Prezidentas: kariuomenės vadas V. Rupšys padarė klaidą

Prezidentas: kariuomenės vadas padarė klaidą

(18)

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys padarė klaidą, kai už gaunamus butpinigius nuomojo butą iš savo sūnaus. Šalies vadovo teigimu, V. Rupšys turi šią klaidą ištaisyti ir grįžti prie svarbių gynybos klausimų.

„Prezidentas kariuomenės vado sprendimą už butpinigius nuomotis butą iš savo sūnaus vertina kaip padarytą klaidą. Kariuomenės vadas klaidą pripažino ir turi ją ištaisyti. Iš karto po to kariuomenės vadas turėtų grįžti prie svarbių gynybos klausimų: Lietuvos kariuomenės plėtros, jos modernizacijos, NATO regioninių gynybos planų įgyvendinimo, pasirengimo priimti daugiatūkstantines sąjungininkų pajėgas“, – teigiama Eltai prezidento komunikacijos grupės perduotame komentare.

Kiek anksčiau kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sakė, kad nesijaučia padaręs kokią nors moralinę žalą. Visgi, po viešojoje erdvėje kilusio rezonanso generolas nutarė nutraukti šią nuomos sutartį.

Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys iš savo sūnaus Vilniuje nuomojasi butą ir tam gauna 445 eurų vadinamuosius butpinigius, antradienį pranešė portalas „15min“.

Publikacijoje teigiama, kad generolas leitenantas butą Vilniuje nuomojasi iš sūnaus Dovydo, kaip nurodoma jo privačių interesų deklaracijoje – nuo 2021 m. liepos. Kariuomenės vado, kaip ir kitų profesinės karo tarnybos karių, deklaracija nėra vieša.

Žurnalistams V. Rupšys argumentavo, jog nuomojasi butą iš sūnaus, nes Vilniuje gyvena tik darbo dienomis, laikydamasis Lietuvos įstatymų. Vėliau portalui pateiktame kariuomenės atsakyme teigiama, jog V. Rupšys turi teisę nuomotis iš sūnaus, nes Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose nevaldo nekilnojamojo turto.

Visgi, viešojoje erdvėje kilo diskusijos dėl V. Rupšio bendravimo su „15min“ žurnalistu – keliamas klausimas, ar generolas neperžengė etikos normų.

Tuo metu parlamento gretose pasigirdo raginimų V. Rupšiui trauktis iš pareigų – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis nemano, kad generolas gali tęsti vadovavimą kariuomenei.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder