Politikai surūšiavo verslininkus
Liepos 13-17 dienomis uostamiestyje vėl vyksiančio Europos folkloro kultūros festivalio „Europeade“ organizatorės viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ prašymas ketvirtadienį į posėdį surinkusiai Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai jokių neaiškumų nesukėlė.
Tarybos komitetuose jį gerokai „ištaršę“ politikai iš karto ėmėsi balsavimo.
Ir kone vienbalsiai pritarta, kad nuo vietinės rinkliavos mokėjimo būtų atleisti prekybininkai bei paslaugų teikėjai, kurie bus kviečiami dalyvauti festivalio mugėje.
Taip siekiama skatinti senųjų amatų demonstravimo tradiciją ir populiarinti tautinio, kulinarinio paveldo produktus, pristatyti rankų darbo dirbinius, tautodailės gaminius.
Pigią kinišką produkciją pardavinėjantys prekeiviai mokestinės lengvatos nesulauks.
Vietinės rinkliavos dydis (per dieną) už prekybą masinių renginių, švenčių, reklaminių akcijų metu siekia 7,20 Eur, už prekybą rankdarbiais, tautodailės ar dailės dirbiniais masinių renginių, švenčių metu - 2,90 Eur.
Apskaičiuota, kad į uostamiesčio biudžetą nepateks tik 1 448 eurai. Todėl politikai šią lengvatą vadino labiau simboline.
Prieš balsavo tik Alina Velykienė, kuri ir anksčiau jau piktinosi tokiu prašymu. Neva šios sumos neužtenka net prekybos vietai po šventės nuplauti.
„Kiekvienas verslas turi mokėti bent mažiausius mokesčius ir būtent ten, kuri jis savo verslą realizuoja“, - replikavo A. Velykienė.
Tarybos narius „pažadino“ atskiri siūlymai nuo vietinės rinkliavos šiais metais, kaip ir pernai bei užpernai, atleisti maitinimo bei prekybos paslaugas Girulių ir Melnragės paplūdimiuose bei visame mieste esančiose lauko kavinėse teikiančius verslininkus bei visus jų kolegas, dirbančius šiuo metu rekonstruojamoje Žvejų gatvėje.
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Klaipėdos senamiesčio verslininkų sąjungos argumentai, kad paplūdimiuose dirbantys verslininkai labai stipriai finansiškai nukentėjo per pastaruosius pandeminius metus, Tarybos narių neįtikino.
Tuo labiau kad pasigesta konkrečių skaičių kalbant apie jų patirtus nuostolius.
„Ar mes žinome, ar tikrai tos kavinės nukentėjo. Kaip keitėsi jų lankytojų srautai, pajamos, pelnas. Keldamas ranką, aš norėčiau matyti konkrečius skaičius“, - projekto rengėjams priekaištavo Vidmantas Dambrauskas.
Kolegą palaikė ir Nina Puteikienė.
„Sprendimą galime priimti tik remdamiesi savo empiriniais patyrimais - aš ten buvau, valgiau ir kažką gėriau. Jokių kitų objektyvių duomenų, kuriais remiantis galima priimti protingą sprendimą, nėra“, - teigė N. Puteikienė.
Politikai nusprendė nebalsuoti dėl pastarųjų verslininkų atleidimo nuo vietinės rinkliavos ir taip miesto biudžete sutaupė iki 37 tūkstančių eurų.
Tik dalinai palaikytas ir alternatyvus Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos siūlymas nuo šios rinkliavos atleisti visus Žvejų gatvėje dirbančius verslininkus, kurie nuostolius patirs dėl gatvės kapitalinio remonto. Jau dabar aišku, jog darbai senamiestyje užtruks mažiausiai pusmetį ilgiau, nei planuota.
Nuspręsta nuo rinkliavos atleisti tik tas kavines, kurios įsikūrusios konkrečiai prie remontuojamos Žvejų gatvės dalies.
Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos Kristinos Petraitienės, kol kas tokius prašymus pateikė penkios įmonės. Bus įvertinta, ar tikrai joms priklauso ši lengvata.
Per mėnesį kavinė, kurios plotas siekia apie 25 kv./m, šios rinkliavos sumoka vidutiniškai 29 eurus.
Rašyti komentarą