Paauglių vandalizmas gąsdina žmones

Šiomis dienomis padaugėjo nusiskundimų dėl paauglių vandalizmo. Daugiausia jų - iš šiaurinės miesto dalies. Paaugliai laužo miesto turtą, mėto akmenis į mašinas ir net drįsta užkabinėti žmones.

Socialiniuose tinkluose buvo paskelbtas įrašas apie tai, kad Vitės kvartale siaučia paaugliai. Gyventoja teigė, kad jie šitaip elgiasi jau visą savaitę ir kelia nerimą ten gyvenantiems žmonėms. Įrašą paskelbusi moteris tikino, kad turi užfiksavusi paauglius vaizdo medžiagoje.

„Kam įdomu, kreipkitės į mane. Aš atsiųsiu vaizdo medžiagą asmeniškai jums, gal atpažinsite ten savo vaikus ir juos sudrausminsite. Kol kas įduoti vaikus policijai man kažkaip lyg gaila“, - į Vitės bendruomenės gyventojus kreipėsi klaipėdietė.

Komentaruose žmonės rašė, kad reikia vaizdo įrašą nedelsiant perduoti policijai. „Nesuprantu, ko laukiate. Greičiau informuokite policiją ir vaikų teises“, - tikino komentatorė.

„Šie vaikai apipaišo visas žaidimų aikšteles, kelia didžiulį triukšmą, elgiasi labai neadekvačiai. Praeidami pro šalį negaili baisių žodžių“, - komentaruose skundėsi gyventoja.

Policijos teigimu, piliečiai, pastebėję galimai daromas nusikalstamas veikas - ar tai būtų grafičių piešimas, ar akmenų mėtymas į transporto priemones, ar kitoks turto gadinimas, naikinimas, turėtų nedelsiant skambinti 112. Taip pat liudininkai turi pasistengti nurodyti pareigūnams kuo daugiau galimų pažeidėjų požymių, tam, kad būtų galima kuo greičiau juos identifikuoti ir rasti.

Paaugliai už savo veiksmus turėtų atsakyti patys, nes pagal Baudžiamąjį kodeksą už savo veiksmus jie atsako nuo 16 m., tačiau tam tikrais Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 13 str. nurodytais atvejais asmenys gali atsakyti ir nuo 14 m. Jeigu vaikai jaunesni - už juos atsako tėvai.

„Šie vaikai mums jau seniai yra žinomi. Kadangi aš nuo 2012 iki 2017 metų buvau Vitės bendruomenės seniūnaitis, man asmeniškai teko su jais susidurti. Aš buvau juos kurį laiką sudrausminęs, bet dabar jie vėl pradėjo siautėti“, - pasakojo buvęs Vitės bendruomenės seniūnaitis, vienas iš Vitės bendruomenės steigėjų Ruslan Schneiderat.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė teigė, kad Vitės bendruomenės paauglių vandalizmas yra užfiksuotas.

„Kolegos pareigūnai minėjo pastebėję šią informaciją viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose. Situacija yra žinoma, Klaipėdos miesto bendruomenės pareigūnai nuolat bendrauja tiek su Vitės, tiek su kitomis bendruomenėmis, šią savaitę taip pat minėtoje bendruomenėje vyks prevencinės policinės priemonės, per kurias bus imtasi veiksmų“, - teigė A. Grauslienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder