Patarimų pasisemta iš sertifikuotos KonMari konsultante Mabel Heitmeier iš „Spark Joy in MI". Ji pasidalino įžvalgomis, kaip tinkamai atsikratyti pertekliaus prieš imantis tikrosios švaros.
1. Pirmiausia – atsikratymas, vėliau – valymas
Heitmeier teigia: „Tavo namai negali būti iš tiesų švarūs, jei juose gausu nereikalingų daiktų."Prieš imdamasis dulkių siurblio ar grindų šluostės, pasirūpink, kad visi daiktai būtų savo vietose, o paviršiai – neužgriozdinti."
Kai nebereikia stumdyti daiktų iš vienos vietos į kitą, valymas tampa ne tik greitesnis, bet ir efektyvesnis. O jei pradėsi dar žiemą – pavasarį galėsi tiesiog mėgautis saule ir žydinčiais medžiais, o ne vargti su namų ruoša.
2. Tvarkykis ne pagal kambarius, o pagal kategorijas
Jei seniai tvarkei savo namus, gali būti sunku net nuspręsti, nuo ko pradėti. Čia padeda KonMari metodas: pradėti ne nuo vietos, o nuo daiktų rūšies. Tvarkykis nuo paprasčiausių sprendimų link sudėtingesnių – nuo rūbų, knygų ir dokumentų iki sentimentalių smulkmenų.
Tai padeda išlaikyti aiškumą, o mažesni žingsniai nesukelia streso. Nori – pradėk nuo spintelės virtuvėje, o tada pereik prie drabužių ar prisiminimų stalčiaus. Svarbiausia – pradėti ten, kur lengva, kad neprarastum motyvacijos.
3. Skirk tam ribotą laiką
Per ilgai trunkančios tvarkymosi sesijos veda į sprendimų nuovargį. Todėl Heitmeier pataria: „Skirk sau konkretų laiką – pavyzdžiui, valandą savaitgalį arba 15 minučių kasdien – ir tada sustok." Poilsis padeda išlaikyti energiją ir neperdegti.
4. Išmesti daiktai = pamokos ateičiai
Marie Kondo pataria dėkoti daiktams prieš juos paleidžiant – net jei niekada jų nenaudojai. Atrodo keista dėkoti už suknelę su etiketėmis, kurios niekada nenešiojai, tiesa?
Tačiau net ir tokiuose atvejuose slypi pamoka. Galbūt suprasite, kad jums netinka kelių ilgio sijonai – kad ir kokie gražūs jie būtų. Ir nuo tada daugiau tokių nebepirksite. Tvarkydamiesi paklauskime savęs: Kodėl šio daikto nebenoriu? Tai padeda ateityje priimti išmintingesnius sprendimus.
5. Tvarkykis su intencija ir dėkingumu
Daugelis sunkiai paleidžia daiktus dėl kaltės jausmo. Heitmeier siūlo pradėti nuo padėkos: padėkok namams už saugumą žiemos metu.
Norėdamas sukurti tinkamą nuotaiką, atidaryk langus, įleisk gaivaus oro, uždek mėgstamą žvakę ar įsijunk muzikos. O kai ateis laikas valyti – eik kambarys po kambario, nuo viršaus žemyn, kad niekur neliktų dulkių.
„Kai tvarkaisi su dėmesingumu ir dėkingumu, – sako Heitmeier, – tu ne tik susikuri jaukesnę aplinką, bet ir įtvirtini pozityvų santykį su savo namais visiems metams."
Šaltinis: theeverygirl.com
Rašyti komentarą