Pastogė smurtautojams Klaipėdoje turės kainą

Savivaldybė ruošiasi nustatyti Klaipėdos nakvynės namų paslaugų įkainius už apgyvendinimo paslaugas - tai būtina padaryti dėl galimybės šiose įstaigose apsistoti šeimose smurtaujantiems žmonėms.

Pagal pernai liepą pradėjusį veikti apsaugos nuo smurto orderį, pavojų keliantis žmogus privalo apleisti aukos gyvenamąją vietą ir rasti sau būstą, o jeigu jo neturi, pastogę turi parūpinti vietos valdžia.

Savivaldybės privalo suteikti pastogę žmonėms, kuriems išduotas apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis.

Jeigu ji tokios vietos neturi, tada gali išsiųsti į kitą savivaldybę, jeigu tik turi su ja sutartį.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė sako, kad be paslaugos įkainių neįmanoma sudaryti tokių sutarčių, todėl ir siūloma nustatyti kainą.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija reikalauja iš savivaldybių, kad jos būtinai turėtų vietą, kur tokį žmogų dėti, o jeigu vietos neturi - reikia turėti sutartį. O biudžetinė įstaiga neturi teisės sudaryti sutarčių su kitomis savivaldybėmis dėl paslaugų, jeigu neturi kainos“, - „Vakarų ekspresui“ aiškino A. Liesytė.

Anot jos, norą sudaryti tokią sutartį su Klaipėda yra išreiškusi Neringos savivaldybė.

Šiuo metu paruoštas miesto Tarybos sprendimo projektas, kuriuo būtų nustatyta kaina už Klaipėdos nakvynės namuose praleistą parą - jis siektų 18 eurų.

A. Liesytės teigimu, tai greičiau formalus sprendimas, kurio prireiktų tik nenumatytu atveju: „Jeigu ką.“

Klaipėdos nakvynės namų patalpose Šilutės plente ir Dubysos bei Viršutinėje gatvėse gali būti apgyvendinti 112 žmonių, dar 59 vietos numatytos laikinam apnakvindinimui.

Šios vietos naudojamos ir smurtautojams apsistoti, o namai yra užpildyti, sako skyriaus vedėja.

„Kai smurtautojas pašalinamas iš namų, savivalda turi sudaryti galimybę, kur šis žmogus galėtų apsistoti. Mes klaipėdiečius priimame nakvynės namuose. Mes pilnai visas vietas užpildome, nėra taip, kad kainos nustatomos tuščioms vietoms nuomoti“, - teigė A. Liesytė.

Pasak vedėjos, šiuo metu paros apgyvendinimo vertė Klaipėdos nakvynės namuose nustatoma pagal sąmatą, o gyventojams paslaugos mokestis nustatomas įvertinus jų gaunamas pajamas.

Pernai liepą Lietuvoje pradėjęs galioti apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis - prevencinė priemonė, pagal kurią pavojų šeimoje keliantis žmogus privalo laikinai išsikelti iš vietos, kurioje gyvena ir nukentėjusieji.

Orderis taip pat įpareigoja smurtautoją nesilankyti savo aukos namuose, nesiartinti prie jos.

Per metus šalies policijoje registruota beveik 50 tūkst. pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje, skirta per 20 tūkst. orderių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder