Pilni žmonių keltai į Neringą, dėl srautų suvaldymo teko įsikišti ir policijai

Savaitgaliais į pajūrį traukiančios poilsiautojų minios vis dar galiojant karantinui virsta tikru iššūkiu. Šiomis dienomis pajūryje viešėję žmonės ne visuomet pavyzdingai paisė saugumo reikalavimų. Dėl didelių poilsiautojų spūsčių ir ne itin atsakingo elgesio prie keltų, kursuojančių tarp Klaipėdos ir Smiltynės, prireikė ir policijos pareigūnų įsikišimo, - skelbia portalas LRT.lt.

Daugybė žmonių savaitgalį traukė ir į Neringą. Tai buvo aiškiai matyti tarp Smiltynės ir Klaipėdos kursuojančiuose keltuose.

Bendrovės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas teigė, kad žmonių šį savaitgalį nebuvo tiek daug, kiek keltais keliauja vasarą, tačiau pagyvėjimas buvo juntamas ryškus.

Pirmoji nemaža keleivių banga prie keltų atsirito jau penktadienio vakarą – sulaukta iš kitų Lietuvos miestų savaitgaliui į pajūrį atvykusiųjų.

„Penktadienį vakare jau buvome pasiruošę ir laukėme. Kai Vilnius, Kaunas pradėjo važiuoti, tai didžiausias srautas penktadienį ir buvo 20 val. Kitas srautas buvo šeštadienį iš ryto, iki pietų“, – teigė M. Čiakas.

Penktadienį iš Klaipėdos į Smiltynę buvo perkelti 1 270 automobilių, šeštadienį – 1 118 automobilių. Įprastą dieną perkeliama apie 600–700 automobilių.

Savaitgalį pajūryje vyravo maloni šiluma, tad dauguma pajūryje viešėjusiųjų sekmadienį traukti namo neskubėjo – kelionę atidėjo iki vakaro. Taigi, kaip ir buvo galima tikėtis, prie perkėlos nusidriekė automobilių eilės.

Archyvų nuotr.

Smiltynės perkėla / BNS nuotr.

Jau sutemus žmonės socialiniuose tinkluose dalijosi kamščių nuotraukomis ir ragino vieni kitus apsišarvuoti kantrybe.

„Visą dieną laukėme sugrįžtančių, tačiau jie pasipylė tik 20 val. Srautas augti pradėjo nuo 19 val. Oras lepino ir visi laukė paskutinės minutės, o paskui visas būrys patraukė namo. Visi susigrūdo vienu metu. Iki pietų perkėla buvo tuščia“, – dėstė M. Čiakas.

Sekmadienį perkelta beveik 1,6 tūkst. automobilių.

Prie keltų prireikė ir policijos pagalbos

Šį savaitgalį keltų atstovams iššūkis buvo ne tik gausus keliautojų skaičius, bet ir tai, jog žmonės buvo pernelyg atsipalaidavę ir neretas pamiršo, kad šalyje siaučia pandemija ir galioja karantino suvaržymai.

Kaip ir visur kitur, keltuose būtina laikytis saugaus atstumo, asmens higienos ir pan.

Tuose keltuose, kurie kelia žmones su automobiliais, taisyklių žmonės laikosi, nes nelabai kas lipa iš automobilių.

"Bet Šiaurės rage, kur keliami tik keleiviai, turėjome didelių sunkumų“, – neslėpė „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius.

Dėl karantino suvaržymų keltu vienu metu gali plaukti 300 keleivių, taigi pasitaikė atvejų, kai į laivą tilpdavo ne visi norintys. Bendrovei teko organizuoti papildomų reisų, tačiau pasitaikė ir dėl situacijos besipiktinusių gyventojų bei bandymų žūtbūt tilpti į laivą.

Šiuo metu „Smiltynės perkėlos“ keltai kaip tik ruošiami vasaros sezonui, tad nuolat kursuoja du, o ne trys žmones ir transporto priemones keliantys laivai.

Po vieną keltą vis išsiunčiama į doką atnaujinimui prieš vasaros darbymetį.

Praėjusį savaitgalį dar buvo galima naudoti tris keltus. Du plaukiojo pagal įprastą planą, tačiau buvo pasiruošta bet kada prireikus kursuoti paleisti ir trečiąjį, tačiau to neprireikė.

Tikėtina, kad ateinantį savaitgalį tokios žmonų apgulties pajūryje nebus, mat pranašaujami ne tokie geri orai, kokie vyravo šiomis dienomis, - informuoja portalas LRT.lt.

 

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder