Pasikeitė ir kainos ir turistų įpročiai: į Neringą šiais metais galime ir nebenuvykti

Turizmo specialistai sako, jog lietuviai jau pradėjo planuoti savo vasaros atostogas. Norinčiųjų pailsėti Nidoje netrūksta. Rasti laisvą viešbučio kambarį vasarą jau sudėtinga. Tačiau pastebima ir nauja tendencija, kurią, spėjama, lėmė šalyje įvestas karantinas, - skelbia portalas LRT.lt..

Jeigu planuojate vasaros atostogas ir norėtumėte jas praleisti Neringoje, tuomet derėtų suskubti. Dauguma viešbučių šiai vasarai laisvų vietų jau beveik neturi.

Populiariausias laikas – liepos pradžia-rugpjūčio vidurys, birželį labiau savaitgaliais rezervacijos.

"O privatus sektorius – vieni sako, kad visi norintys netilps, nes jau viskas rezervuota, kiti sako dar turintys vietų. Ir yra dar viena kategorija – ilgalaikė nuoma.

Archyvų nuotr.

Šita tendencija Neringoje tapo aktuali nuo praėjusio pavasario“, – LRT RADIJUI sako Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ vadovė Edita Lubickaitė.

Jei vis dėlto pavyks rasti laisvą kambarį viešbutyje ar privačiame sektoriuje, pasiruoškite plačiau atverti pinigines. Nakvynės kainos Nidoje, lyginant su praėjusiais metais, kiek pakilo.

„Susumavus pasiūlymus, tai vidutinė kaina tikrai didesnė, jei lygintume su praėjusiais metais. Keliolika-keliasdešimt eurų.

Keturių asmenų šeimai apsistoti bute pernai vidurkis buvo apie 80 eurų, tai šiemet jau apie 100 eurų.

Viešbučiai – buvo 110, dabar jau apie 150 eurų. Aišku, aukščiausios tos kainos pačiu piko metu“, – tikina E. Lubickaitė.

Archyvų nuotr.

Štai prie privačios sodybos sutiktas jos šeimininkas Algirdas tik patvirtina, kad vietų vasarai jau nebėra.

„Šiandien apsistot nebent vienai dienai pavyktų... Vasarai – sunkiai. Pas mus taip visi važiuoja savaitei, dešimt dienų, pusei mėnesio ir ilgiau“, – teigia Algirdas.

Archyvų nuotr.

O štai viešbutyje „Nidos banga“ verda pasiruošimo sezonui darbai. Nors kambarių rezervuoti čia – dar negalima, užklausų – jau sulaukiama.

„Kambarių turim 91, miegamų vietų bus 216 ir birželį startuosim nuo 130 eurų už standartinį dvivietį numerį.

Dabar iš dešimties užklausų aštuonios yra mažiausiai savaitei.

Yra didžiulė paklausa, tai ilgesnis periodas nereiškia, kad kainos bus mažesnės“, – pastebi viešbučio vadovas Eimantas Daukša.

Neringos mero Dariaus Jasaičio teigimu, tokios tendencijos, jog poilsiautojai Nidą renkasi ilgesniam poilsiui ar net derina jį su galimybe dirbti nuotoliniu būdu, džiugina.

Archyvų nuotr.

Darius Jasaitis / lsveikata.lt nuotr.

„Kas džiugina šitoj situacijoj, tai transporto srautai, kurie tada bus mažesni. Žmonės atvažiuos, pastatys mašiną, ir viskas. Tai džiugina“, – sako D. Jasaitis.

Poilsiautojų antplūdžiui ruošiasi ne tik apgyvendinimo, bet ir maitinimo sektorius.

Nors kavinės ir restoranai nežino, kokie ribojimai galios vasaros sezono metu, klientų saugumo užtikrinimui skiriamas didelis dėmesys.

Pasak kurorto mero, kalbant apie atvykstančių poilsiautojų saugumą, Neringa turi ambicingų tikslų, - rašo portalas LRT.lt.

Archyvų nuotr.

Sidebar placeholder