Pasitikėjimas

Pradėkite nuo savęs

Kartas nuo karto per savo užsiėmimus susiduriu su klausimais, kaip pagerinti santykius su vaikais, tėvais, vyrais, viršininkais. Ir kiekvieną kartą atsakau, kad pirmiausia reikia susitvarkyti su savimi.

Su savo jausmais, mintimis ir elgesio modeliais. Su savo vertybėmis ir vystymosi vektoriumi. Iš tikrųjų tai, kas vyksta tarp jūsų ir kitų žmonių, jau yra sukurta jūsų pasąmonėje kaip realizuojama programa.

Todėl neįmanoma pakeisti santykių realiame pasaulyje, kol neatrasime šios programos ir nepakeisime jos į tinkamesnę, atitinkančią esamą situaciją.

Pavyzdžiui, vyras jus erzina ir jūs negalite pakęsti, kai jis užtrunka darbe ir nepraneša jums apie tai.

Šimtą kartų sėdėjote prie derybų stalo ir, kaip mėgsta sakyti kai kurie treneriai, „kalbėjote žodžius per burną“. Ir jokio rezultato. Vyrui per vieną ausį įeiną, per kitą išeina.

O viskas dėl to, kad jūs savo emocijų ir energijos lygmeniu duodate jam sutikimą taip elgtis su jumis, dar daugiau – pati nebyliai prašote jo taip elgtis!

Kai kas dabar gali pasipiktinti ir pasakyti, kad taip nedaro. Tačiau tikroji bet kokio jums kritiškai svarbaus įvykio priežastis yra ta, kad jums parodoma jūsų pačių „skaudi vieta“. Ta vieta, į kurią reikia sąžiningai pažvelgti ir suvokti, kodėl iš tikrųjų jums taip skauda.

Tęskime tą patį pavyzdį. Vyras vėl pavėlavo ir nepaskambino. Pykčio katilas ima po truputėlį kaisti ir jumyse galiausiai užverda įniršis.

Ir būtent šiuo momentu pats laikas paklausti savęs: „Kodėl dabar pasirinkau jausti pyktį? Ką man tai duoda?“

Ir čia galima saiga aptikti savyje pačius įvairiausius scenarijus, pavyzdžiui: „Nes aš dėl jo nerimauju!“, „Nes noriu, kad jis jaustųsi kaltas dėl tokio elgesio“, „Jaučiuosi teisi“ arba atvirkščiai: „Jaučiuosi nelaiminga aplinkybių auka“.

Gali būti daugybė variantų. Ir, žinoma, pats lengviausias būdas atrasti priežastis – padirbėti su specialistu. Tačiau ir savarankiškai galite daug ką išsiaiškinti.

Kai jau atradote paslėptas priežastis, dėl kurių šiuo momentu nusprendėte patirti šiuos jausmus, galite transformuoti šias istorijas į terapiją. Arba kai kuriais savo būdais galite sudėlioti dalykus į tinkamas vietas. T. y. suvokti, kad jus erzina ne vyras, o, pavyzdžiui, jūsų nesugebėjimas būti nežinioje ir visiškas nepasitikėjimas pasauliu.

Arba neatsakingumas, kadangi neleidžiate sau atlaisvinti kontrolės vadelių. Arba mintis, kad jis turi meilužę. Ir taip toliau. Galimybių yra begalė.

Prasmė čia ta, kad tokiu būdu atsakomybę už savo išgyvenamus jausmus atiduodate sau. Ir nuo to momento tampa įmanomi vidiniai pokyčiai.

Kai žmogui (šiuo atveju jūsų vyrui) nebelieka priežasties rodyti jums, kad štai čia elgiatės neteisingai, vyras ir pats pasikeičia. Arba santykiai išyra, kadangi „pasąmonių kontraktas” buvo įvykdytas. Vienas kito gyvenime jūs suvaidinote tam tikrą konkretų vaidmenį, išmokote reikiamas pamokas ir nuplaukėte kiekvienas savo kryptimi toliau, kaip laivai jūroje.

Įsiminkite visiems laikams šią aksiomą: mes negalime pakeisti kitų žmonių ir jų elgesio.

Tiksliau, galime, bet anaiptol ne etiškais metodais. Į darbą paleisti teks melą, manipuliacijas, psichologinį smurtą.

Šioje sistemoje „Aš ir Jis/Ji” mes galime realiai, be smurto, pakeisti tik vieną elementą – save!

Ir nuo to, kiek kokybiškai bus atliktas šio elemento „remontas”, priklauso būsimų pokyčių kokybė. Įsiklausykite į savo širdies balsą, orientuokitės į vidinę meilę, ir aplinkiniai žmonės kalibruosis pagal jūsų vidinę šviesą. Ir tada įvyks sistemos ir kiekvieno jos elemento savaiminis išgydymas!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder