POKYTIS. Norima panaikinti tvarką, pagal kurią Klaipėdos universiteto studentai turėjo išskirtines sąlygas gauti Savivaldybės premiją. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Premijas studentams Savivaldybė skirstys skaidriau

Reaguodama į antikorupcinio vertinimo pastabas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupė prašo Taybos pakeisti tvarką, pagal kurią kasmet skiriamos premijos už geriausius, miestui aktualius ir pritaikomus Klaipėdos aukštųjų mokyklų absolventų darbus.

Pasak jaunimo reikalų koordinatorės Aistės Valadkienės, lig šiol buvo dvi atskiros tvarkos, pagal kurias atskirai buvo premijuojami penki Klaipėdos universiteto ir dešimt visų kitų uostamiesčio aukštųjų mokyklų absolventų.

Tvarka, pagal kurią premijuoti geriausi Klaipėdos univesiteto studentų darbai, buvo patvirtinta dar 2015 m. Pagal ją universitetas atrinkdavo iki 20-ies studentų darbų, vertų Savivaldybės premijos. Patys studentai popierinius darbus pristatydavo Savivaldybės administracijai. Darbai būdavo vertinami uždaruose komisijos posėdžiuose, kuriuose pirmininkas būdavo savivaldybės meras. Komisijos sprendimu būdavo skiriamos penkios 578,40 Eur (nelyginė suma dėl to, nes buvo keista iš litų į eurus) premijos. Ši tvarka galiojo iki šiol.

Vėliau buvo priimta dar viena tvarka, pagal kurią buvo skiriama dešimt 500 Eur dydžio premijų už geriausius baigiamuosius darbus kitų miesto aukštųjų mokyklų, išskyrus Klaipėdos universitetą, absolventams.

Atlikę antikorupcinį sprendimo projekto vertinimą teisininkai nustatė, kad, egzistuojant dviem tvarkoms ir išskiriant Klaipėdos universitetą, sudaromos diskriminacinės ir nelygios galimybės.

Todėl dabar parengtas naujas sprendimas sujungti abi tvarkas į vieną ir sudaryti lygias sąlygas visų aukštųjų mokyklų studentams", - aiškino A. Valadkienė.

Naujajame sprendimo projekte numatyta, kad bus skiriama penkiolika 500 Eur dydžio premijų, į kurias galės pretenduoti visų Klaipėdos aukštųjų mokylų (universitetų ir kolegijų) absolventai. Geriausius darbus atrinks pačios aukštosios mokyklos, o Savivaldybės komisija, įvertinusi pateiktų darbų aktualumą, pritaikomumą Klaipėdai ir novatoriškumą, išrinks tuos, kurie bus premijuoti.

Sykiu naikinama atgyvenusi nuostata, kad Savivaldybei turi būti pateiktas popierinis baigiamojo darbo variantas - pakaks ir darbo kopijos PDF formatu.

Šią savaitę naujoji tvarka pristatoma Finansų ir ekonomikos, Kultūros, sporto ir švietimo komitetuose. Sprendimo projektas įsigalios, jeigu jam pritars Taryba.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder