto, kažkada privilegijos elektromobiliams bus panaikintos visur, o Nida tai esą tiesiog padarė pirmoji.

Pastebėjusi šį užrašą naujienų portalo lrytas.lt skaitytoja atkreipė dėmesį, jog valdininkai daug kalba apie ekologiją, tačiau esą turėtų ir skatinti, jog į šį pajūrio kurortą atvyktų kuo daugiau vairuotojų su elektromobiliais.

„Vilniuje jau penkerius metus gali statyti elektromobilį nemokamai, bet ekologiškoji Nida iš visko nori išspausti centą, pamiršdama net savo ekologiškus šūkius“, – pyko Laima.

Jos vyras Leonidas vairuoja elektromobilį, todėl jį taip pat labai nustebino toks užrašas: „Visoje Lietuvoje turiu leidimą elektromobilį statyti nemokamai, bet kodėl Nidoje užklijuotas šis lipdukas, nesuprantu“.

Leonidas naujienų portalui lrytas.lt tvirtino, kad dar prieš kelis mėnesius būnant Nidoje tokios informacijos nematė. Pašnekovas akcentavo ir tai, kad šis lapelis buvo priklijuotas ant įkrovimo stotelės, daugiau esą nebuvo matyti jokio specialaus ženklo.

„Jei jau propaguoji elektromobilius, kam tada daryti mokamą stovėjimą?“ – svarstė Laimos vyras.

Pasak eismo specialisto, kažkada visur bus panaikintos privilegijos elektromobiliams, o Nida tai esą tiesiog padarė pirmoji.
Laimos nuotr.

Per daug poilsiautojų

Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas teigė, kad, atsižvelgiant į didelius poilsiautojų srautus ir nedidelį automobilių stovėjimo vietų skaičių Nidoje, kai kuriose stovėjimo aikštelėse, kurios yra labai apkrautos ir mokamos, nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio pabaigos, kaip ir kitoms transporto priemonėms, elektromobiliams yra taikomas mokestis už stovėjimą.

Likusiu laikotarpiu elektromobilių stovėjimas Nidoje nėra apmokestintas, o visose kitose gyvenvietėse jis yra nemokamas ištisus metus.

Vairuojantiems elektromobilius Neringos savivaldybė suteikia ženklią privilegiją – jiems yra netaikoma vietinė rinkliava už įvažiavimą į Neringą.

„Tiek vasaros, tiek šaltuoju sezonu elektromobiliams įvažiavimas yra nemokamas, nes Neringos savivaldybė palaiko žaliąsias iniciatyvas ir skatina elektra varomų transporto priemonių naudojimą tiek Neringos kurorte, tiek ir visoje Lietuvoje.

Jei ateityje elektromobilių daugės, pirmiausia daugės jų įkrovimo stotelių skaičius Neringoje – jomis šiuo metu ir nuolatiniai gyventojai, ir kurorto svečiai naudojasi nemokamai“, – naujienų portalui lrytas.lt akcentavo S.Šveikauskas.

Pasak eismo specialisto, kažkada visur bus panaikintos privilegijos elektromobiliams, o Nida tai esą tiesiog padarė pirmoji.
G.Šiupario nuotr.

Nors ir lipdukas, skatinantis susimokėti už stovėjimą, buvo pastebėtas spalio 9 d., S.Šveikauskas pabrėžė, kad nuo spalio 1 d. mokestis netaikomas: „Galbūt yra kur nors užsilikęs pavienis užrašas, tad bus dar kartą patikrinta, kad jų nebūtų“.

Lengvatos bus panaikintos

„Auto Moto“ žurnalistas M.Eidukonis kalbėjo, kad kažkada prieisime prie to, jog lengvatos elektromobiliams bus panaikintos, o Nida yra to puiki iliustracija.

„Tos privilegijos, kuriomis dabar naudojasi elektromobilių vairuotojai, o tam priklauso ir viešojo transporto juostos, ir nemokamas statymas, ilgainiui didėjant elektromobilių skaičiui bus atsisakytos. Elektromobilis taps tokia transporto priemone kaip ir vidaus degimo variklį turintis automobilis“, – įsitikinęs M.Eidukonis.

Pasak eismo specialisto, kažkada visur bus panaikintos privilegijos elektromobiliams, o Nida tai esą tiesiog padarė pirmoji.
G.Šiupario nuotr.

Pasak pašnekovo, šia idėją turėtų pasinaudoti ir kiti miestai, nes nesvarbu, kokia transporto priemone žmogus atvažiuoja į miestą – ar elektromobiliu, ar įprastu automobiliu, – jis visais atvejais užima vietą.

„Mes visi kažkada turėsime judėti to link ir svarstyti, kaip tvarkingai atsisakyti tų privilegijų. Kai elektromobilių buvo 50 ar 100, galima buvo pasakyti, jog stovėjimo vieta yra nemokama, o dabar elektromobilis taps įprasta transporto priemone“, – naujienų portalui lrytas.lt minėjo pašnekovas.

M.Eidukonis pabrėžė, kad valdžia turėtų neleisti važiuoti elektromobiliams „A juosta“, nes spūstys išliks tokios pat: „Mes išsivaduosime nuo taršių spūsčių, tačiau elektromobilių spūstys išliks“.

Kritikuoja ir Susisiekimo ministerija

Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyriaus atstovai teigė, kad lipdukas nėra kelio ženklas. Pagal Kelių eismo taisykles (toliau – KET), Lietuvos Respublikoje eismą keliuose gali apriboti tik kelio ženklai, prie kurių priskiriami kintamos informacijos kelio ženklai, kelių ženklinimas, šviesoforai ir reguliuotojo signalai, nurodyti KET ir kituose galiojančiuose teisės aktuose, susijusiuose su eismo reguliavimu.

Pasak pašnekovų, Nidoje esantis ženklas negali nustatyti eismo ar stovėjimo tvarkos.

Susisiekimo ministerija rekomenduoja skatinti elektrinių transporto priemonių naudojimą ir tam taikyti įvairias lengvatas.

„Tvarką dėl lengvatų, tokių kaip automobilių stovėjimas ir panašiai, miestų tarybos nusistato pačios. Neringos savivaldybė netaiko įvažiavimo mokesčio elektromobiliams, todėl gali būti, kad miesto taryba, įvertinusi situaciją, pasirinko būtent šią lengvatą – įvažiavimo mokesčio nebuvimą – kaip elektra varomų transporto priemonių naudojimo skatinimo priemonę“, – pabrėžė Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyriaus atstovai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder