Politikai susipjovė dėl gatvės asfaltavimo, futbolo ir choro

(4)

Šiuo metu jau pradėti Zauerveino g. ištisinės asfalto dangos atnaujinimo paruošiamieji darbai. Miesto Tarybos narė Alina Velykienė mano, kad šios gatvės remontas organizuojamas neskaidriai, nes joje gyvena ir Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Nors pats G. Neniškis svarstant klausimą, susijusį su šios gatvės remontu, nusišalino, A. Velykienė pasigenda tvarkos ir aiškių kriterijų, pagal kuriuos yra skirstomi pinigai paprastajam kelių remontui, kas sudaro prielaidas piktnaudžiauti.

„Zauerveino gatvė net nebuvo įtraukta į planuojamų remontuoti gatvių sąrašą, kuris rengiamas trejiems metams“, - pastebi A. Velykienė. Anot jos, valdininkai milijonus eurų skirsto net neatsižvelgdami į gyventojų norus ir pageidavimus. Politikė mano, kad Klaipėdoje yra gatvių, kurioms remonto reikėjo labiau nei Zauerveino gatvei.

Kad Klaipėdos savivaldybė neturi nustatytos tvarkos ir aiškių kriterijų skirstant lėšas gatvių remontui, akcentavo ir valstybės kontrolė dar 2020 metais atlikto savo audito išvadose, į kurias pirštu duria A. Velykienė.

Grėsmes piktnaudžiavimui šioje vietoje mato ir STT.

Įstatymai nereikalauja

Klaipėdos savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė sako, kad Klaipėdos savivaldybė yra nusistačiusi aiškią tvarką, kaip yra vykdomi dideli gatvių rekonstrukcijos investiciniai projektai, tokie, kaip neseniai baigta Pajūrio g. Tauralaukyje rekonstrukcija, ir panašiai.

Anot jos, jokie teisės aktai nereikalauja, kad panaši tvarka būtų taikoma ir duobių lopymui ar ištisiniam asfalto dangos atnaujinimui, kaip šiuo atveju Zauerveino gatvėje.

„Atsakingų Savivaldybės skyrių specialistai įvertina gatvių nusidėvėjimą, dangos būklę ir teikia rekomendacijas dėl jų remonto“, - uostamiestyje galiojančią praktiką įvardina I. Butenienė.

Jau minėtose valstybės kontrolės audito išvadose taip pat akcentuojama, kad tik pusėje iš 14 Lietuvos savivaldybių, kur pernai buvo atliktas auditas, yra patvirtinta oficiali tvarka gatvių remonto prioritetams nustatyti.

A. Velykienei užkliuvo ir tai, kad darbai Zauerveino g. pradėti dar net negavus miesto Tarybos pritarimo, nes šis klausimas įtrauktas į kitą savaitę vyksiančio Tarybos posėdžio darbotvarkę.

„Darbai pradėti anksčiau, nes skubama, kol leidžia oro sąlygos, reikia spėti panaudoti papildomas lėšas, nes priešingu atveju opozicija metų pabaigoje kels triukšmą, kad nepanaudojami pinigai“, - politinį atspalvį šioje istorijoje mato I. Butenienė. Anot jos, Tarybos pritarimo konkrečių gatvių remontui nereikia, Taryba tik tvirtina pinigų paskirstymą. Šiuo atveju buvo į miesto biudžetą gauta papildomai 8 milijonai eurų, kurie skirti gatvių remontui.

„Remontuojamų gatvių sąrašas pridedamas tik kaip papildoma informacija“, - sako I. Butenienė, kuri neabejoja, kad Taryba pritars pinigų skyrimui. Pagal tą patį sprendimą remontuojama ir daugiau gatvių. Siūloma tvarkyti dvi gatves „Baltijos“ soduose, pradėti Tylos g. lietaus nuotekų tinklų įrengimą, baigti Karklų ir Kalvos gatvių remontą, į planą įtraukta ir Parko g., ir Statybininkų pr. atkarpa, ištisinio asfalto dangos nuvažiavimo ruožas iš Mokyklos į Joniškės g., bus tvarkomi ir pėsčiųjų bei dviračių takų ruožai Vilhelmo Berbomo, Viršutinės, Smilties Pylimo ir kitose gatvėse.

UŽSIPUOLĖ. Šią savaitę Klaipėdos miesto tarybos narė Alina Velykienė net du kartus užsipuolė Klaipėdos administracijos direktorių Gintarą Neniškį dėl tvarkomos Zauerveino gatvės ir futbolo varžybų darbo metu. Pats G. Neniškis tai vadina politiniu šou ir mano, kad A. Velykienė savo radikaliais pasisakymais ir elgesiu jau aplenkė anksčiau tokią reputaciją susikūrusią Tarybos narę Niną Puteikienę. Redakcijos archyvo nuotr.

UŽSIPUOLĖ. Šią savaitę Klaipėdos miesto tarybos narė Alina Velykienė net du kartus užsipuolė Klaipėdos administracijos direktorių Gintarą Neniškį dėl tvarkomos Zauerveino gatvės ir futbolo varžybų darbo metu. Pats G. Neniškis tai vadina politiniu šou ir mano, kad A. Velykienė savo radikaliais pasisakymais ir elgesiu jau aplenkė anksčiau tokią reputaciją susikūrusią Tarybos narę Niną Puteikienę. Redakcijos archyvo nuotr.

Politinis šou?

Pats G. Neniškis mano, kad visos procedūros atrenkant gatves gatvių remontui yra atliekamos pagal galiojančią tvarką.

„Nematau ką čia komentuoti. Gyvenu daugiabutyje, kaip ir dar daug žmonių toje gatvėje. Artėja rinkimai. Kažkas tokiu būdu nori pasidaryti sau reklamos“, - „Vakarų ekspresui“ sakė G. Neniškis. Administracijos vadovas priminė ir istoriją, kaip šią savaitę A. Velykienė iškėlė klausimą dėl jo dalyvavimo naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos komplekso atidaryme. Politikė paprašė ištirti šį epizodą, nes šventės metu, kuri vyko dar darbo valandomis, G. Neniškis žaidė ir draugiškose futbolo rungtynėse.

„Ar aš atostogas turiu pasiimti dalyvaudamas oficialiame miesto sporto infrastruktūros objekto atidaryme“, - retoriškai klausė G. Neniškis, kuris pastebi, kad savo elgesiu A. Velykienė jau pradeda lenkti radikaliais pareiškimais miesto Taryboje garsėjančią Niną Puteikienę.

Pati A. Velykienė nesupranta, kaip G. Neniškis dėliojasi savo prioritetus, kai vietoj klausimo pristatymo Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitete renkasi futbolo varžybas.

Tačiau A. Velykienė užmiršta paminėti, kad pati sugriauna to paties komiteto darbą, kai išskuba į choro repeticiją ir komitetas negali toliau dirbti, nes nėra kvorumo.

„Kvorumo nebebuvo, nes komiteto narys Andrius Petraitis taip pat buvo futbolo mokyklos atidarymo ceremonijoje ir nekėlė telefono“, - savo kaltės nemato A. Velykinė. Ji mano, kad yra teisesnė darbo metu rinkdamasi chorą, nes jai, kaip politikei, už darbą „kompensuojami 5 eurai už valandą“, o G. Neniškis, jos nuomone, darbo metu negali žaisti futbolo, nes „yra brangiausiai apmokamas Savivaldybės administracijos direktorius Lietuvoje“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder