Politinės partijos turės susimokėti už reklamą

Klaipėdos miesto savivaldybė keičia vietinės rinkliavos už leidimą įrengti reklamą Savivaldybei priklausančioje teritorijoje ar ant Savivaldybės pastatų tvarką. Jei ji bus patvirtinta, partijos nemokės rinkliavos tik už iškabas prie savo būstinių. Nemokamai iškabų paversti reklama galimybės nebebus.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos Kristinos Petraitienės, šiuo metu galiojančioje tvarkoje „Dėl vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje išdavimą nuostatų patvirtinimo“ yra nurodyta, kad politinės partijos atleidžiamos nuo metinės rinkliavos už įrengtą išorės reklamą-iškabą.

„Kad būtų išvengta dviprasmybių, naujai siūlomame projekte lieka tik žodis “iškaba", - sako K. Petraitienė.

Tačiau, pasak jos, pagrindinis naujai parengtų pakeitimų tikslas yra tas, kad už išorinę reklamą rinkliava nebūtų renkama iš valstybės ir Savivaldybės viešųjų įstaigų, biudžetinių, bendrojo ugdymo mokyklinių ir ikimokyklinių įstaigų.

„Tokiu sprendimu būtų sumažinta biurokratinė našta, nes dabar minėtos įstaigos, kad būtų atleistos nuo rinkliavos, turi pateikti atskirą prašymą Tarybai, kuri dažniausiai jį patenkina“, - sako K. Petraitienė.

Ji pateikia pavyzdžius, kad pagal dabar galiojančią tvarką rinkliavą reikia mokėti Vytauto Didžiojo gimnazijai, kuri atskirame stende informuoja apie šiemet minimą 100 metų gimnazijos jubiliejų. Taip pat Lietuvos jūrų muziejui, kuris įrengia stendus Smiltynėje pakeliui į muziejų.

Tačiau Taryba priima atskirus sprendimus, kad nuo rinkliavos valdiškos įstaigos būtų atleistos.

Atleidimas nuo rinkliavos leidžia sutaupyti šimtus eurų.

Pagal galiojančią tvarką, priklausomai nuo miesto zonos, kurioje įrengiama reklama, metinis rinkliavos dydis už išorinę reklamą Klaipėdoje svyruoja.

Rinkliavos mokestis siekia nuo 104 iki 156 eurų už 1 kvadratinį metrą reklaminio stendo per metus.

Jei įrengiamas kintamo vaizdo ekranas, rinkliava yra 174 eurai už 1 kvadratinį metrą per metus.

Šiuo metu sprendimo projektas dėl rinkliavų tvarkos yra svarstomas Tarybos komitetuose. Jei jam artimiausiame posėdyje Taryba pritars, Savivaldybė papildomų finansinių nuostolių ar išlaidų nepatirs. Sumažės administracinė našta.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder