Palanga skelbia Stintų valgymo sezono pradžią

Iki šventės „Palangos stinta" likus dviem mėnesiams, didžiausiame šalies kurorte jau ima sklisti keptos stintos kvapas. Šios šventės organizatorius - Stintų ordinas - kartu su kurorto verslininkais jau pradeda rengtis artėjančiai šventei ir kviečia paragauti pirmųjų šių metų stintų.

„Kaip sako žvejai, stinta jau „pradėjo eiti", tad laikas užkaisti keptuves. Todėl jau šį šeštadienį, paskelbsime stintų valgymo sezono pradžią ir visus palangiškius bei kurorto svečius pakviesime pasimėgauti šia agurkais kvepiančia žuvimi", - sakė Stintų ordino kancleris Nerijus Stasiulis.

Stintų valgymo sezono atidarymas bus paskelbtas neįprastai - pradžią jam duos vadinamosios ruonių maudynės jūroje, vietoje, kur Rąžė įteka į Baltiją. Į šaltas bangas vadinamieji ruoniai pasiners 11 val.

„Tai - simbolinis kvietimas visiems, kas mėgsta žiemos maudynes, kadangi mūsų tikslas - suteikti atgaivą tiek kūnui, tiek ir sielai. Kas gali būti maloniau nei pasimankštinus bei išsimaudžius šaltoje jūroje, pasimėgauti šviežiai kepta stinta?", - kalbėjo N. Stasiulis.

Po maudynių veiksmas persikels į Jono Basanavičiaus gatvę, kur savo laikiną būstinę prie restorano „Monika" įsirengs Stintų ordino riteriai. Čia vidurdienį bus paskelbtas Stintų valgymo sezono atidarymas.

Kaip ir šventės „Palangos stinta" metu, patiekalai iš agurkais kvepiančios žuvelės bus ruošiami lauke, smalsuolių akivaizdoje, tad stintos kvapas pasklis plačiai. Lauke bus verdama žuvienė, rūkoma žuvis ir būtinai kepama šviežia stinta, kadangi būtent taip paruošta šventės „kaltininkė" kasmet „Palangos stintos" metu sulaukia didžiausio populiarumo.

Stintų ordino kavalieriai ne tik siūlys paragauti žvejiškų magaryčių, bet ir pakvies išbandyti jėgas įvairiose rungtyse: ties restoranu „Monika" vyks inkaro laikymo varžybos, stintų valgymo varžytuvės, bus inauguruoti ir naujieji Stintų ordino riteriai.

„Nepaisant to, kad šiemet dėl pandeminių draudimų žvejiškas festivalis „Palangos stinta 2021" neįvyko, šios šventės organizatoriai nusprendė išlaikyti kasmetinę tradiciją bei pasiūlyti miesto svečiams paragauti gardžių, keptų, rūkytų ar marinuotų stintų ir žuvienės", - kalbėjo N. Stasiulis.

Tad šeštadienį, pasak N. Stasiulio, bus duotas startas pradėti rengtis vasario 11-13 dienomis numatomai šventei „Palangos stinta 2022".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder